İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta 2003 - Sürüş Halinde Gösterge Işıklarının Yanması

Hasan Kavak

Recommended Posts

Hasan Kavak

Sürüş halindeyken hararet lambası, motor arızası, ABS ışığı, akü ışığı, el freni lambası, ısıtma bujisi göstergeleri yanıyor saniyeler içinde tekrar sönüyor. Sürüş esnasında herhangi bi sorun yaratmıyor neden olabilir ? Bilgisi olan var mıdır aracı yeni aldım.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Benim aklıma ilk Akü geldi. Bir anda komple elektrik kesip yeniliyor olabilir. Emin olamadım acıkcası 🤔

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Hasan Kavak yazdı:

Sürüş halindeyken hararet lambası, motor arızası, ABS ışığı, akü ışığı, el freni lambası, ısıtma bujisi göstergeleri yanıyor saniyeler içinde tekrar sönüyor. Sürüş esnasında herhangi bi sorun yaratmıyor neden olabilir ? Bilgisi olan var mıdır aracı yeni aldım.

Aynı araçta başıma gelmişti anlık olarak olan bir durumdu bir anda elektrik kesip hemen düzeliyordu çok uğraşmıştım. Yaptığım şeyler doğrultusunda düzeldi.

1 akü kutup başlarının gevşemiş olması (ben kontrol etmiştim problem yoktu)

2 kontak termiği (kontak spreyi ile anahtar ve kontağı spreydim)

3 (problemi çözdüğum madde) motor bölümünde bir bez ıslak bir şekilde abs beyninin üzerine düşmüş bu bez ıslandıkça bu sorunu yapıyordu o bezi o aradan çıkardıktan sonra bir daha yapmadı..  

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Hasan Kavak
Gökhan DOĞAN yazdı:

Aynı araçta başıma gelmişti anlık olarak olan bir durumdu bir anda elektrik kesip hemen düzeliyordu çok uğraşmıştım. Yaptığım şeyler doğrultusunda düzeldi.

1 akü kutup başlarının gevşemiş olması (ben kontrol etmiştim problem yoktu)

2 kontak termiği (kontak spreyi ile anahtar ve kontağı spreydim)

3 (problemi çözdüğum madde) motor bölümünde bir bez ıslak bir şekilde abs beyninin üzerine düşmüş bu bez ıslandıkça bu sorunu yapıyordu o bezi o aradan çıkardıktan sonra bir daha yapmadı..  

Sırayla deneyeceğim teşekkürler 🙏 ABS beyni tam olarak ne yönde tarif eder misiniz 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hasan Kavak yazdı:

Bilgisi olan var mıdır aracı yeni aldım.

motor içi tertemiz mi? yıkanmış olabilir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Kavak
Çağlar Bayur yazdı:

motor içi tertemiz mi? yıkanmış olabilir?

Bilmiyorum ustam aracı 2 aydır kullanıyorum daha 1 haftadır böyle bişey çıktı 

Alpay Sumer yazdı:

Benim aklıma ilk Akü geldi. Bir anda komple elektrik kesip yeniliyor olabilir. Emin olamadım acıkcası 🤔

Bi elektrikçi görmesi gerekiyor iyi bi elektrikçiye götüreceğim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hasan Kavak yazdı:

Bilmiyorum

kaputu açıp motora bakmadınız mı? temiz se anlaşılır?

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Benim de aklıma arkadaşlar gibi akü geldi. Akü azaldığında bazen arabalar saçmalayabiliyor. Ayrıca araba hareket halinde stop edip tekrar çalışıyor olabilir mi? Bu durumda da ışıklar yeniden marş yapıyormuşsunuz gibi yanar. Bir de şarj dinamosu aklıma geliyor...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 6 ay sonra...
Ramazan Altıntaş

Bu sorunu bende yaşadım akünün söküp takmak ise yaramıyor aküyü söküp kutup başının içini zımpara yapın orası tabakalaşmış oluyor ve elektriği düzgün geçirmediği için araba kendini korumaya alıyor 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...