İçeriğe Yönlendir

Uzun Yolda Bebek Bakımı Nerede Yapılır?

Murat Sahın

Recommended Posts

Ali Darbaz
Arif Aykın yazdı:

Bebek-çocukken ne yaptıysan onun meyvesini yiyorsun.

O iş öyle olmuyor. kızım hiper aktivite var. öyle sabit bir yerde duramaz. Gımıl gımıl. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ali Darbaz yazdı:

Kızım bir şeye bağlanmaktan aşırı şekilde rahatsız olmakta. Ucakta inişlerde ve kalkışlarda bizi perişan etmişliği vardır. Araba koltuğundan nefret eder. 

Alışkanlıkla alakalı bir durum. 

Arif Aykın yazdı:

Bence yanlış davranış. Bu bağlanma işlemini bebekken yapmış olsaydın bence bu durumu yaşamazdın. Benim çocuğumun teki 5.5 yaşında 1 yaşından itibaren her zaman koltukla seyahat etti. Evde mama sandalyesinde bile kemerle bağladım. Şimdi diğeri de aynı şekilde daha 1.5 yaşında direkt oturunca kilitleme yerini tutuyor kendisi kilitleyince hemen gülmeye başlıyor. Büyük için koltuk yükseltici aldım onu kullanıyoruz hemen kendisi emniyet kemerini bağlıyor. Alışkanlık yaratmayla ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum. Aynı yemek yerken video izlemeden yemek yemiyorlar, dişlerini kesinlikle fırçalatmıyor gibi söylemlerde olduğu gibi. Bebek-çocukken ne yaptıysan onun meyvesini yiyorsun.

Sonuna kadar katılıyorum bu yoruma.

Benim kızımda hiç hoşlanmıyordu ama yarım saat aralıksız ağladığı zamanlar da oldu ama koltuktan kaldırmadım. Sonunda pes etti. Koltuğuna oturup kemer bağlanmadığı zaman arabanın hareket etmeyeceğini biliyor artık.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ali Darbaz yazdı:

O iş öyle olmuyor. kızım hiper aktivite var. öyle sabit bir yerde duramaz. Gımıl gımıl. 

Özel durum varsa bilmem ama benim çocukta başka ortamda kuzu gibi ama bizim olduğumuz her ortamda hareketlilik konusunda üstüne yok fakat kuralların geçerli olduğu yerlerde her zaman kurala uyar, arabada ve özellikle balkonda oyun oynuyorsa. 

Alptuğ Özcan yazdı:

Alışkanlıkla alakalı bir durum. 

Sonuna kadar katılıyorum bu yoruma.

Benim kızımda hiç hoşlanmıyordu ama yarım saat aralıksız ağladığı zamanlar da oldu ama koltuktan kaldırmadım. Sonunda pes etti. Koltuğuna oturup kemer bağlanmadığı zaman arabanın hareket etmeyeceğini biliyor artık.

Aynen öyle bizimki de çok ağladı fakat dediğiniz gibi ağlamak ile çözüm olmadığını öğrendi. Şimdi diğeri de annemler falan bakıyor işi olduğunda  hanımın, yemek yedirirken televizyon açıp yediriyorlarmış telefondan video izleterek falan baktık çocuk yemek yemiyor sonra öğrendik böyle olduğunu yasakladık şimdi paşa paşa yiyor. Bebek doktorumuzun söylediği bir şey var şimdiye kadar hiç bir çocuk ağlamaktan ölmemiştir bu sebepten dolayı ağlayarak bir şeyler elde etmesine izin vermeyin demişti bizde uyguluyoruz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Arif Aykın yazdı:

arabada

Benim kızım 4 yaşında, önce biner kemerini takar, sonra streslenmeye başlar. stresi artık dışa vurmaya başlayınca kemeri sökeriz. 15 dakika ancak dayanır

Ama annesi kemerini takar, kızı kucağına oturur, sonra elleriyle belinden kenetlenir. O zaman hiç stres olmaz. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

Ama annesi kemerini takar, kızı kucağına oturur, sonra elleriyle belinden kenetlenir. O zaman hiç stres olmaz. 

o şekilde olmaz ama. tutmasına imkan yok. belki uçak kemerlarındaki gibi bir harnes kullanılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

Benim kızım 4 yaşında, önce biner kemerini takar, sonra streslenmeye başlar. stresi artık dışa vurmaya başlayınca kemeri sökeriz. 15 dakika ancak dayanır

Çok tehlikeli Allah korusun. Kaza anında insan kendini tutamıyor kucağındaki çocuk savrulur gider Allah muhafaza. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selim Bilgin yazdı:

Çok tehlikeli Allah korusun. Kaza anında insan kendini tutamıyor kucağındaki çocuk savrulur gider Allah muhafaza. 

Neyse ben bebek koltuğunu takarım tekrar denerim, belki bu sever kabul eder. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

Neyse ben bebek koltuğunu takarım tekrar denerim, belki bu sever kabul eder. 

4 yaşa bebek koltuğu yerine sadece yükseltme aparatları da olabilir sanırım, arabanın kemerini takar böylece. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selim Bilgin yazdı:

4 yaşa bebek koltuğu yerine sadece yükseltme aparatları da olabilir sanırım, arabanın kemerini takar böylece. 

Arabanın kemerini takıyor , zaten bunu kendide söyler, Kemerimi tak baba der. Ama işte 15 dakika sonra çıkartırır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yolculuklarda araç içinde demokrasi olmaz. şoför ne diyorsa O

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Arif Aykın yazdı:

yemek yedirirken televizyon açıp yediriyorlarmış telefondan video izleterek falan baktık çocuk yemek yemiyor sonra öğrendik böyle olduğunu yasakladık

Biz bunu başaramadık işte. Sinirler son raddeye gelince alıyorum önünden.

1 ögün 1 saat sürer mi? Sürüyo. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

benimkisi 9-10 aylik iken genelde uyurdu yolculuk esnasinda bezide ser bir ortu yere degistir biz genelde bu sekilde yaptik . bizim uzun yol ise yilda bir 3500x2 oluyor aliyor tabletini film muzik oyun oyalaniyor cocuk koltugunda ve kemeri takili sekilde 

biraz uzun olsada afyon sandikli burdur yolu benim tercihim olurdu

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Arabanın kemerini takıyor , zaten bunu kendide söyler, Kemerimi tak baba der. Ama işte 15 dakika sonra çıkartırır.

Çocuk deyip geçmemek lazım. Aslında baya sabırlı çocuk.

Demek ki, senin hipermil yapmana 15 dakika dayanabiliyor. :)

tarihinde Ersin Gökdemir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bizimki Az büyüdü de rahatladık sayılır.. Yoksa Tüm yolculuklarda tüm parklar , oyun alanları, inek esek hatta cama yapısan ölü sinege acıyıp sineği sevme bahanesi, daha ne bileyim ne gördüyse sevmek oynamak dolasmak icin saatlerce ağlamasından mütevellit bizde yarasa mod on.😂

Bıhmıştık yaa 😣

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ali Darbaz yazdı:

E bebek firmasında falan koltuk yükseltici var ben ondan kullanıyorum 5.5 yaş için yaklaşık 4 yaşındayken kullanmaya başladık. Rahatsız olmuyor ben oturma yerinin rahat olmadığını düşündüğümden dolayı ekstra sünger yaptırdım kanepe yatak vs. tamir eden yerde. Sadece uyurken sıkıntı oluyor doğal olarak kafasını destekleyen bir şey olmadığından kafası sağa sola düşüyor. Bence kemersiz arabayla 10 metre bile gidilmemeli. Bizler ne kadar dikkat etsekte karşı tarafın ne yapacağını kestiremeyiz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hayır demek ,kural koymak çok zor gerçekten. Ben öğrenci velilerinden şunu öğrendim, kural koyan velilerin çocukları başarılı oluyor. Fakat bunu şiddet veya sertlikle yapıyorsa o daha aksi bir durum oluşturuyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Alptuğ Özcan yazdı:

Biz bunu başaramadık işte. Sinirler son raddeye gelince alıyorum önünden.

1 ögün 1 saat sürer mi? Sürüyo. 

Bizimkide en erken 1 saatte yer. Eğer izleyeceği bir şey açarsak 3 saate kadar çıkabiliyor. Yemek işi ciddi sorun. Fakat çocukların yapısıyla ilgili sanki. 

Bizimki koltuğuna oturmadan yola çıkmam. Beklerim o kemerini takana kadar. Bunu bildiği için hiç direnmez hemen takar. Bebekliğinden beri bir şekilde alıştırdık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Arif Aykın yazdı:

Bence yanlış davranış. Bu bağlanma işlemini bebekken yapmış olsaydın bence bu durumu yaşamazdın. Benim çocuğumun teki 5.5 yaşında 1 yaşından itibaren her zaman koltukla seyahat etti. Evde mama sandalyesinde bile kemerle bağladım. Şimdi diğeri de aynı şekilde daha 1.5 yaşında direkt oturunca kilitleme yerini tutuyor kendisi kilitleyince hemen gülmeye başlıyor. Büyük için koltuk yükseltici aldım onu kullanıyoruz hemen kendisi emniyet kemerini bağlıyor. Alışkanlık yaratmayla ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum. Aynı yemek yerken video izlemeden yemek yemiyorlar, dişlerini kesinlikle fırçalatmıyor gibi söylemlerde olduğu gibi. Bebek-çocukken ne yaptıysan onun meyvesini yiyorsun.

Kesinlikle. Eğitimin her alanında bu böyle bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Bizde oğlum doğduğundan itibaren bi hayli km yaptık. Hepsinde kendi aracımızın arka koltuğunu kullandık, tabi bizde 1 evlat var durum 2 olunca karışıklık olabilir [emoji4] 
Önerim arka koltuk ile ön koltuk arasına bir bavul vs. koyarak evlatların olası bir dönme sonucu düşmesini engellemeniz.

d571f1dd1ddbac916afa0c0e9e6517f7.jpg
Gibi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Bu konuda en iyi Shell istasyonları çocuklar bebekler için ayrı tuvaletleri var.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Eyüp Çetin yazdı:

Bizimkide en erken 1 saatte yer. Eğer izleyeceği bir şey açarsak 3 saate kadar çıkabiliyor. Yemek işi ciddi sorun. Fakat çocukların yapısıyla ilgili sanki. 

Bizimki koltuğuna oturmadan yola çıkmam. Beklerim o kemerini takana kadar. Bunu bildiği için hiç direnmez hemen takar. Bebekliğinden beri bir şekilde alıştırdık.

Bizimkinin önünde izleyeceği bir şey varsa o zaman daha hızlı yiyor :) 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Alptuğ Özcan yazdı:

Bizimkinin önünde izleyeceği bir şey varsa o zaman daha hızlı yiyor :) 

Bizim ki daha fazla izleyebilmek için ağır ağır yiyor. 😆

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bizimki açık olunca seyrediyor ama yemiyor, açık olmayınca niye açık değil diye yemiyor. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...