İçeriğe Yönlendir

Focus 1 Otomatik Şanzıman Sorunu

Şahabettin ÇAKIN

Recommended Posts

Şahabettin ÇAKIN

Arkadaslar merhaba aracım 2004 focus 1.6 benzın lpg otomatık bazen arıza ısıgı  dıslı içinde sarı ısık yanıyor  ve (n) den (d) ye cekınce vuruntlu gecıs yapıyor  yanı aracım yuksek viteste kalkıs yapıyor vıtes karıstırıyor lutfen bana bu konuda yardımcı olun  tesekkureler

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Arıza kodu okuttunuz mu cihaz bağlayıp? Şanzımanın ön alt kısmında vites seçici denen salyangoza benzer bir parça var bu bozulmuş olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

İlk önce yağına baktırıp değişim ile başlayın derim. Tam otomatik ve bütün işi yağla yapan bir sistem. Kolay arıza veren bir şanzıman türü değil. 350 binde sıkıntısız kullanmıştım bir benzerini.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahabettin ÇAKIN

Çagatay bey tesekkurler aynı arıza 1.5 yıl once gene yaptı yag ve filitreyı degistırdım duzeldi simdi tekrar basladı acaba tekrar degistırsemmi diye dusunuyorum ilk arıza verdigı zaman goturdum cihaza bağlayıp  bana  sartel arızalı degıstırıcez duzelmesse beyne kadar gider dedıler

Yorum bağlantısı
Şahabettin ÇAKIN

Salyangoz dedıgınız parca dısardan bakınca gorunuyor mu varsa resım patlasa bılırmısınız

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Şahabettin ÇAKIN yazdı:

Salyangoz dedıgınız parca dısardan bakınca gorunuyor mu varsa resım patlasa bılırmısınız

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/240256-focus-1-otomatik-şanzıman-yağ-ve-filtre-değişimi-resimli/

Bu linkte dikkat ederseniz şanzımanın sağında bir parça var. Motor kısmından kablo ile gelip soketi bu parçaya bağlı. İlk fotoğrafı yakınlaştırır daha iyi görebilirsiniz.Önden iyice eğilip bakarsanız görürsünüz siz de aracınızda. Ustanın şartel dediği şey o parça.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Vites karıştırma ve vuruntu deyince aklıma ilk konum sensörü geliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...