İçeriğe Yönlendir

Uzun Yolda Bebek Bakımı Nerede Yapılır?

Murat Sahın

Recommended Posts

Ümit Türk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ben de temmuzda İzmir'e gitmeyi düşünüyorum ama gözüm kesmiyor abi. 700 km yol. Bebek şu an 10 aylık. Gitsem eziyet olur mu gitmesem pişman olur muyum çok kararsızım 🙄

Uyuduğu saatlere denk getir ben öyle yaptım. 

Şu pandemi döneminde istasyonlara bile girmeni önermem. Zor olacak ama arabada yapılması daha iyi olacak diye düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Arif Aykın yazdı:

Kardeşim ben ikisinde de gündüz yolculuğu yaptım. Karabük'ten sabah 8 de çıkarken klimayı bi çalıştırdım stop edene kadar devam. Ağustosta mı ne gittim bir de sen düşün. illaki terleme oluyor ama bizler sürekli oturduğumuzdan vücudumuz soğusa da koltuğa gelen yerlerimiz yani sırt ve kaba et tarafı terleme yapıyor. Faka bebek ve çocuklarda bu durum olmuyor çünkü emmek için illaki yer değişiyor ve büyük çocuk zaten rahat durmuyor sürekli hareketli olduğundan onlarda sıkıntı olmuyor.

Bizimki arabada 15 dk sonra sıkılmaya başlıyor 😫

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Dogan Arsiray yazdı:

o yol çok dar ve tehlikeli idi. evet kısadır filan da çocukla olmaz. söyle diyeyim 3 sene önce antalya dan dönerken isparta peşinden yunak üzeri döndük. asfaltlama yapılıyordu belli yerlerde. yunak civarından geçerken ki zaten yol sadece iki aracın geçebileceği zeminden yüksek tuhaf bir yer, solda devilmiş bir pickup gördük. durdum yanına gittim herşey yerlere saçılmıştı neyseki kimse yoktu. madmax filminden kalma gibiydi arabanın hali. jandarmayı aradım adamlara yeri tarif edemedim. hiçbirşey yok etrafta. yol üzerinde sadece bir tane dandik bir benzinci vardı. mümkünse gitmemek lazım.

Kısa da sayılmaz Doğan hocam. 40-50 km kısaltır yolu ama süre ve yakıt olarak her türlü zarar. Konya'da üniversite okurken bizden üst sınıfta olup Çeltik'e atanan arkadaşı ziyaret etmek için kullanmıştık o yolu. Yanlış hatırlamıyorsam 2012 falandı ve kamyon vb. büyük araç den geldiğinde kenara çekilip geçmesini beklemek zorunda kalıyorduk. O zaman hatırladığım, normal Konya yolundan gelip Gölbaşı üzerinden Çeltiğe geçmediğim için çok pişman olmuştum. Mesafe kısa olsa da köy geçişleri, ağır vasıtalara yol vermek için durmalar vb. sebeplerle baya vakit almıştı :) 

Tam olarak dediğiniz gibi, insan başına bir şey gelse nerede olduğunu tarif edemez o yolda. Ben zaten bölünmemiş yol tercih etmiyorum. Konya-Manavgat üzeri gidip değişiklik mi yapsam diye düşündüm, ama Konyaaltı'na gideceğim için yolumu çok uzatıyor, bildiğimiz Afyon üzeri devam. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ben de temmuzda İzmir'e gitmeyi düşünüyorum ama gözüm kesmiyor abi. 700 km yol. Bebek şu an 10 aylık. Gitsem eziyet olur mu gitmesem pişman olur muyum çok kararsızım 🙄

Benzer dönemde bende bebek ile uzun yol yapmıştım. Bebeğin uyku saatlerinde yolun büyük kısmını alırsanız rahat oluyor. Gündüz sıcağında bebek ile arabada seyahat sıkıntılı geçiyor. Gece çıkın sabah varın bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Çocukla hatta bebekle bu pandemi döneminde seyahat büyük cesaret gerçekten.

Bebekleri zapdetmek gerçekten çok zor. Hele bir de sıcakta o kadar uzun yol

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Oğuzkan Erışık yazdı:

Arkada 2 tane bebek koltuğu olmasa işin kolay olurdu.

Bence alt değiştirme için ön koltukları kullanman gerekecek. 2 koltuğun arasına yastık gibi bir şey koyup orayı değerlendirmen lazım Murat abi.

İyi cesaret valla 2 bebekle o yolu araba ile çekmek...

Son 2 yılın tamamını pandemiye göre, son bir yılını evde kapanmış şekilde geçirdim kardeşim :) Bunaldım. Benimkiler genelde uyuyor araç hareket halindeyse. Eğer öyle olursa nonstop Antalya. :) Çok bunaldım, gidip biraz kafa dağıtmam lazım. 

Alptuğ Özcan yazdı:

Çocukla hatta bebekle bu pandemi döneminde seyahat büyük cesaret gerçekten.

Bebekleri zapdetmek gerçekten çok zor. Hele bir de sıcakta o kadar uzun yol

Hocam bu pandemi bitmeyecek, 2 yıldır düzelme olur mu diye bekliyorum, daha kötüye gidiyoruz. Pandemi bitsin diye beklersek işimiz zor. 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Allah kolaylık versin, iki tane olunca arabada zor olur, yer sıkıntısından dolayı ama yine de en rahatı araba gibi. Pandemi de var, tesislerde yer olsa bile ne kadar temizdir tartışılır.

Bol bol tek kullanımlık örtü almak lazım, hem arabada serilir hem de tesiste.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ümit Türk yazdı:

Uyuduğu saatlere denk getir ben öyle yaptım. 

Şu pandemi döneminde istasyonlara bile girmeni önermem. Zor olacak ama arabada yapılması daha iyi olacak diye düşünüyorum. 

Erhan Doruk yazdı:

Benzer dönemde bende bebek ile uzun yol yapmıştım. Bebeğin uyku saatlerinde yolun büyük kısmını alırsanız rahat oluyor. Gündüz sıcağında bebek ile arabada seyahat sıkıntılı geçiyor. Gece çıkın sabah varın bence.

Bebeğin uyuduğu saatlerde ben de uyuyorum 😀 işten çıkıp cuma gecesi yola çıksam uykusuz kalacağım yolda. Bebekle 8 9 saat sürer burdan İzmir heralde. Bir iyilik yapıp tek başıma gideceğim sanırım 😀😀

Yorum bağlantısı
Ali Gök

en güvenli yer kendi araban.

alt açma bezini ön koltuğa serip değişilecek. covid dönemi daha güzel yer yok bence

o sıkılma sesi harika hıııııı hııııııııı hıııııııııııııııııııııı die başlıyor canavar :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Bizde oğlum doğduğundan itibaren bi hayli km yaptık. Hepsinde kendi aracımızın arka koltuğunu kullandık, tabi bizde 1 evlat var durum 2 olunca karışıklık olabilir :) 

Önerim arka koltuk ile ön koltuk arasına bir bavul vs. koyarak evlatların olası bir dönme sonucu düşmesini engellemeniz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Bebeğin uyuduğu saatlerde ben de uyuyorum 😀 işten çıkıp cuma gecesi yola çıksam uykusuz kalacağım yolda. Bebekle 8 9 saat sürer burdan İzmir heralde. Bir iyilik yapıp tek başıma gideceğim sanırım 😀😀

Uykusuz yola çıkmamalı. İşten yarım gün izin alıp gündüz dinlenip gece çıkılablir veya dediğin gibi tek gidebilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Bizimki arabada 15 dk sonra sıkılmaya başlıyor 😫

Sıkılmaz ya bebek sonuçta bebek koltuğuna oturtup birde yatırdım mı uyumayacak çocuk yoktur neredeyse

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arka yan cama güneş kesici bez/tişört vs. hazır olsun o daha önemli. geri kalan bakım her yede yapılabilir yolda kenarda çeşme başında istasyonda herkes elinden gelen yardımı yapıyor her lokalde, veletler ile çok gezdik

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Murat Sahın yazdı:

Bez değişir de temizlenmesi gerekirse yandık :D 

Murat hocam alt değiştirme bezleri var ondan al bir paket işini hayli hayli görür koltuklarda kirlenmez hiç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

çocuk ne zaman isterse bakım o zaman yapılır. Gölge bir yer tercih. Bu bakım öyle ürkütücü birşey değil bez değişiyor sadece. Her yerde olur. 

Murat Sahın yazdı:

Mevzu aracın içinin görünmesi değil ki :D Benim aracın içi zaten görünmüyor. Ön cam hariç film + arka kapı camları ve arka camda perde var. Hem film hem perde olunca dünya ile irtibat kesiliyor. Benim takıldığım nokta, mümkünü yok o koltukta olmaz o iş. Bez değişir de temizlenmesi gerekirse yandık :D 

Herkes arabada yapıyor niye ki? Biz de çok yaptık?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Biz bebek koltuğu ile balık esire gittik, ağzımızdan burnumuzdan getirdi yolu. Koltuğu söküp düz koltuğa oturtuk. Fosur fosur uyudu :) Dur bakim videosu varmı. 

Resim varmış. Bu kızın ağlamaları yüzünden kaza yapacaktım neredeyse. Balıkesirden sonra bir daha bebek koltuğu kullanmadım. Hep yan gel osman yatış. 

ACtC-3cmg_2_S9UA3iIfDZAtqU6a5bN4MeOe9Ir4

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Arif Aykın yazdı:

Sıkılmaz ya bebek sonuçta bebek koltuğuna oturtup birde yatırdım mı uyumayacak çocuk yoktur neredeyse

Uçak biletimi aldık tek gidiyorum valla 😀 otursun evde bebe 😀

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Benim kız doğduğundan beri yaptığı yolculukları arka arkaya toplasam rahat  araba üzerinde 65000 km yol yapmışlığı var. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ali Darbaz yazdı:

bebek koltuğu kullanmadım. Hep yan gel osman yatış. 

Bebek koltuğu ne kadar bunaltıcı da olsa güvenlik açısından çok önemli.

bu şekilde "yan gel yat osman" bence çok tehlikeli Allah korusun

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alptuğ Özcan yazdı:

Bebek koltuğu ne kadar bunaltıcı da olsa güvenlik açısından çok önemli.

bu şekilde "yan gel yat osman" bence çok tehlikeli Allah korusun

İnan bebek koltuğundaki hali çok daha tehlikeli. Kimseye tavsiyem değildir. YTD

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ali Darbaz yazdı:

İnan bebek koltuğundaki hali çok daha tehlikeli. Kimseye tavsiyem değildir. YTD

Huzursuzluk açısından diyorsun sanırım :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alptuğ Özcan yazdı:

Huzursuzluk açısından diyorsun sanırım :unsure2:

Kızım bir şeye bağlanmaktan aşırı şekilde rahatsız olmakta. Ucakta inişlerde ve kalkışlarda bizi perişan etmişliği vardır. Araba koltuğundan nefret eder. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Kızım bir şeye bağlanmaktan aşırı şekilde rahatsız olmakta. Ucakta inişlerde ve kalkışlarda bizi perişan etmişliği vardır. Araba koltuğundan nefret eder. 

Çok sabırlısın. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

Çok sabırlısın. 

Uçakta bebek kemeri takıyormuş gibi yapıp belinden elimi sardığım bir Dalaman kalkışımız vardır mesela. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ali Darbaz yazdı:

Bence yanlış davranış. Bu bağlanma işlemini bebekken yapmış olsaydın bence bu durumu yaşamazdın. Benim çocuğumun teki 5.5 yaşında 1 yaşından itibaren her zaman koltukla seyahat etti. Evde mama sandalyesinde bile kemerle bağladım. Şimdi diğeri de aynı şekilde daha 1.5 yaşında direkt oturunca kilitleme yerini tutuyor kendisi kilitleyince hemen gülmeye başlıyor. Büyük için koltuk yükseltici aldım onu kullanıyoruz hemen kendisi emniyet kemerini bağlıyor. Alışkanlık yaratmayla ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum. Aynı yemek yerken video izlemeden yemek yemiyorlar, dişlerini kesinlikle fırçalatmıyor gibi söylemlerde olduğu gibi. Bebek-çocukken ne yaptıysan onun meyvesini yiyorsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...