İçeriğe Yönlendir

Motosiklet Ses Terörizmi

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Hayrettin Bahadir

Başalıkta "Motorsiklet" yazıyor ve ben bunu bir motorsiklet kullanıcısı olarak kabul etmiyorum.
Kuş serisinden tutunda orta üst sınıf tüm apaçilerin altındaki arabalar bizlerden çok daha fazla rahatsızlık veriyorlar.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Hayrettin Bahadir yazdı:

Başalıkta "Motorsiklet" yazıyor ve ben bunu bir motorsiklet kullanıcısı olarak kabul etmiyorum.
Kuş serisinden tutunda orta üst sınıf tüm apaçilerin altındaki arabalar bizlerden çok daha fazla rahatsızlık veriyorlar.

Ben anlamadım. Başlıkta motosiklet yazıyor bu arada

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben anlamadım. Başlıkta motosiklet yazıyor bu arada

Motosiklet kullanıcısı olarak motosiklet hakkında söylenenleri kabul etmiyor. Daha kötüsü olan tofaş grubunun  daha beter olduğunu belirtmek istiyor.  Ben öyle anladım. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ümit Türk yazdı:

Motosiklet kullanıcısı olarak motosiklet hakkında söylenenleri kabul etmiyor. Daha kötüsü olan tofaş grubunun  daha beter olduğunu belirtmek istiyor.  Ben öyle anladım. 

Kendi yaşadığım yerde araba ses terörü 50 arabada 1 iken, motor konusunda 10 motordan 9’u aşırı sesli. Alınacak bir durum yok bunda. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kendi yaşadığım yerde araba ses terörü 50 arabada 1 iken, motor konusunda 10 motordan 9’u aşırı sesli. Alınacak bir durum yok bunda. 

Aynı fikirdeyim. 

Çocuğum kaç kere sıçrayarak uyandı okumadığım bela kalmıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Metin Mankal

Motorların saati yok..Gündüz gece her daim kafanızda trompet çalabiliyor..Zira tofaşçıların onlardan kalır yanı yok..Gece olunca çöp kamyonları muhteşem...Tam uyudum diyorsun hoca efendi sağolsun...

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Her yaz İzmir'e annemlere gittiğimde uykuya dalamama sorunu yaşıyorum, evi ana caddeye 20 metre, gece saat 1-2 fark etmez Tofaşçılar arabadan pahalı müzik sistemleriyle son ses caddeden kaplumbağa hızında defalarca geçiyorlar. Yok böyle bir ses kirliliği. 

O yazın roman havaları ile repertuarımız genişleyerek dönüyoruz evimize.

Bu senenin hit parçaları;

-Yemek de yaparım salçayla

-Para bizde

-Kimle yedin yüroları dolarları

Vs...

🤣

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
M. Asım Kahraman yazdı:

Her yaz İzmir'e annemlere gittiğimde uykuya dalamama sorunu yaşıyorum, evi ana caddeye 20 metre, gece saat 1-2 fark etmez Tofaşçılar arabadan pahalı müzik sistemleriyle son ses caddeden kaplumbağa hızında defalarca geçiyorlar. Yok böyle bir ses kirliliği. 

O yazın roman havaları ile repertuarımız genişleyerek dönüyoruz evimize.

Bu senenin hit parçaları;

-Yemek de yaparım salçayla

-Para bizde

-Kimle yedin yüroları dolarları

Vs...

🤣

Bizim tofaşçılar Ankara-drift modunda kavşaklarda ya da buldukları bir alanda lastik yakıyorlar daha çok. Bir ara E30 BMW'si olanlar çok yapardı ama artık pek görmüyorum. Şimdilerde motosikletlere (genelde kurye tarzı motorlar) ses sistemi takıp, son ses açıp ışıldak gibi gezen tipler türedi.. Mahalle arasında gece yarısı o şekilde gezip arkasından tonlarca küfür yemek nasıl bir kafa yapısı anlam veremiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Darbaz yazdı:

Bizim semte Trendyol Go işine 50 cc motorla başlıyan tayfa şimdi Mt25 ve Hornet gibi aletler kuryelik yapmaya başladı. Az önce 650lik racer üstünde trend yol Go kargo sepeti ile gittiğine şahit oldum.  Kurye firmaları, işe alıcakları elemanlara motorsiklet standartı getirmeli. 

aslında ufak motoru yasaklayacaksın, direk 750 cc den başlasın motor satışı ve ehliyeti, zamanla ortam kendiliğinden sakinleşir adam gibi sürenler kalır böylece...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

aslında ufak motoru yasaklayacaksın, direk 750 cc den başlasın motor satışı ve ehliyeti, zamanla ortam kendiliğinden sakinleşir adam gibi sürenler kalır böylece...

Scooter haşat olmuş. Dokunsan dağılacak zaten. Bi de cvt, gazladı mı yüksek devir çeviriyor. Egzoz susturucu zaten yok kalmamış. Az kaldı. Zamanlamayı ayarlayıp bi tanesinin başından aşağı suyu dökecem

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Scooter haşat olmuş. Dokunsan dağılacak zaten. Bi de cvt, gazladı mı yüksek devir çeviriyor. Egzoz susturucu zaten yok kalmamış. Az kaldı. Zamanlamayı ayarlayıp bi tanesinin başından aşağı suyu dökecem

zamanlama çok önemli, alıştırma şart :D  balon tavsiye ederim, noktasal ve su kayıpsal hedefi bulur, su kaybı çok önemli, malum kuraklık kapıda :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Aslında devlet bu tiplere bedelsiz 600 cc verecek. 2 haftada alayı ölür zaten bilinç sıfır. Hem ekolojiye katkısı olur hem nüfus planlaması.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay BAŞARAN yazdı:

Aslında devlet bu tiplere bedelsiz 600 cc verecek. 2 haftada alayı ölür zaten bilinç sıfır. Hem ekolojiye katkısı olur hem nüfus planlaması.

750 cc yi boşa demedim zati, senin plan zor, kasada para yok neyle alacaklar motörü :) yada versinler hemen başvurayım bende ohhh :D geri aldım sözümü, o zaman 900 cc yapıyorum hacmi, bunu versinler dimi ama hem iş garanti olur :seytan:  neyse çok zorlamayım, 750 cc 600 cc yede fitim..

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...