İçeriğe Yönlendir

Mercedes W203 C200 Klima Problemi

Ahmet Taşkaya

Recommended Posts

Ahmet Taşkaya

Selamaleyküm arkadaşlar Hayırlı günler 

Aracım 2001 c200 kompressor  

Araçta çift yönlü dijital klima var 

İki gündür aracım sıcak hava üflemiyor Buğün farkettim aracımın kliması  devreden çıkmıyor devreden çıkmadığı için soğuk ve sıcak karışıp ılık bir hava geliyor 

Daha önce başına böyle bir olay Gelen var mı klima kompresoru devreden neden çıkmaz şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için 

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

klima gaz kontrolü yaptırdınız mı? gaz eksiği varsa  klima  görevini yapamadığı için devreden çıkamaz. (fiesta ve multljet motorda böyleydi) bir de fan yönlendirmesini ön cama yaptığınızda da klima devreye girer. böyle bir durum olabilir mi? 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Sıcak hava üflemesi için klimanın devreden çıkmasına gerek yok ki. Dereceyi 25-26 gibi ayarladığınızda klima açık veya kapalı farketmez, ısıtması gerekir. Klima devrede demek, soğuk hava üfleyecek demek değildir.Kışın özellikle camlar buhar yapmasın diye ısıtıcı, klima ile birlikte açılır. Sıcak - soğuk ayıran musluk kontrol edilebilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Klima panelinde ec tuşu ışığı yanıyor mu klima devrede iken.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkaya

Haluk bey Kılmanın gazı normal çünkü çok güzel soğutma yapıyor ön cam a  yönlendirme yapmasam bile durum aynı 

Önder bey klima devreden çıkmadığı için ben sıcaklık derecesini en son dereceye alsam dahi farkeden bişey olmuyor sıcak hava gelmiyor ama dereceyi düşürdügümde çok güzel soğuk hava geliyor  

Mustafa Bey EC rest tuşu yanınca genleşme kabı yanındaki motor sıcak su basıyor ancak EC tuşu açık yada kapalı ikisinide  denedim sıcak hava gelmiyor 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Konuyu yeni gördüm, 

Sıcak su hattı tıkanmış olabilirmi, sıcak su ön göğüsün altında ki evaporatöre ulaşır ordan peteklerden geçer. 

Hatta tıkanıklık veya çalışmayan bir valf varsa sıcak hava oluşmaz. Klima devrede de olsa sıcaklık yüksek ayarlı ise sorun olmaz

Yorum bağlantısı
Hamit inan

yedek su deposunda pompa olacak onu kontrol edin. Benim araçta yanmıştı. Yanlış hatırlamıyor isem o pompanın bir ucu direk kalorifere gidiyor çeşme suyu basarak temizlik yapılabiliyordu. Benim araçta tıkanma olunca o şekilde halletmiştim

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ahmet Taşkaya yazdı:

Haluk bey Kılmanın gazı normal çünkü çok güzel soğutma yapıyor ön cam a  yönlendirme yapmasam bile durum aynı 

Önder bey klima devreden çıkmadığı için ben sıcaklık derecesini en son dereceye alsam dahi farkeden bişey olmuyor sıcak hava gelmiyor ama dereceyi düşürdügümde çok güzel soğuk hava geliyor  

Mustafa Bey EC rest tuşu yanınca genleşme kabı yanındaki motor sıcak su basıyor ancak EC tuşu açık yada kapalı ikisinide  denedim sıcak hava gelmiyor 

Sıcak hava gelmesi için klimanın devreden çıkmasına gerek yok. Dereceyi yükseltince -klima açık veya kapalı farketmeksizin ısıtma olur. Sizde ısıtma olmuyor bunun klimanın devrede olmasıyla ilgisi yok. Başka bir sıkıntı var. En neticede sebebi kalorifer peteğine sıcak su gelmemesidir. Bunun sebebini bulunuz bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkaya

Herkese merhaba araç kendi kendine düzeldi sıcak hava geliyor fakat şimdide şu dikkatimi çekti araç sıcak mod da çalıştığı halde klima açılmış gibi altına klima suyu akıyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Klima panelinde ec tuşu ışığı yanıyor mu klima devrede iken.

Buna tam cevap alamadım.

Klima panelinde ec tuşu isigi yanıyorsa klima devre dışı. Işık yanmıyorsa klima devrede. 

Mercedesde klima havalandırma açılır açılmaz deveye girer. Yaz kış siz ec tuşuna basıp lambası yanana kadar klima hep devrede. Ne zaman ec ışığı aktif o zaman klima kapalı. 

Bunda hem fikir miyiz

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ahmet Taşkaya

evet bu konuda hemfikiriz 

Çift yönlü dijital klima olduğu için havalandırma açılır açılmaz devreye giriyor 

Fakat EC rest tuşu basılı olduğu halde kompresör devrede ve borular buz gibi sıcak konumda bile çalışıyor 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...