İçeriğe Yönlendir

Golf 7 Arka Silecek Aralıklı Çalışma Sorunu

Ünsal Çek

Recommended Posts

Ünsal Çek

Merhabalar,

2013 Golf 7 TDI Comfortline sahibiyim. Durup dururken aracımın arka sileceği aralıklı olarak çalışmaya başladı.

Gerekli tüm şeyleri ( kol ayarları, menü ayarları vs. vs. ) denedim ama düzelme olmadı.

Bir süre sonra rahatsızlık vermeye başladı ve elektrikçiye götürdüm. Geçici olarak soketi çıkardık. Tamiri için götürdüğümde ise çözemediler. Bu sırada ön silecek suyunun da çalışmadığının farkına vardım. Sonradan mı oldu yoksa ilk arka silecek bozulduğunda da bozuk muydu bilmiyorum.

Seçenek 1. ikisi de aynı anda bozuldu ve ben ön silecek suyunun farkına varmadım.

Seçenek 2. Soketi söküp takarken vs. şase yaptırdılar.

Böyle bir tecrübe yaşayan varsa ve yaşadıklarını paylaşabilirse çok sevinirim. İlk öncelik olarak yüksek fiyatlandırmalardan dolayı yetkili servis tercih etmiyorum. Belki buradan aynı sorunu yaşayan kişilerin yönlendireceği iyi bir VW elektrikçisi çok daha düşük maliyetlerle çözebilir.

selamlar....

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Bir kol deneyin bence her ikisinin ortak noktası o çünkü. Arka ve ön için tek motor olur, motor bozuk olsa hiç çalışmaz ya da az su verir vs. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Maslakta akif usta işinin ehlidir, volkswagen erbabıdır. Bilgileri yok bende ama olanlar paylaşacaktır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Sirkeci
(düzenlendi)

Bagaj kapısına giren kablo kanalını söküp kontrol edin. Genellikle kablolar sıyrılıp birleşme yapıyor içinde.

tarihinde Emre Sirkeci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Cam suyu pompasının sigortası atmış olabilir. Genelde boşken çalışınca atar.

Ara ara arka sileceğin kendi kendine çalışması içinde geri vites müşürünü kontrol ettirin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...