İçeriğe Yönlendir

Bisiklet Aldım... :)

Erkut Uysal

Recommended Posts

Erkut Uysal

Merhaba Forumun güzel insanları...

Konu başlığında belirtmiş olduğum üzere bugun bisiklet aldım... :)

Ne zamandır aklımda istediğim birşeydi, çocukken tepesinden inmediğim bisiklete tekrar kavuşmak bana inanilmaz iyi geldi... :)

Bu sabah Kantara çıktım ve kilomun 100.4 e geldiğini gördüm... Eşime seslenip bisiklet almaya gidiyoruz dediğimde dalga gectigimi zannetti ve pek umursamadı... Her sabah; eşim öğretmen olduğu için online derslerini yapmak üzere, çocukla birlikte kayinvalideye bırakıyordum onları... Bu sabah arabayı bisikletçinin önüne park edince durumun ciddiyetini anladı... :D

İş yeri sahibi sabahın 8.30 unda bizi görünce biraz şaşırsada bizimle gayet güzel ilgilendi... 

Benim için Salcano City Life 24 Sv modelini önerdi...

Eşim için Vertech 700C CT modelini...

Çocuk koltuğu, Suluklar, Port bagaj taşıyıcıları, Bagaj çantası, Üçümüzün kaskları olmak üzere 6300 TL bir bedel ödedik... ( Fiyat fazlamı, azmı bilemiyorum )

Akşam üzeri ofisten çıkınca arabayı eve bıraktım, dönüp hanımı ve çocuğu aldım bisikletçinin yolunu tuttuk, bisikletlerimizi aldık...

Sahil kenarında biraz dolaşıp eve geri geldik... 

Eve gelirken fark ettim ki aydınlatma namına hiç bir şey almamışım bisikletlere... Konunun uzmanı kişilerden aydınlatma için yardim talep ediyorum... :)

2 saatlik bisiklet turu bana o kadar iyi geldiki anlatamam, sanki çocukluğuma geri döndüm... Cocukken hizlı bisiklet kullanmayı çok severdim fakat şimdi arkada oğlumla birlikte o kadar hizli gidemiyoruz... Oda acayip mutlu oldu...

Pandemi hayatımızı o kadar kısıtlamış ki sanki içimizden mutluluğu, gülmeyi, özgürlüğü almış götürmüş... Ben bugun özgürlüğümü geri kazandım sanki, bisiklet üzerinde yüzüme çarpan o rüzgara tekrar kavuştum... Yaptiğım bu masraf, ödediğim bu bedel günümüz şartlarında biraz fazla olabilir ama bana özgürlüğümü geri verdi ya inanın her kuruşuna değer... :)

Bisikletlerin fotoğraglarını en kısa zamanda paylaşacağım... 

Kalın sağlıcakla... :)

• Beğen 27
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

Bisiklete binmek güzeldir ben hergun cikarim 1.2 saat gezerim. Hayırlı olsun guzel günlere

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

bim deki katlanır pilliyi kestirdim gözüme

link?

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Erkut Uysal yazdı:

bisikletlerimizi aldık...

Sahil kenarında biraz dolaşıp eve geri geldik... 

Burası beni vurdu.. 

Aile kıymetli, aileyle yapılanlarda bir o kadar değerli. 

Hayırlı olsun güleee güle kullanın abi.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Bugün fark ettiğim bir başka detay ise kasklarımız takılı olduğu içindir diye düşünüyorum, yayaların bizleri daha fazla ciddiye alıp yol vermeleri ,saygı göstermeleri oldu... 

Kask kullanmayan diğer bisiklet kullanıcılarına karşı bu saygıyı göstermediklerini fark ettim... 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Oğuzkan Erışık yazdı:

Burası beni vurdu.. 

Aile kıymetli, aileyle yapılanlarda bir o kadar değerli. 

Hayırlı olsun güleee güle kullanın abi.. 

Aile hayattır... :)

Beni bisiklet almaya sevk eden sebep kilolarim demiş olsamda, asıl sebep oğlum... 2018 in Aralık ayında dünyaya geldi, pandeminin içine doğmuş sayılır... Çevreden, insanlardan o kadar uzak büyütmek zorunda kaldık ki, bizden başka kimseye yaklaşmaz, konuşmaz olmuştu... 

Bugun bide ona dondurma ısmarladım, hem dondurma yiyip hemde gelen geçene laf atması, yüzündeki mutluluğu anlatamam... Dünyanın en güzel, en pahalı, en iyi oyuncağını versem ona, belkide bu kadar mutlu edemezdim... :)

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Erkut Uysal yazdı:

hem dondurma yiyip hemde gelen geçene laf atması

Sinema sahnesi gibi🤗

Bence çok iyi yapmışsın abi. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bim bisikleti 250 watt gücü varmış. 

Normal bisiklet süren kaslı bir atlet 420 watt ile pedallıyor. 

Bu biziklet zaten 20 kilo. 250 watın yarısını kendiyedi. 100 150 wat efektif verebilir desek, en az 100 watt pedalla versek normal bisikletten %40 bilemedin %45 daha az effortless olacaktır. :(

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Bu biziklet zaten 20 kilo. 250 watın yarısını kendiyedi. 100 150 wat efektif verebilir desek, en az 100 watt pedalla versek normal bisikletten %40 bilemedin %45 daha az effortless olacaktır. :(

250w motorla scooter'lar 25km hıza çıkabiliyor. O bisikletle çok rahat yine bu hızlar görülür, üstüne pedal basılırsa 40'a falan çıkar.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bu biziklet zaten 20 kilo. 250 watın yarısını kendiyedi. 100 150 wat efektif verebilir desek, en az 100 watt pedalla versek normal bisikletten %40 bilemedin %45 daha az effortless olacaktır. [emoji20]

Pilli bisiklet kullanımı kas yapma yağ yakma yapmıyor zaten. Bacaklar normal bisiklete göre daha az enerji harcıyor ancak kalp ritmi artıp kan dolaşımı iyileşiyor. Akciğer haliyle çok efor istemeden biraz daha fazla çalışıyor. Her şeklinde insan sağlığı için iyi. Aynı paletle yüzmek gibi. Daha az enerji daha fazla iş alınıyor ikisinde de
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

250w motorla scooter'lar 25km hıza çıkabiliyor. O bisikletle çok rahat yine bu hızlar görülür, üstüne pedal basılırsa 40'a falan çıkar.

Scouterde teker küçük, tork fazla gelirde, 20 inç tekerin hubında olursa kalkışı zorlar. Teker çapından dolayı sürati yüksek olur. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Bana fena kilo verdiriyor. 

Bende yerinde duran sayan bisiklete biniyorum.  Yani Eliptik :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Çok güzel bir meşgale bulmuşsunuz, Allah daim etsin. Ben de niyetlenip 2-3 sefer sonrası üşenip bırakmıştım:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Valla benim de çok niyetim var ama bizim buralar çok yokuşlu o bisiklete binmek yokuş çıkmak ölüm resmen. Bende çocuğuma alacağım bu hafta içi 20jant dün komşunun bisikletiyle denedim kendisi binemiyor ama yan tekerleklerle rahat binecek boya gelmiş evde daha 3 yaşındayken aldığımız bimden bisiklete biniyordu. Dışarıda binmek istedi bindirdim baktım bisiklet bedene göre çok küçük geldi çok tuhaf oldum çocuğuma eziyet ediyor gibi. Hemen araştırmalara başladım bugün yarın sipariş vereceğim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

8 yıldır nisanda arabayı garaja çekip eylül ekime yani havalar soğuyana kadar işe bisikletle gidip geliyorum. KEsinlikle büyük bir keyif. İşin sağlık tarafı bir yana kafa dağıtmak için birebir. Çok iyi bir karar vermişsiniz Erkut Bey. Ben ilk alınca hastaneye gelip giderken millet ya hocam koca doktorsun ne bisikleti vs diyordu. Ben öyle şeylere hiç takılmam. O dönemde hastanede 3 kişi bisikletle geliyordu. Şu an sayı 33 oldu :) 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Benim de ev tepede, sahil yoluna kadar ben onu, sahile inince o beni taşıyordu:) taşımaktan usandım birazda:)

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Servet Aydın yazdı:

0,1 Ton olmuşsun. Doğru karar bisiklet emoji2.png

normal bisiklet olmaz ama, tonaj var :p

maxresdefault.jpg

Hayırlı olsun, ben eve gittiğimde çok sık kullanırım, işteyken zaten gerek yok, sürekli spor moddayız....

:nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Hayırlı olsun.

Bu aralar benim de aklımda.

Çok kilo aldım çook :(

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Arif Aykın yazdı:

Valla benim de çok niyetim var ama bizim buralar çok yokuşlu o bisiklete binmek yokuş çıkmak ölüm resmen. Bende çocuğuma alacağım bu hafta içi 20jant dün komşunun bisikletiyle denedim kendisi binemiyor ama yan tekerleklerle rahat binecek boya gelmiş evde daha 3 yaşındayken aldığımız bimden bisiklete biniyordu. Dışarıda binmek istedi bindirdim baktım bisiklet bedene göre çok küçük geldi çok tuhaf oldum çocuğuma eziyet ediyor gibi. Hemen araştırmalara başladım bugün yarın sipariş vereceğim. 

İşin uzmanından bilgi almanızı öneririm... :flowers: Bisikleti aldığım yer eşim ve benim için boy kilo vb gibi ölçüleri dikkate aldı... Beni bisiklete bindirip bel üzerinden sağa dönüp bisikleti bacak aramda kaldırmamı istedi mesela... Uzun zamandır bisiklet kullanmamama rağmen, 2 saat sonunda hiç yorulmadan eve geldim... Oğlanın uyku saati gelmese 2 saat daha gezerdim... Bunun yanında doğru pedal basma, doğru vites değiştirme teknikleri de etkili elbet... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Cem Dilmen yazdı:

8 yıldır nisanda arabayı garaja çekip eylül ekime yani havalar soğuyana kadar işe bisikletle gidip geliyorum. KEsinlikle büyük bir keyif. İşin sağlık tarafı bir yana kafa dağıtmak için birebir. Çok iyi bir karar vermişsiniz Erkut Bey. Ben ilk alınca hastaneye gelip giderken millet ya hocam koca doktorsun ne bisikleti vs diyordu. Ben öyle şeylere hiç takılmam. O dönemde hastanede 3 kişi bisikletle geliyordu. Şu an sayı 33 oldu :) 

Çok teşekkür ederim Cem hocam... :)

Koca doktor olmuşların bisiklete binmeye hakkı yok mu acaba ? :D 

Tabuları yıkamıyoruz kafamızda, bisiklet çocuklar için değil, bu bir kültür... Tıpkı motosiklet gibi... Bir farkı yok ama anlatamıyoruz bir türlü... :( 

Saygın insan olmayı arabanın lüks olmasına, kıyafetinin pahalı olmasına, meşgul olduğun mesleğinin itibarlı ve iyi olmasına bağlıyoruz sürekli, halbuki saygın insan, karşısındakine saygılı insandır bize göre dimi Cem hocam... ;)  

Aydın Sert yazdı:

Hayırlı olsun.

Bu aralar benim de aklımda.

Çok kilo aldım çook :(

Bence bugün bisiklet almak için güzel bir gün Aydın hocam... :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...