İçeriğe Yönlendir

C-Max Volan Arızası

İbrahim Balci

Recommended Posts

İbrahim Balci

Selam arkadaşlar. Bizde grand cmax var 118 bin de vites geçişlerinde titreme yapıyordu 2. Ve 3. Viteste debriyaji kaldırıp gaza basınca titreme oluyordu Ford özel servisine gittim aks başları değişmesi gerekiyor dedi. Bide başkasına göstereyim dedim bu ustada bu araçların volanlari sarhoş volan boşluk yapar dedi ve değişmesi gerekiyor dedi e tabi sokmusken baskibalatayi da değiştirdik şimdi yağ gibi gidiyor.

Şimdiki takintimiz sesi yakın zamana kadar benzinli gibi çalışıyordu şimdi biraz yükseldi se. Enjektör ve turbo bakımı ile düzelir dediler inşallah öyle olur

Yorum bağlantısı
Ali Gök

arabanın debriyaj değişmeden önceki sesinden kötü bir ses çıkmaya başladıysa turbo ve enjektörle ne alakası varki. söktürmeyin enjektör ve turboyu 

ikisi beraber çalışan parça değil sonuçta

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İbrahim Balci yazdı:

sarhoş volan

sarhoş... ilk defa duydum :) güzel şeyler yapıştırıyor sanayi.

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benim arabada çapkın volan var. Sürekli vites kutusu dişlilierine yürüyor :p

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Turgay Kotil

merhaba arkadaşlar 2012 c max titanyum aracım var. araç 90-100 km geldiğinde ayak pedalların oradan titreme artmaya başlıyor. ön takım  v.s. değil dediler. bir ustaya daha gittim motor takozu dediler. 1650 takoz   150 tl işçilik . ama sonuç yine aynı sorun devam  ediyor.  diğer usta volandan kaynaklanır demişti.  sanırım baskı balata ve volanın değişmesi gerekecek. bu nlarda hastalıkmış .. şuan da 9000 tl istyorlar .araç 143  binde ilk sahibiyim . 4 enjektör  yeni değişti,.

ibrahim kardeş gibi sanırım  benimde onu yapmam gerekecek

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hareketli volan boşluk yapıyor belli bir zaman sonra 

Çağlar Bayur yazdı:

sarhoş... ilk defa duydum :) güzel şeyler yapıştırıyor sanayi.

Alkol var mı? Bardak var mı? Hesabı 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lastikler bozuksa topalsa yapar.. 

Şanzıman, tork konvertörü bakıldı, defalarca akslar söküldü 8 farklı rot balansçıda balans yapıldı.. Kulaklara bakıldı. 

Sorun, sıfır aldığım goodyearlarda çıktı. 

Tespit yapmak için, emin olduğum kışlık lastikeri takarak denemiştim. 

Hatta lastikler fabrikaya teste gitmiş sağlam diye geri gelmişti. Lastikçi, kışlık lastiklerimi takınca sorunun gittiğini bizzat görünce lastilerini geri almıştı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...