İçeriğe Yönlendir

Citroen C4 - Frenleme

Gencay Bengli

Recommended Posts

Gencay Bengli

Merhabalar, aracımda fren konforunun biraz düştüğünü ve araç içindeki kişilerinde frenleme esnasında rahatsız olduklarını gözlemledim. Problem şu; Yavaşlatmak için frene hafif dokunuyorum burda bir sorun yok ama; durmaya yakın  biraz daha yüklendiğimde balatalar birden diske yapışıyor ve araç içindekiler  ister istemez öne doğru bir salınım yapıyorlar. Bu da sıkışık trafikte, dur kalklarda araç içindekileri rahatsız etmeye başladı. 

Araç citroen C4, fren diskleri orjinal, ön diskler bir kere tornalandı. Fren balatalarim da kale marka.

Yaşadığım bu sorun balatadan kaynaklı olabilir mi? Orjinal balataya dönsem rahatlar mıyım?

Ya da başka bir önerisi yorumu olan varsa dinlerim. 

Okuyup değer verdiğiniz için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Anlayan bir frencide kaliperler merkezlerini ve diğer hareketli aksamları gözden geçirtip bakımını yaptırın, fren hidroliğini mutlaka değiştirin, dot uyumuna dikkat edin, İlker Erdoğan arkadaşımız bir mesajında paylaşmıştı, sanko sanayi b2 blok no 66 esentepe ist. adresinde bir frenci Osman ustayı tavsiye etmişti. 05352441782

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Kaliper pimlerine bakılabilir sanırım en başta. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bir kere arkadaşın C4 ü sürdüm, 2012. Ayağımı frene koymam ile kapaklanmam bir olmuştu, çok yumuşak gelmişti focus a göre. Bende de Kale balata var hiç öyle birşey yaşamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Bir kere arkadaşın C4 ü sürdüm, 2012. Ayağımı frene koymam ile kapaklanmam bir olmuştu, çok yumuşak gelmişti focus a göre. Bende de Kale balata var hiç öyle birşey yaşamadım.

Fiestadan c4e gectigimde bende kapaklandim. Ama alıştım.  Daha kontrollü bir şekilde basıyorum. Ama nedense arabaya kim binerse beni yargılıyor frene nasıl basıyorsun diye...18 yıllık şoförlük hayatımda acemilik yıllarımda dahil hiç bu kadar tepki almadım. :)

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Accent satıp Symbol aldım Noterden çıktık direksiyona geçtim Bornovada ışıklara geldik arabanın frenine ilk defa bastım durmuyor sonra bir noktada birden kazıkladı Dolmuş geldi arkadan vurdu.Daha ilk frene dokunmamla kaza yaptık.Aldım arabayı Ustama götürdüm Arabada ABS yok , balatalar değişti sonuç değişmedi bir süre sonra alıştım ama alışana kadar akla karayı seçtim.

Fransızlara özel bir durum olma ihtimali var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Aytac Sakal yazdı:

Accent satıp Symbol aldım Noterden çıktık direksiyona geçtim Bornovada ışıklara geldik arabanın frenine ilk defa bastım durmuyor sonra bir noktada birden kazıkladı Dolmuş geldi arkadan vurdu.Daha ilk frene dokunmamla kaza yaptık.Aldım arabayı Ustama götürdüm Arabada ABS yok , balatalar değişti sonuç değişmedi bir süre sonra alıştım ama alışana kadar akla karayı seçtim.

Fransızlara özel bir durum olma ihtimali var.

Abs siz getz vardı, dikkat etmessem her frene başısımda kızaklıyorddu, sonra dayanamadım sattım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Mustafa Yanar yazdı:

Abs siz getz vardı, dikkat etmessem her frene başısımda kızaklıyorddu, sonra dayanamadım sattım. 

Çok farkediyor , araçtan aracada alışmak zaman alıyor.

Hyosung motosikletim vardı oda zor duruyordu alışmıştım zamanla emanet verdiği.arkadaşları ikaz ediyordum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...