İçeriğe Yönlendir

Jeep Liberty 3.7 vs Chevrolet Tahoe 5.7 Kıyaslama

Mutlu Evyapan

Recommended Posts

Mutlu Evyapan

Herkese öncelikle iyi formlar, 

Konu başlığında ki 2 araç arasında çok fazla git gel yaşıyorum amerikan jeeplerine karşı ayrı bir hevesim var Chevrolet Tahoe 5.7 güncel piyasa değeri 180 Bin TL civarı Jeep Liberty 3.7 ise 125-145 civarı, benim korkum yakıttan daha ziyade parça ve işçilik haftasonundan haftasonuna kullanıcam aracı. Chevrolet Tahoe araştırdığım kadarıyla benzinde 25 Lt, Jeep Liberty 3.7 ise lpg de 18-20 Lt civarı yakıyomuş Tahoe ya beni çeken tek kapılı iri gövdeye ve v8 gibi kükremeye sahip olması diğer yandan liberty ise daha ufak olduğu için park sorunu şehir içi kullanımına daha elverişli olması siz 2 araç arasında kalmış olsaydınız hangi aracı tercih edersiniz + ve - ile yardımcı olursanız sevinirim. 

Sağlıklı günler dilerim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben 4 seneden fazla 3.7 liberty kullandım. Tahoe ye göre yedek parça ve benzer konularda daha sorunsuz olduğunu düşünüyorum. Soğuk motorla bütün sokağı ayaklandıracak kadar kükrüyordu sabahları:) v6 yı hafife almayın.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çok ayrı dünyaların arabaları, ihtiyaç beklentiye göre değişir. Öncelikle İStanbul için Liberty derim. tahoe ile sinir harbi olur trafik , arazide de tahoe nın ağırığı ve cüssesi dezavantaj, boş texsas arazisinde zevkli olur ama

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mutlu Evyapan
Cem Işık yazdı:

Ben 4 seneden fazla 3.7 liberty kullandım. Tahoe ye göre yedek parça ve benzer konularda daha sorunsuz olduğunu düşünüyorum. Soğuk motorla bütün sokağı ayaklandıracak kadar kükrüyordu sabahları:) v6 yı hafife almayın.. 

Kesinlikle hafife almam nede olsa oda bir amerikan :) teşekkür ederim yorumunuz için 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Trafikte iğnenin deliğinden geçirebilirim liberty’yi. Beklenti önemli bu tercihte. Büyük bagaj ihtiyacı var mı misal? Liberty bagajı lpg sonrası az yer veriyor. Bana yetiyordu. Parça ve usta konusunda hiç sıkıntı yaşamadım İstanbul’da. Gösteriş+heybet önemli ise tahoe, günlük kullanıma uygunluk ise liberty. Arazide de mahçup etmez, trafikte de. İlk foto bendeyken, 2.foto sattıktan sonraki hali:)

206E1D2F-748E-4F95-A88C-D87BEB407FA2.jpeg

5C30AC81-15EA-48EB-B585-1A7EC8CBAEFE.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

Trafikte iğnenin deliğinden geçirebilirim liberty’yi.

geçecek yeri yok ise kaldırım var?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

geçecek yeri yok ise kaldırım var?

En özlediğim özelliklerinden biriydi:) çıkmam demedi asla. Maslaktaki merdivenlerin dili olsa da anlatsa😁

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mutlu Evyapan
Cem Işık yazdı:

Trafikte iğnenin deliğinden geçirebilirim liberty’yi. Beklenti önemli bu tercihte. Büyük bagaj ihtiyacı var mı misal? Liberty bagajı lpg sonrası az yer veriyor. Bana yetiyordu. Parça ve usta konusunda hiç sıkıntı yaşamadım İstanbul’da. Gösteriş+heybet önemli ise tahoe, günlük kullanıma uygunluk ise liberty. Arazide de mahçup etmez, trafikte de. İlk foto bendeyken, 2.foto sattıktan sonraki hali:)

206E1D2F-748E-4F95-A88C-D87BEB407FA2.jpeg

5C30AC81-15EA-48EB-B585-1A7EC8CBAEFE.jpeg

Maşallah çok güzelmiş, bagaj konusu beni de çok düşündürüyor üzerine çadır koyup hafta sonları kaçma niyetindeyim çocuk olmadığı ve 2 kişi olduğumuz için 2 3 sene idare edebilirim muhtemelen lpg tankını ufaltıp veya çılgınlık yapıp lpg yi komple araçtan çıkartabilirim bagaja giden her yol mübahdır :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

lpg şart, vesile ile benden çok başkan kullandı, ben arada sırada gördüydüm, piri wakkas

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben pek edepli kullanmazdım, (şehir içi yoğun dur kalklı istanbul trafiği vs) , 17-19 litre/100 km gösteriyordu yol bilgisayarı. Dikkatli kullanımla   13-15 arası olacaktır tahminim. 
lpg ile daha iyi olabilir:)

vaggaz = @Ertan Çabuk. Ben nasıl unutmuşum Bozkır tezenesini?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mutlu Evyapan yazdı:

Yorumlardan sonra Liberty biraz daha ağır basmaya başladı peki son bir soru sorsam lpg kullanmasam benzinde çok fazla yorar mı? 

LPG ile 100 bin de yeni kapak istiyor. chryslerin o dönemli bütün aluminyum kapakları bu şekilde.

Cem Işık yazdı:

Forumda 6-7 kişide vardı   Liberty. Tahoe sahibi kimse gelmiyor aklıma. @Servet Aydın @Dogan Arsiray @Çağlar Bayur @Ahmet Kiriş @Ali Gök @Mustafa Tüfekçi ilk aklıma gelenler. 

Tahoe hep çok pahalıydı, para yetmezdi. Şimdi bile çok pahalı. Anlamak zor.

Yorum bağlantısı
Mutlu Evyapan
Cem Işık yazdı:

Ben pek edepli kullanmazdım, (şehir içi yoğun dur kalklı istanbul trafiği vs) , 17-19 litre/100 km gösteriyordu yol bilgisayarı. Dikkatli kullanımla   13-15 arası olacaktır tahminim. 
lpg ile daha iyi olabilir:)

Teşekkür ederim, ev biraz istanbul dışına doğru olduğu için çok fazla trafiğe girmem İstanbul içinde araç kullanmak çılgınlık zaten benim gözüm de :) işyeri maslakta orası başka tabi ustaların çoğuna komşuyum :) 

Dogan Arsiray yazdı:

LPG ile 100 bin de yeni kapak istiyor. chryslerin o dönemli bütün aluminyum kapakları bu şekilde.

Tahoe hep çok pahalıydı, para yetmezdi. Şimdi bile çok pahalı. Anlamak zor.

Almanın kolay satmanı zor olduğu bir araçmış sanırsam takip ettiğim ilanlar da 2 aydan fazladır duran araçlar var 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Rakamlar çok yükseldi, ben 2017 aralık sonu 38bin liraya sattım. Şimdi 130 bin altına yok gibi. Piyasa dengesiz malesef 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İstanbul da liberty parça usta derdi olmaz. Ben İzmit'ten gidiyordum bişi olduğunda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tahoe ismini satar, kült modellerden. liberty işlevsel, Servet offroa da çıkana kadar suv tayfası bile bilmezdi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

jeep te yakıtı hiç düşünmeyin sonuçta ne yaktığı belli istanbulda 18 litre civarı

ne kadar masraf açar konusuda şans  işi ama benzinli amerikanlar dizellerine göre daha düşük maliyetle yürütülebilir.

şunu kenara not ediyim alacağınız her amerikan ufak bir bakım yapiyim deseniz direk 20 bin yer çerez gibi

tahoem olmadı hiç kıyas yapamam onla.

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

cumhur çıkmaları araçlar kimlere gidiyor acaba?

Servet Aydın yazdı:

Şuraya bırakalım

d4f425fc2402d283b3b369befaf9d55a.jpg
001609daa88da6e71d00fa240eaa7e61.jpg

ne? hı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gök yazdı:

jeep te yakıtı hiç düşünmeyin sonuçta ne yaktığı belli istanbulda 18 litre civarı

ne kadar masraf açar konusuda şans  işi ama benzinli amerikanlar dizellerine göre daha düşük maliyetle yürütülebilir.

şunu kenara not ediyim alacağınız her amerikan ufak bir bakım yapiyim deseniz direk 20 bin yer çerez gibi

tahoem olmadı hiç kıyas yapamam onla.

İstanbul yakıt için kıyas yeri değil.  Valla da billa 12 13 litre LPG ile gezdigim oluyordu izmitte. İstanbul izmit arası 10 litrenin altına bı tık düştüm bile. 

Ama araziye çıkınca ekranı kapatıyordum . 100 km menzil yoktu kucuk tüple.20 30 arası LPG yakardı

Yorum bağlantısı
Mutlu Evyapan
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Şuraya bırakalım

d4f425fc2402d283b3b369befaf9d55a.jpg
001609daa88da6e71d00fa240eaa7e61.jpg

Yükseltmeye gerek var mı peki bi 5 cm kadar yükseltmek istesem 

Cem Işık yazdı:

Rakamlar çok yükseldi, ben 2017 aralık sonu 38bin liraya sattım. Şimdi 130 bin altına yok gibi. Piyasa dengesiz malesef 

130 135 bine kadar kendime limit belirledim bakımıydı aksesuardı derken 150 160 a kadar gider 

tarihinde Mutlu Evyapan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Bu araba yükseltmeye pek uygun değil esasen ilerde heves artacak gibiyse wj bakmakts fayda var

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...