İçeriğe Yönlendir

Bisiklet Aldım... :)

Erkut Uysal

Recommended Posts

Alptuğ Özcan
Erkut Uysal yazdı:

Bagaj bağlantılı kullanıyorum bende, yolda ki sarsıntıları biraz fazla alıyor ama çok elzem bir durum yok... Kadro bağlantılilar bana pek güven vermedi... Pratikligi yönünden bakarsak bayaği, pratik ama... 

Dün toplamda 20 km kadar yol yaptık oğlan şikayet etmedi... :)

Kullandikca detayları buradan paylaşalım, Kadro bağlantılı ve Bagaj bağlantılı çocuk koltukları hakkında güzel bir karşılastırma yapmiş oluruz Alptuğ hocam... :)

Gerçekten pratik oluyo kadro bağlantılı olan. Çok tedirgindim kadroya bağlamadan önce acaba bağlantı aparatı üstüne yük bindiği zaman kadro borusunda boya hasarı veya çökme durumu olur mu diye. 

İlk başta bana da güvenli gelmiyordu ama bisiklete bağladıktan sonra sağa sola esneme yapmadığını gördüm. Koltuğu Doğan Arsiray'dan almıştım, sadece "U" borusu eksikti. İnternetten temin ettim. Aparata bağladım fakat aldığım boru kısa geldi koltuk lastiğe sürttü. Bende aldığım "U" demire ekstradan sağlam bir demir kaynak yaptırdım. Boyadım. Koltuğu da tam ortasından "U" demire pullu bir vida ile bağladım. Sapasağlam oldu. koltuğun da arkasına çakar led lamba taktım mis gibi oldu. Bu söylediklerimi detaylı bir şekilde fotoğraflar paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Mehmet Göktürk yazdı:

Yıllar önce ben lisede arkamda yeğenim 8 yaşında felan bisan delüx bisikletle köy arasında giderken yeğen tabi terlikli ayağını sallarken tellerin oraya kaptırdı çok fena deri yüzüldü ve çok acımıştı. ayağını kırdım diye  korkmuştum. Arka çatal ile tellerin arasına sıkıştı ve teller zımpara yaptı ayağının topuğunu. 

Arkaya adam aldığınızda çok dikkat edin. lay lay lom sallamasın. Tabi eski delüx bisanlar gibi 3-4 kişi binilen bisiklet dönemi geride kaldı.

Söyledikleriniz aklıma geldi Mehmet hocam... Bu yuzden oğlanı oturtuğumda ayak cırtları cok sıkı olmicak şekilde ayaklığın içine yerlestiriyorum... Daha 2.5 yaşında aradabir inat ediyor ama ben taviz vermiyorum... Güvenliği için olduğunu her ne kadar o anlamasada ben anlatmaya çalışıyorum... 

Alptuğ Özcan yazdı:

Gerçekten pratik oluyo kadro bağlantılı olan. Çok tedirgindim kadroya bağlamadan önce acaba bağlantı aparatı üstüne yük bindiği zaman kadro borusunda boya hasarı veya çökme durumu olur mu diye. 

İlk başta bana da güvenli gelmiyordu ama bisiklete bağladıktan sonra sağa sola esneme yapmadığını gördüm. Koltuğu Doğan Arsiray'dan almıştım, sadece "U" borusu eksikti. İnternetten temin ettim. Aparata bağladım fakat aldığım boru kısa geldi koltuk lastiğe sürttü. Bende aldığım "U" demire ekstradan sağlam bir demir kaynak yaptırdım. Boyadım. Koltuğu da tam ortasından "U" demire pullu bir vida ile bağladım. Sapasağlam oldu. koltuğun da arkasına çakar led lamba taktım mis gibi oldu. Bu söylediklerimi detaylı bir şekilde fotoğraflar paylaşırım.

Alptuğ hocam bi sorum daha var... Esneme anında sizde denge kaybı oluyor mu ?

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Erkut Uysal yazdı:

Alptuğ hocam bi sorum daha var... Esneme anında sizde denge kaybı oluyor mu ?

Estağfrullah. Esneme anında denge kaybı olmuyor normal tek başına bisiklet sürüyormuş gibi. Ama sürüş esnasında çocuk arkada hoplar zıplar, çok hareket ederse denge kaybı oluyor tabi.

Esneme yukarı aşağı olduğu için sorun olmuyor :) 

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Yıllar önce ben lisede arkamda yeğenim 8 yaşında felan bisan delüx bisikletle köy arasında giderken yeğen tabi terlikli ayağını sallarken tellerin oraya kaptırdı çok fena deri yüzüldü ve çok acımıştı. ayağını kırdım diye  korkmuştum. Arka çatal ile tellerin arasına sıkıştı ve teller zımpara yaptı ayağının topuğunu. 

Arkaya adam aldığınızda çok dikkat edin. lay lay lom sallamasın. Tabi eski delüx bisanlar gibi 3-4 kişi binilen bisiklet dönemi geride kaldı.
Aynısı kızımın başına geldi...
5 yaşında idi...

Bisikletin önünde gezdirirken on tekere ayağını kaptırdı. Yokuş aşağı gidiyorduk ve bisiklet durmadı ayak topugunun derisini etiyle beraber soyup attı...

Sonuç 2 ay alcida kaldı ayak, ve topukta hiç geçmeyecek bir iz.

Fotograf paylaşırım ama kötü bir görüntü.

Lütfen çocuk gezdirirken bu tehlikeyi aklınızdan çıkarmayın önleminizi alin
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

iyi koltuklarda tekere erişim mümkün değil, zaten en az 3 noktadan ttuyor kemer. iki kere bindiriken devrildi bisiklet, çocuklar kesinlikle yere dokun muyor yan dursa bile bisiklet.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Barış AÇIL yazdı:

Aynısı kızımın başına geldi...
5 yaşında idi...

Bisikletin önünde gezdirirken on tekere ayağını kaptırdı. Yokuş aşağı gidiyorduk ve bisiklet durmadı ayak topugunun derisini etiyle beraber soyup attı...

Sonuç 2 ay alcida kaldı ayak, ve topukta hiç geçmeyecek bir iz.

Fotograf paylaşırım ama kötü bir görüntü.

Lütfen çocuk gezdirirken bu tehlikeyi aklınızdan çıkarmayın önleminizi alin

Geçmiş olsun.

Dogan Arsiray yazdı:

iyi koltuklarda tekere erişim mümkün değil, zaten en az 3 noktadan ttuyor kemer. iki kere bindiriken devrildi bisiklet, çocuklar kesinlikle yere dokun muyor yan dursa bile bisiklet.

Aynen fotoğrafta da görünüyor zaten tekere yakın kısımlarda geniş alanlar var. Çocuk ayağını yukarı doğru kaldırıp kasıtlı tekere doğru sokmadıktan sonra tekerle teması mümkün değil. Ayak koyma yerinde bağlamak için aparatta var zaten.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mehmet Göktürk yazdı:

Ayak bileğimde 7 dikiş var bu sebepten 😊

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Servet Aydın yazdı:

Aynı paletle yüzmek gibi. Daha az enerji daha fazla iş alınıyor ikisinde de

Paletle yüzmek deyince bence denemeye değer 😄

IMG_20210619_131316.jpg

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Alpay Sumer yazdı:

Paletle yüzmek deyince bence denemeye değer 😄

IMG_20210619_131316.jpg

soğuk hava esti 🙂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...