İçeriğe Yönlendir

Boya Sıçramış Nasıl Çıkar?

Erkam Elma

Recommended Posts

Erkam Elma

Otoparkı çevreleyen bahçe duvarını iyi niyetli bir abimiz pandemi sıkıntısından dolayı rulo fırça ile boyamış yağlı boya olmaması sevindirici..Araba beyaz olduğu için kaporta kısımlarında boya anlaşılmıyor ancak ön cam ön panjur ve farlarda nokta nokta sıçramış boyalar var.Ne tür bir sıvı kullanmalıyım?

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Arabayı yıkatınca geçmedi mi?

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Vakit buldukça kendim yıkarım onun için bir sıvı veya yöntem önerisi olan varsa danışmak istedim

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Ben metalik gri renkli aracımda kil denemiştim iyi temizlemişti deneyin derim

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Raspa süngeri(kil) ve losyonu ile deneyin belki faydasını görürsünüz.  

Plastik aksamlardan çıkmaz.  Farklı yöntemler denenmeli. 

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

inatçı yerlerde selülözik tiner kuru bezle sürüp, sulu bezle silin hemen çıkar çoğunlukta, tinerin ardından su ile arındırma önemli 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Evde selülozik tiner var kilden önce onu deneyeyim sonucu yazarım,üst kattaki komşu yıkamacıya 80 tl verip yaptır

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Selülozik tiner boyayı yakar sentetik olması gerek diye biliyorum ben emin misiniz selülozik olduğuna ?

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Mazot da iyi bir leke çıkarıcıdır. Benim arabadaki asfalt lekesini mazotla çıkarmışlardı. Benzin de olabilir. Ama akaryakıt olduğu kesin :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Mazot da iyi bir leke çıkarıcıdır. Benim arabadaki asfalt lekesini mazotla çıkarmışlardı. Benzin de olabilir. Ama akaryakıt olduğu kesin :D 

Gazyağıdır o kesin ,bende yeni dökülen ziftin üstünden geçmiştim neredeyse cam altı siyah renk olmuştu.Karayollarını mahkemeye mi versem derken gaz yağı imdadıma yetişti 5 dakikada çıkartmıştı.

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Gazyağı ziftde etkili ama boya çıkarmada nasıl olur bilemedim? tiner,gazyağı,benzin bu üçlüden bi seçim yapıcaz 🤔

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Ayni şekilde arabanın her tarafına sıçrayan boyayı kille çıkardım. Kılı kullanirken sık sık kontrol edin , ince boyada yeteri kadar ıslak kullanmazsanız çizebilir.

ince pasta ile de deneyebilirsiniz

Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Selülozik tiner araç boyasına da zararlı. Duvara boyanan boya su bazlı ise ıslak bezle ovalayın çıkar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...