İçeriğe Yönlendir

Chevrolet Cruze - Kapı Altında Pütür

Ali Darbaz

Recommended Posts

Oğuzkan Erışık

Bizim sitede bir tane var senin araçtan Ali abi. Bakayım görürsem 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Kapının orjinali böyle ise bilmek isterim. 

linkteki video ile senin foto arasında bir fark var. marşbiyeli pütürüsüz, kapısı pütürlü bir boyama şekli olmamalı idi, orjinalse fabrika eksikliği. marşibiyel boyalı olabilir ama

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Murat Sahın yazdı:

Çok güzel bir noktaya geldik. Daha da güzel günler göreceğiz Çağrı kardeşim :)

Eskiden olsa hangi D segment ile devam etsem diye düşünüyor belki bunu satıp Melek Kasa 5.20 Sıralı 6 Silindir alırım diye hayal kuruyordum. (Ki 3 sene önce bir abi 148 binde tramersiz gümüş grisine 68.000 TL demişti pahalı deyip almamıştım) , Ama şu an sadece elimde ki maldan olmayayım diye stratejiler geliştirmek zorundayım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağrı Alaf yazdı:

Eskiden olsa hangi D segment ile devam etsem diye düşünüyor belki bunu satıp Melek Kasa 5.20 Sıralı 6 Silindir alırım diye hayal kuruyordum. (Ki 3 sene önce bir abi 148 binde tramersiz gümüş grisine 68.000 TL demişti pahalı deyip almamıştım) , Ama şu an sadece elimde ki maldan olmayayım diye stratejiler geliştirmek zorundayım. 

O devirler geçti kardeşim :) Ben lineayı değiştirmeye niyetliydim biliyorsun. Baktım olmuyor, hız sabitleyici taktırdım, madem bineceğiz, değiştiremiyoruz, bari biraz işlevsellik ekleyeyim dedim :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Murat Sahın yazdı:

O devirler geçti kardeşim :) Ben lineayı değiştirmeye niyetliydim biliyorsun. Baktım olmuyor, hız sabitleyici taktırdım, madem bineceğiz, değiştiremiyoruz, bari biraz işlevsellik ekleyeyim dedim :) 

Ne yazık ki geçti abi, artık insanlar buna yöneldi, ben de şahsen 30 bin koyunca bile üst kasanın kötüsüne geçemiyorum halbu ki 20 bin aracıma harcasam fiyakamdan geçilmez. / Yakıt tüketimine yaradı mı sabitleyici? 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Çağrı Alaf yazdı:

Ne yazık ki geçti abi, artık insanlar buna yöneldi, ben de şahsen 30 bin koyunca bile üst kasanın kötüsüne geçemiyorum halbu ki 20 bin aracıma harcasam fiyakamdan geçilmez. / Yakıt tüketimine yaradı mı sabitleyici? 

Yaradı, benim 90'la gittiğime göre yarım litreden daha fazla tasarrufla gidiyor 90'a sabitleyince :) 

Bu arada yarım litre ile bir litre arası değişiyor bu avantaj, bu az gibi gelebilir ama aracın ortalama yakıtına bakınca %10 ediyor. 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Murat Sahın yazdı:

Yaradı, benim 90'la gittiğime göre yarım litreden daha fazla tasarrufla gidiyor 90'a sabitleyince :) 

Bu arada yarım litre ile bir litre arası değişiyor bu avantaj, bu az gibi gelebilir ama aracın ortalama yakıtına bakınca %10 ediyor. 

Gayet tatmin edici, insan faktörünü ortadan kaldırarak en fazla bu kadar tasarruf edilir. Ara ara dalıp gitmelerimiz yakıta uzun vadede epeyce etki ediyor, başka memlekette ciddi bir tasarruf Ama bize gelince ; %10 tasarruf demek en iyi ihtimalle şehir içi bile sabitleyici ile gezsek 3 kuruş yapar. LPG fiyatı bir günde 35 kuruş zamlandı. Bir litre benzin ile 35 kuruş yakan araba Avrupa yakasından alınan benzinle 12.7 Kilometre yol gider. Çok cuzi bir dur kalk ile ve ideal kullanım ile bunu 12 ye kadar düşürsek 12 x Yapılan Kilometre Başı Edilen Kar - Gelen Zam desek = 36-35 = 1 bulunur. Eski fiyattan 36 şimdiki fiyattan 1 kuruş kar etmişsin abi. 

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

pütür dediğin yer alttan  pas sebebiye boya kusması olmasın görünmez bi yerini hafif kazıyıp anlayabilirsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Bu sabah detay resim çektim. Boyada parmak izi buldum. 

ACtC-3cylzN8XXz1mkH0fC5Hyl2zUNqKLpTAyRAw

kenar kısımları zaten anlatıyor herşeyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

kenar kısımları zaten anlatıyor herşeyi

Bu resimde diğer karşı kapı. Bundada parmak izi var. 

ACtC-3fZlfHUD0O32rKOt8K8qAUrlvNMD8MVbpWe

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Benn olsam bir tarcanlara giderdüm

Arabanın boyası orjinal değil ise, gönül rahatlı ile komple boyatabiliriz. Önden hasarı olmadığını biliyorum. Tüm parçaları orjinal ve etiket yılları tutuyordu. 

ACtC-3f78mmVOcofz8vER5HMVuOKWoVnJ2k4qVsD

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

gönül rahatlı ile komple boyatabiliriz.

bir ton koyu gri çok harika olurdu, demir gri derler ford da korece nedir bilemem

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

bir ton koyu gri çok harika olurdu, demir gri derler ford da korece nedir bilemem

Orjinal gri rengine boyarım hocam. farkı bir renge boyamayız. 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Arabanın boyası orjinal değil ise, gönül rahatlı ile komple boyatabiliriz. Önden hasarı olmadığını biliyorum. Tüm parçaları orjinal ve etiket yılları tutuyordu. 

ACtC-3f78mmVOcofz8vER5HMVuOKWoVnJ2k4qVsDWt9y4YJB0FY7TWMisrcQmVZpTsHlfXVl3VL8mSdkRvAZQ_G029pnbB-lCidpETzXJJ1Szkol4nnWeLPdX6FNqn0MksW9kL8rhCd1w9ZSdWZ9m2U9682Vjg=w834-h625-no?authuser=0
Sizinki icin demiyorum bilgi olsun diye yaziyorum boyle isleri yapanlar artik etiketleride sokup yeni parcaya yapistirmaya baslamislar ozellikle airbag kemer gibi parcalarda
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Levent Güzelkalp yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Sizinki icin demiyorum bilgi olsun diye yaziyorum boyle isleri yapanlar artik etiketleride sokup yeni parcaya yapistirmaya baslamislar ozellikle airbag kemer gibi parcalarda

Doğrudur hocam, bizimkisi ön tamponu kırıktı. Tamiri için söktürmüştüm. Tamponu orjinaldi, kırıktı. Abs sensörü üzerinde etiket yoktu bunun. Üzerine tarih ve parça numarası işlenmişdi. 

ACtC-3cQcRtX4_hp87WA_-LUidQYI1dCYbYxGgDrACtC-3dEcTEG1ZOfyN5fgZbVjfxYpfFMEBN90nrB

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Ön tampondaki son kontrol damgası. 

Arabam 02/2009 tarihinde fabrikadan çıktı. 

ACtC-3d4PlPEYzeiP6hOx4JtSMg2anrphcQV8Iov

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Ön tampondaki son kontrol damgası. 

Arabam 02/2009 tarihinde fabrikadan çıktı. 

ACtC-3d4PlPEYzeiP6hOx4JtSMg2anrphcQV8Iov

yani?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

yani

Anlamadım ? yani derken. Ön tarafı orjinal işte. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Peki soru.

Pütür üzerine ( ki bu pütür tam olarak ne diye geçiyor boyacıdan alırken) sprey boyat yapılabilir mi astar vs ihtiyaci olmadan. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

kapı altı ile ilgisi bakımında bir veri değil de o bakımdan sorduydum

Abi konuyu takip etmiyon . Arkadaşın cevabını alıntı yaptım. Ona cevap verdim. Ayrıca şimdi öğrendimki bendeki tampon tipi sadece benim 2009 model cruzuma özel. Diğer cruzlarda bu tip bir tampon yok.  Sadece 2 adet hava girişi var. 2009 dan sonra hepsi 4 hava girişli yapılmış. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Abi konuyu takip etmiyon . Arkadaşın cevabını alıntı yaptım. Ona cevap verdim. Ayrıca şimdi öğrendimki bendeki tampon tipi sadece benim 2009 model cruzuma özel. Diğer cruzlarda bu tip bir tampon yok.  Sadece 2 adet hava girişi var. 2009 dan sonra hepsi 4 hava girişli yapılmış. 

yok ediyorum da,z aten bu meblağ seviyesindeki bir araç pertten falan toplanır ise etiket ile kimse uğraşmaz, maliyeti kurtarmaz, sadece kapı altına odaklıyım o yüzden, etiketlerin bir veri değeri yok

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Peki soru.

Pütür üzerine ( ki bu pütür tam olarak ne diye geçiyor boyacıdan alırken) sprey boyat yapılabilir mi astar vs ihtiyaci olmadan. 

astara gerek yok, pütürün yapısı zaten astar yanında beton gibi düşün. pütür pütürdür de, kozmetik görünüm için attığın sprey/tabanca nozlülü önemli, marin harici, ordaki pütürler 4 misli pahalı 14 misli koruyucu

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

yok ediyorum da,z aten bu meblağ seviyesindeki bir araç pertten falan toplanır ise etiket ile kimse uğraşmaz, maliyeti kurtarmaz, sadece kapı altına odaklıyım o yüzden, etiketlerin bir veri değeri yok

Etiketleri kendim için arabayı satarken lazım olur diye çektim.  Kapılarda parman izini bulduk işte.  Boyanmış araba , 5 tane kazası var. 3000 tl trameri var. İlla bir yerlere harcamış bu para. Berbat bir boyası var. 2 senelik eylem planı yapıcaz , 2 sene içinde komple boyanacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...