İçeriğe Yönlendir

Tavan Boyalı Fiesta Alınır mı?

Çağatay Özsoy

Recommended Posts

Çağatay Özsoy

Merhaba arkadaşlar,

yarin nasipse bi arac alicam ama daha once kazali arac bile almamistim. Simdi 13250 tl birde 4000tl hasari olan fiesta buldum. 

Arac 2015 model fiesta 1.25 manuel benzinli 65bin km de. Iki adet 13bin ve 4 bin hasari var, ikiside serviste yapilmis. Tavan kar düşmesi sonucu boyanmis resimleri var. Pek taklalik bir durum yok. Zaten aracin ici disi cok diri, tam kullanilcak bir arac. Bu paraya clio baktim resmen cop, ne koltjk kalmış ne birsey. Sizce ederi nedir? Alınir mi?

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
Çağatay Özsoy yazdı:

Merhaba arkadaşlar,

yarin nasipse bi arac alicam ama daha once kazali arac bile almamistim. Simdi 13250 tl birde 4000tl hasari olan fiesta buldum. 

Arac 2015 model fiesta 1.25 manuel benzinli 65bin km de. Iki adet 13bin ve 4 bin hasari var, ikiside serviste yapilmis. Tavan kar düşmesi sonucu boyanmis resimleri var. Pek taklalik bir durum yok. Zaten aracin ici disi cok diri, tam kullanilcak bir arac. Bu paraya clio baktim resmen cop, ne koltjk kalmış ne birsey. Sizce ederi nedir? Alınir mi?

96 bine anlaştık, aracta baya guzel bir bodykit, ses sistemi var. ( ses sistemi gereksiz ama olmasinada hayir demem)

Yorum bağlantısı
Mehmet Türkkanı

Fotoğraflarda ciddi bir hasar gözükmüyorsa, uzun süre kullanacaksanız ve son olarak fiyatı uygunsa bence alınabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Fiyatına durumuna yorum yapamam ancak tavana kar düşüp tavan iskeletini veya ön arka direkleri esnetmiş ise aracın gönyesini mutlaka kontrol ettirin. Gövdede gerilme olmuş olabilir. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Çağatay Özsoy yazdı:

Tavan kar düşmesi sonucu boyanmis resimleri var.

böyle bir hasar ileride masraf açmaz. bakım yağ hava filtre markası daha önemli

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Halk ağzıyla "biniciyseniz" ve hikaye doğruysa alınır. Önemli olan aracın yola gidişini bozacak bir kaza olmaması

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
Sani Gerşon yazdı:

Sol podya hasarlı diyor?

Ben fark etmemiştim yaziui sağol, sanırım baska bi arac bakmaliyim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Kar düşmesinin fotoları varmış, bence alınır. Fotoğrafı filan olmayan tavan boyalı araç %99 takla atmıştır bu nedenle almam. Bunun dışında motor darbe yemiş tamirli filan olmasın bence buna dikkat edin. Ki podya hasarlıysa bu da bir soru işareti.

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Tahminim olan bi araç var o ise alınmaz. Benim takibim en az 3 aydır satılamıyor

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
Mert Üçkaleler yazdı:

Tahminim olan bi araç var o ise alınmaz. Benim takibim en az 3 aydır satılamıyor

Kırmızı fiesta beylikduzunden 'di, almadım zaten, satmaya kalksam alacak kolay  kolay cikmaz 

Sani Gerşon yazdı:

Sol podya hasarlı diyor?

Abi sen bi ara dacia kullanıyordun. 100 bine kadar hangi modeli alınır, sen ne tavsiye ediyorsun. 2015 fiesta yerine daha yeni bi dacia alsam?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağatay Özsoy yazdı:

Abi sen bi ara dacia kullanıyordun. 100 bine kadar hangi modeli alınır, sen ne tavsiye ediyorsun. 2015 fiesta yerine daha yeni bi dacia alsam?

Yeni kasadan evvel çıkmış son kasa sandero ile Duster bakılabilir. 2014 sonrası modellere bakmak lazım.

MPV isterseniz Lodgy'ler de çok iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI

Alınır tabii ki neden alınmasın.  Sadece ilana koyduğunuzda 4 günde değil 7-8 günde satılır. Her aracın bir alıcısı vardır. Rover proton gelly her marka her tür araç 10-20 gün geçte olsa alıcısını buluyor. En az 2 sene binerim diyorsanız gözünüz kapalı alınır.
Örn:

2015 model X marka X model 140.000 kmde hatasız araç 120.000₺ iken

2015 model Aynı markanın Aynı modeli 57.000kmde 2 Değişen 6 parça boyalı ağır hasar kayıtlı 95.000₺ (şasi podye airbagler orjinal) 95.000₺

57.000 km de alacağınız araç kendisinden 60K km daha fazla olan araca göre daha sorunsuz daha az masraflı olacak ağır bakım ihtiyacı olmayacak ve 30.000 km binseniz 85-90 binde satacaksınız. Yine aldığınız fiyat bandına. Bu süreçte sağ arka kapıyı sürtüp boyatsanız değer kaybıda olmaz. Araçta zaten değişen boya var.

140.000 kmde ki araç 30K kullansanız 170 binde satacaksınız. Bir boyada değişende değer kaybı olacak. Kmsi yüksek olduğu için satarken fiyatı daha makul tutmak durumunda olacaksınız. 2 araçta birini 30K kullandıktan sonrada hemen hemen aynı kâr payını yada zararı yaşarsınız. Bakıldığı zaman 3-5 ay sonra satmayacaksanız hasar kayıtlı araç yada tavanı boyalı araç almak üzmez kimseyi. Mekanik motor sorunsuz olduktan sonra tavandaki boyanın performansa etkisi olmuyor sonuçta

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Alınır tabii ki neden alınmasın.  Sadece ilana koyduğunuzda 4 günde değil 7-8 günde satılır. Her aracın bir alıcısı vardır. Rover proton gelly her marka her tür araç 10-20 gün geçte olsa alıcısını buluyor. En az 2 sene binerim diyorsanız gözünüz kapalı alınır.
Örn:

2015 model X marka X model 140.000 kmde hatasız araç 120.000₺ iken

2015 model Aynı markanın Aynı modeli 57.000kmde 2 Değişen 6 parça boyalı ağır hasar kayıtlı 95.000₺ (şasi podye airbagler orjinal) 95.000₺

57.000 km de alacağınız araç kendisinden 60K km daha fazla olan araca göre daha sorunsuz daha az masraflı olacak ağır bakım ihtiyacı olmayacak ve 30.000 km binseniz 85-90 binde satacaksınız. Yine aldığınız fiyat bandına. Bu süreçte sağ arka kapıyı sürtüp boyatsanız değer kaybıda olmaz. Araçta zaten değişen boya var.

140.000 kmde ki araç 30K kullansanız 170 binde satacaksınız. Bir boyada değişende değer kaybı olacak. Kmsi yüksek olduğu için satarken fiyatı daha makul tutmak durumunda olacaksınız. 2 araçta birini 30K kullandıktan sonrada hemen hemen aynı kâr payını yada zararı yaşarsınız. Bakıldığı zaman 3-5 ay sonra satmayacaksanız hasar kayıtlı araç yada tavanı boyalı araç almak üzmez kimseyi. Mekanik motor sorunsuz olduktan sonra tavandaki boyanın performansa etkisi olmuyor sonuçta

Ağır hasar kayitli zaten olmaz, kasko yapmıyor bircok sigorta sirketi. Kasko yoksa çalınma vs riski cok sıkıntı. O ilan en az 3 aydir duruyor, 3-5 gun fazla beklemek sorun degil ama olacak gibide degil.

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
(düzenlendi)

Cuma gunu 2016 model 90 binde seat ibiza aldim 1.0 motorlu reference paket. Cumartesi gunj agir bakımları, baski balata, yag vs filan yaptirdim. Bi kac kirik dokugu var, hopatlor patlak, far kirik, sanirim bana 115-120 filan gelecek ama motor iyi durumda. Motor sesi, direksiyon yumuşaklığı sehir içi icin çok iyi. Banada ise gidip gelmeye lazimdi ama ev vs durumu olursada hemen satmam gerekebilir.

tarihinde Çağatay Özsoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...