İçeriğe Yönlendir

Ford Ka Çalışmıyor

Ümit Ağbaba

Recommended Posts

Ümit Ağbaba

Tek marşta çalışan aracım bu aralar çok zor çalışıyor.Herzamanda yapmıyor ara ara çalışmama problemi oluyor.Marşa basıyorum uzun bi süreden sonra anca çalışıyor. Acaba neden olur yardım lütfen.

Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Aküden olamaz eğer marş basıp da çalışmıyorsa. Marş motorunun kömürlerine bakılabilir en başta sonra ateşleme elemanları

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Aynı problemi krank devir sensöründen yaşayanı görmüştüm 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Ağbaba

Aküm sıfır. Krank devir sensörüne herhangi bi hata düşmemiş. Subap ayarınıda 6 ay önce yaptırmıştım üst kapak contasını değiştirince. Ateşleme diye düşünüyorum ama dediğim gibi herzaman yapmıyor tek marşla alıyor hemen.

Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

İlk olarak kontağı çevirince pompa sesini duymalisiniz ona bir bakın Ses gelmiyorsa pompaya bakin.sonra ise rolanti valfine bakın ve temizleyiniz faydası olacaktır.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Uzun derken, gırgır yapıyor da mı marş almıyor yoksa mesela ses yok, bekliyorsunuz bi süre sonra tek gırda marş mı alıyor?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

lisedeki halim gibi. "çok zeki ama çalışmıyor."

Sani Gerşon yazdı:

Uzun derken, gırgır yapıyor da mı marş almıyor yoksa mesela ses yok, bekliyorsunuz bi süre sonra tek gırda marş mı alıyor?

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ümit Ağbaba

Hayır marş basıyor sadece boş boş gırgırgır çalışmasını bekliyorum. Benzin pompasının sesi geliyor kontağı açınca 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çağlar Bayur

ateşleme yok o zaman, bujilerde kıvılcım bakılabilir, oradan bobin ilk şüpheli olarak kontrol

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ümit Ağbaba

Bujilerde kıvılcım var. Çalışırken çıkarttımızda rölantide titreme geliyor. Napıcam bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ümit Ağbaba

Sabah soğukken hemen alıyor 10 dk süreyim stop edeyim üstünden 2 3 dk geçsin çalışmıyor bayağı zorluyor. Tam çalışacakmış gibi oluyor çalışmıyor 

Benzin basıncı dediğiniz tam ne oluyor değişimi nasıl oluyor acaba 

Yorum bağlantısı
Ümit Ağbaba

Anladım. Sanırım sırayla biryerden başlayacağım iyide bi masraf çıkacak gibi

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

Araçta lpg varsa. Direk lpg de çalışma özelliği de varsa direk lpg de çalıştırılabilir. Kolay çalışıyorsa sorun muhtemelen yakıt pompası olabilir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ümit Ağbaba yazdı:

Sabah soğukken hemen alıyor 10 dk süreyim stop edeyim üstünden 2 3 dk geçsin çalışmıyor bayağı zorluyor. Tam çalışacakmış gibi oluyor çalışmıyor 

ama şimdi bu bilgi konudki herşeyi değiştirdi. lpg yi komple iptal edin gazı boşaltın vanasını kapatın sigortasını sökün vs. bu şekilde 1 hafta kullanıp durumu gözleyin önce.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Ağbaba

Yaşar bey maalesef aracımdaki markada yokmuş onu sordumda

Çağlar abi dün enjektör temizleyici ne aldım depoya ekledim 1 hafta 10 gün sadece benzinde kullanayım diyorum dediğin gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...