İçeriğe Yönlendir

Bisiklet Taşıma Aparatı Tavsiyesi

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Eyüp Çetin
Mehmet Göktürk yazdı:

önce bi arabaya takın. 

Arabaya taktım ama bisikleti nasıl yerleştireceğimi bulamadım. 😊 Bilen biri buradan yazarsa yarın yine deneyeceğim. 

Bisikletlerin buraya takılan kısmı 16 inç bisiklette küçük geliyor. Anlayamadım nasıl yapacağımı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Eyüp Çetin yazdı:

Arabaya taktım ama bisikleti nasıl yerleştireceğimi bulamadım. 😊 Bilen biri buradan yazarsa yarın yine deneyeceğim. 

Bisikletlerin buraya takılan kısmı 16 inç bisiklette küçük geliyor. Anlayamadım nasıl yapacağımı.

alttan bağlayın

anladım meseleyi ortadan geçecek yer yok. Alttan bağlayınca belki olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Eyüp Çetin yazdı:

hiç takmadım ancak 16 inch e küçük gelecek bi bağlantı imkansız, 16 dan ufak bisiklet yok zaten , bir terslik olmalı

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

hiç takmadım ancak 16 inch e küçük gelecek bi bağlantı imkansız, 16 dan ufak bisiklet yok zaten , bir terslik olmalı

Yanlış anlaşılma oldu. 😊 Yoksa aparat değil bisiklet küçük. Ama bugün hallettim bir şekilde.

Sanki biraz yukarıda oldu bir daha ki sefere biraz daha aşağıya yapacağım. Ama 120-130 hızla gitmeme rağmen sorun olmadı. 

5y2k3q6.jpg

Bu şekilde ters biçimde takip sımsıkı bağladım halatla. Sorun olmadı ama bu olmayacağı anlamına gelmez. Bu yüzden daha tecrübeli arkadaşlar yanlışım varsa söylesin.

89i1kp2.jpg

tarihinde Eyüp Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Eyüp Çetin yazdı:

Yoksa aparat değil bisiklet küçük. Ama bugün hallettim bir şekilde.

o olabilir işte :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

14 var abi. Ben hepsinden taktım. Üç tekerlekli de taktım. Sorun olmadı. Bol bol plastik kelepçe kullandım büyük olanlardan. 

eyüp bey aparatın üst desteğini cama yaslamayın. Yolda sert darbede cam çatlayabilir. Üst desteği fiat logosu üstüne, alt desteği plaka üstündeki çıkıntının üstüne koyabilirsiniz. 6 adet kancayı takarken sargı, alçı bezi ya da medikallerde bulunan bez yapışkansız bantlardan kullanıp metal kısmın kaportayı çizmesi engellenebilir. (İçinde kauçuk var ama yeterli olmayabiliyor) Hatta ben poliüretan sünger tarzı bir şey de kullandım stopları çatlatmasın diye. 

üst gergiler eğer plastik spoliere baskı yapıyorsa kauçuk takoz koyulabilir. İyi tatiller dilerim

B8259015-9592-4-FB4-A8-B2-F44-B4-E480-D9

D8-DD7-FB8-4-C86-40-E0-9-E89-C6-A6-F5-FF

6-A2-F75-FD-9-E6-A-4570-AF94-04-A237-F7-

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Eyüp Çetin yazdı:

Aslında taktıktan sonra dediğiniz gibi cama denk gelmesi tedirgin etti. Yukarı yaptığımı farkettim. Teşekkürler @Tansu Kalafatoğlu

Plakalık güzelmiş :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Plakalık güzelmiş :) 

Eyvallah. 👍🏻

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Eyüp Çetin yazdı:

Aslında taktıktan sonra dediğiniz gibi cama denk gelmesi tedirgin etti. Yukarı yaptığımı farkettim.

Hocam zaten cama gelmesi sıkıntı. bisikletlerin ağırlığı ile yolda giderken ani frenlemede arka camı patlatma riski var.

Cama gelmesin derler genel olarak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Ercüment Yıldırım yazdı:

Hocam zaten cama gelmesi sıkıntı. bisikletlerin ağırlığı ile yolda giderken ani frenlemede arka camı patlatma riski var.

Cama gelmesin derler genel olarak.

Aslında hatchback araba için kullanım kılavuzunda cama yerleştirilmiş şekilde görünüyordu. Hatta öncesinde cami silin falan yazıyordu. 😊 Beni de en çok bu tedirgin etti. Bir daha ki sefere bu şekilde yapmayacağım.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Bende benzer aparattan kullanıyorum. Alt tarafını tampona oturtup o şekilde bağlıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Cihat Küçükay yazdı:

Bende benzer aparattan kullanıyorum. Alt tarafını tampona oturtup o şekilde bağlıyorum.

Abi foto atabilirmisin. birde hangi aparat sendeki pahalı birşey değilse bende alıcam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Eyüp Çetin yazdı:

Yanlış anlaşılma oldu. 😊 Yoksa aparat değil bisiklet küçük. Ama bugün hallettim bir şekilde.

Sanki biraz yukarıda oldu bir daha ki sefere biraz daha aşağıya yapacağım. Ama 120-130 hızla gitmeme rağmen sorun olmadı. 

Bu şekilde ters biçimde takip sımsıkı bağladım halatla. Sorun olmadı ama bu olmayacağı anlamına gelmez. Bu yüzden daha tecrübeli arkadaşlar yanlışım varsa söylesin.

Bu arabaya ne yapsan yakışır mı ya 😊

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Selçuk Bakış yazdı:

Bu arabaya ne yapsan yakışır mı ya 😊

İşte o kaddar. 😂

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Alpay Sumer yazdı:

Pisikletim yok ama havası var diye takasım var su aparattan 😂

Es kaza çizilir üzülürsün 😄

Bisikletin sığacağı bagaj lazım 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Alpay Sumer yazdı:

Pisikletim yok ama havası var diye takasım var su aparattan 😂

En havalısı kayak

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Selçuk Bakış yazdı:

Es kaza çizilir üzülürsün 😄

Bisikletin sığacağı bagaj lazım 😀

Ne cizmesi yaa.. Yok aman aman. Almiiiim ben ozmaan 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Ercüment Yıldırım yazdı:

Abi foto atabilirmisin. birde hangi aparat sendeki pahalı birşey değilse bende alıcam

Foto hiç yok elimde maalesef, sizinkinin benzeri bendeki de. Yeni almanıza gerek yok. Bağlarken dikkat edeceğiniz yerler;

- Mümkün olduğu kadar cama denk getirmeyin. Ani zıplama, sarsıntı vb durumlarda kırma riski var.

- Kancaların metal uçlarının arabayı çizmemesi için önlem alın.

- Spoiler tarafı narinse Mazda resminde görüldüğü gibi, direkt spoiler üzerinden sıkma yapmayın, önlem alın.

- Bisikleti sizin resimdeki gibi aracın üstüne çıkacak şekilde ters bağlamayın. Bisiklet kollara küçük geliyorsa gidon ve arka tekerden destek alıp bağlayabilirsiniz.

- Mümkünse arkanızda bisiklet varken 100 km hızı geçmeyin.

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Cihat Küçükay yazdı:

Foto hiç yok elimde maalesef, sizinkinin benzeri bendeki de. Yeni almanıza gerek yok. Bağlarken dikkat edeceğiniz yerler;

- Mümkün olduğu kadar cama denk getirmeyin. Ani zıplama, sarsıntı vb durumlarda kırma riski var.

- Kancaların metal uçlarının arabayı çizmemesi için önlem alın.

- Spoiler tarafı narinse Mazda resminde görüldüğü gibi, direkt spoiler üzerinden sıkma yapmayın, önlem alın.

- Bisikleti sizin resimdeki gibi aracın üstüne çıkacak şekilde ters bağlamayın. Bisiklet kollara küçük geliyorsa gidon ve arka tekerden destek alıp bağlayabilirsiniz.

- Mümkünse arkanızda bisiklet varken 100 km hızı geçmeyin.

Bende henüz taşıma aparatı yok. Almayı düşünüyorum ama cama denk gelmeyecek şekilde takılanlardan almak gerek.

Öneriler için teşekkürler 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...