İçeriğe Yönlendir

Klima Tavsiyesi

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

Ben marka olarak Daikin diyorum. Ev 1+1 ise büyük kapasiteli tek bir klima almak daha verimli olabilir. Hem yatırım maliyeti hem de elektrik tüketimi açısından.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay

Tüm o bildiğiniz markalar iyi değil, hepsinin pazarda olmak için ucuz serisi var malesef, Esas önemli olan EER ve COP, ESEER gibi değerleri ,buna bakarak alın bence,

En yüksek olan en iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Yunus Gökhan Ay yazdı:

Tüm o bildiğiniz markalar iyi değil, hepsinin pazarda olmak için ucuz serisi var malesef, Esas önemli olan EER ve COP, ESEER gibi değerleri ,buna bakarak alın bence,

En yüksek olan en iyidir.

Klimanın değerleri bu şekilde; fakat bir yerden sonra kağıt üzerinde kalır fark. Sonuçta cihaz maliyeti kullanım miktarı ve tasarruf oranı dengesi önemli

SEER/SCOP(Ortalama) 6.1/4.0
Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay
Ü.Emre Kartal yazdı:

Klimanın değerleri bu şekilde; fakat bir yerden sonra kağıt üzerinde kalır fark. Sonuçta cihaz maliyeti kullanım miktarı ve tasarruf oranı dengesi önemli

SEER/SCOP(Ortalama) 6.1/4.0

Hangi değer kağıt üzerinde kalır anlayamadım, Aldığınız klima verim olarak düşük bir sınıf gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Yunus Gökhan Ay yazdı:

Hangi değer kağıt üzerinde kalır anlayamadım, Aldığınız klima verim olarak düşük bir sınıf gözüküyor.

Yani a ürünü ile b ürünü arasındaki fiyat farkı, ürünün kullanılacağı süre ve ürünün elektrik maliyeti farkı gibi konular belirleyici olur. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Daikin diyorum. 6 yıldır kullanıyorum 2 tane var evde. Yanına yaklaşmazsanız çalışıp çalışmadığı anlaşılmıyor. Dış üniteye kulak dayamak lazım. Çok memnunum. Yukarda yazıldığı gibi çin üretimi de değil. Çek cumhuriyeti üretimi. Ne fark ediyor o konu da ayrı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...