İçeriğe Yönlendir

2004 Fiesta / Fren Zayıflaması

Mert Emre ŞAMCI

Recommended Posts

Mert Emre ŞAMCI

Merhabalar,

Aracım 183 km ye yaklaştı.

178 179 bin gibi ön balatalar bosch marka ile yenilendi

ön diskler tornalandı.

arka balatalar bosch marka yenilendi

Arka kampana tornalandı.

Araç yaklaşık 5-6 gündür yasaktan dolayı yatıyordu. Bugün eşim işe gidip geldi. 15 gidiş 15 dönüş 30km. Geldiğinde bir yere uğrayacaktık. Frenler bugün çok kötü gibiydi, zayıftı baya dedi. Allah allah dedim bindim denedim. Fren kavrama yeri biraz daha aşağı inmiş vede cidden çok zayıflamıştı.

Sebebi ile alakalı aklıma en ufak bir şey gelmedi. Belki dedim fren hidroliği falan bitmiştir Max çizgisinde aynı duruyordu. 

Sorun ne olabilir fren sistemi tamamen yeni diyebiliriz.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Fren hidroliğini değiştirmeniz etki edecektir. Zamanla bozulur ve süngerimsi bir hissiyat oluşturur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir

Arka frenlerin ayarı düşmüştür.

Eğer öyleyse el freni de biraz daha yukarıda tutar.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Hava alma denilen işlem yapılması gerekiyor, sistem içinde boşluk oluşursa pedal dipte tutmaya başlar.

Tamircinize gidip anlattığınız zaman gereğini yapacaktır.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Uzun süre serviste kalan hidrolik yağ sırasıyla nem ve nemin yanması ile su buharı oluşturuyor, Fren sıvının sıkışmazlığı prensibi ile çalıştığı için gaz oluşumu dediğiniz problemleri çıkarabilir. Merkezlerden yağ devirdaim olacak şekilde eski nemli yağı tamamen boşalttırın ve yeni yağ kullanın 

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Hidrolik yağ değişimi faydalı olur. Değişim sırasında da oluşan sorunda giderilmiş olur. Fren önemli. Allah muhafaza acil bir durum olur yetersiz kalır ihmal etmeyin. 

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Ersin Gökdemir yazdı:

Arka frenlerin ayarı düşmüştür.

Eğer öyleyse el freni de biraz daha yukarıda tutar.

Bence ilk yapılması gereken budur. El frenini çekin yukarıda tutuyor ise fren ayarı yaptırın.

İlk basmada iyi tutup sonra çabuk yoruluyor ise fren servosuna bakılmalı. Yeterli hidrolik basıncı gelmiyor olabilir. Servo arızalı ya da hortumlarda kaçak olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Belki dedim fren hidroliği falan bitmiştir

O tip durumlarda el fren lambası yanarak uyarı veriyor. Sorun fren hidroliğinden olmasa bile en son degistirdiginiz zamanı hatirlamiyorsaniz değişiminde fayda var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...