İçeriğe Yönlendir

TTNET+Digiturk Üyeliği!!! ( Dolandırıcılık)

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Eyüp Çetin

Arkadaşlar sabahtan beri İstanbul Avrupa kodlu numaralardan aranıp duruyordum. Birini açtım ve internet taahhütümün bitmek üzere olduğunu söyleyip -ki daha 5-6 ay var bitmesine- TTNet ve Digiturk ortak kampanyası ile uygun fiyatlı 100mb hızında 2 senelik internet ile birlikte 1 senelik Digitürk verildiği söyleniyor. Biraz araştırdım ve çok sayıda şikayet var. Digiturk bağlayıp internetten haberleri olmadığını söylüyorlarmış. TTnet'i arayan kişilere çağrı merkezi böyle bir kampanyalarının olmadığını söylüyormuş. Eğer aranırsanız kabul etmeyin. Yüksek fiyattan Digiturk bağlayıp gidiyorlarmış. 

https://www.sikayetvar.com/digiturk/turk-telekom

Buradan da okuyabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Bizi de baya aramışlardı kabul etmedik.

Konuşan arkadaş zaten pek bilgisi var gibi değil, ezberlediğinin dışında soru sorunca şaşırıyor :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Ben o tür numaraları engelliyorum. Tanıtıma ihtiyacım yok.  Zamanı gelince zaten mesaj geliyor. Gereğini yapıyoruz Allah'ın izniyle. 

Çoğuda sahtekar zaten. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Ümit Türk yazdı:

Ben o tür numaraları engelliyorum. Tanıtıma ihtiyacım yok.  Zamanı gelince zaten mesaj geliyor. Gereğini yapıyoruz Allah'ın izniyle. 

Çoğuda sahtekar zaten. 

Engelledim ben de hep öyle yaparım ama 4 farklı numaradan arandım sabahtan beri. En son birini açtım dedim derdiniz ne sizin?! Meğerse dediğiniz gibi sahtekarlarmış. 😊

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tüketiciyi koruyan yok, herkes çok dikkatli olacak kendi kendimizi korumalıyız

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Kimse internetsiz kalmasın diye ayda sadece 59 TL sınırsız internet...........................  diye devam ediyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Aynısı şekilde biz de arandık internet annemin üzerine onu aramışlar o da bana yönlendirmiş ben bilmiyorum demiş iyiki beni aradılar yoksa kandırırlardı annemi.Sizin internet paketiniz pahalı biz size daha ucuza internet vereceğiz sizi bir birime yönlendireceğiz sadece sorulan soruya evet deyin gerisini biz hallediyoruz diyorlar Digitürk'e yönlendiriyorlar Digiturk'ten aranıyorsunuz başvuru yapmışsınız onaylıyor musunuz ? Soruya onaylıyorum derseniz hopp düştünüz kucaklarına uğraş ki kurtarasın.Ben onaylamıyorum dedim kapattım sonra tekrar sözde ucuz internet vereceklerini iddia edenler aradı neden onaylamadınız cart curt dedi ben Digitürk istemiyorum neden onaylayayım dedim , o sadece prosedür diyor sonra bir kalayladım çicek gibi oldu kapattı sonra yine İstanbul alan kodlu başka numara aradı personelimize küfür etmişsiniz sizden şikayetçi olacağız vs onu da kalayladım gidiş o gidiş .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Eyüp Çetin yazdı:

Arkadaşlar sabahtan beri İstanbul Avrupa kodlu numaralardan aranıp duruyordum. Birini açtım ve internet taahhütümün bitmek üzere olduğunu söyleyip -ki daha 5-6 ay var bitmesine- TTNet ve Digiturk ortak kampanyası ile uygun fiyatlı 100mb hızında 2 senelik internet ile birlikte 1 senelik Digitürk verildiği söyleniyor. Biraz araştırdım ve çok sayıda şikayet var. Digiturk bağlayıp internetten haberleri olmadığını söylüyorlarmış. TTnet'i arayan kişilere çağrı merkezi böyle bir kampanyalarının olmadığını söylüyormuş. Eğer aranırsanız kabul etmeyin. Yüksek fiyattan Digiturk bağlayıp gidiyorlarmış. 

Direkt spam bildir diyorum otomatik engelliyor telefon. Sahtekar hepsi. Tutturabildiğine yapıştırıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Şirket isimlerinin önemi yok hepsi aynı. Umarsızca arıyorlar. Engelliyorsun, arama kaydında günde 5-6 kez aramış. Bir tanesini açtım numaramı nerden aldınız dedim. Biz internet sağlayıcısıyız bilmemiz normal değil mi dedi :)  Bu olaylar eve internet bağlattıktan sonra başıma gelmeye başladı. Tüm sağlayıcılarla görüştüğüm için bilgileri hangisi sattı meçhul.

Geçen ay e devlet-ticari elektronik ileti şikayet sisteminden bir tanesini şikayet ettim 1 ay olmuş hala cevap vermediler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Çağlar Bayur yazdı:

Eğer talep edersen hakkını alabiliyorsun Çağlar abi. Bir takım eksiklikler olmasına rağmen şu ana kadar Tüketici hakem heyetine başvurduğum hiç bir işte haksız bir sonuç çıkmadı. THH işini yapıyor kim ne derse desin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

THH etkisi büyük. Sonucu ne çıkarsa itiraz yoksa tıpış tıpış işleniyor. 

Mobilya yetkili serviste çalışırken olayı çözen bir müşteri 8 senelik koltuğunu iade etmişti. Hem kullandı hem parasını geri aldı. Şaka gibiydi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Ümit Türk yazdı:

THH etkisi büyük. Sonucu ne çıkarsa itiraz yoksa tıpış tıpış işleniyor. 

Mobilya yetkili serviste çalışırken olayı çözen bir müşteri 8 senelik koltuğunu iade etmişti. Hem kullandı hem parasını geri aldı. Şaka gibiydi. 

Bunu suiistimal edebilecek çok insan var o da ayrı bir konu. Bu THH'nin işini ne kadar özenle yaptığına bağlı. Mesela daha önce Colins'ten aldığımız kot pantolon ile ilgili Gaziantep'te THH hiç bir araştırma yapmadan vatandaş haklı geri verin demişti. Paramızı geri aldık. Aynı yerde muhabbet ettiğim bir bayan THH'yi çok sevdiğini aldığı üründen sıkılınca buraya getirip değiştirdiğini söylemişti ki bu da çok etik değildir bana göre. Adana'da yine aldığımız bir kıyafeti THH Çukurova Ünv. tekstil mühendisliğinde incelettirdi ve öyle karar vermişti. Orası gelişigüzel yapmıyordu işini.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

Ben istemiyorum aramayın beni diyorum ve kapatıyorum. Tekrar ararlarsa küfür ediyorum bir daha aramıyorlar :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Eyüp Çetin yazdı:

Eğer talep edersen hakkını alabiliyorsun Çağlar abi. Bir takım eksiklikler olmasına rağmen şu ana kadar Tüketici hakem heyetine başvurduğum hiç bir işte haksız bir sonuç çıkmadı. THH işini yapıyor kim ne derse desin. 

bes sisteminde usülsüzlüğü matematik olarak hesap ettim, ne banka ne sigorta ne de bddk beni ilgilendirmez dedi. THH ilgilenir mi?

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Çağlar Bayur yazdı:

bes sisteminde usülsüzlüğü matematik olarak hesap ettim, ne banka ne sigorta ne de bddk beni ilgilendirmez dedi. THH ilgilenir mi?

Çıkabilirsin BES'ten. Çıkarken ceza almıyorlar. 😊 Ayrıca tüketimle ilgili bir durum ise BES, THH ilgilenir bence.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Eyüp Çetin yazdı:

Çıkabilirsin BES'ten. Çıkarken ceza almıyorlar. 😊 Ayrıca tüketimle ilgili bir durum ise BES, THH ilgilenir bence.

banka işine karışmam diyor

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Aman dikkat! Bunlar 0850 li numaralardan sonra peydah oldu. Onlar da aynısını yapıyordu. Ben engellemekten bıktım, bunlar aramaktan bıkmadılar. Yasal olarak da bir engelleri yok. Aynı seriden yüzlerce numara almışlar, engelleseniz de sonraki numarayla tacize devam. Tutturabildiklerini mağdur ediyorlar. Bezmiş durumdayım..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

banka işine karışmam diyor

Biraz baktım türkiye.gov.tr'de bireysel bankacılık hakem heyeti var. Bence böyle bir mercii olduğu için THH ilgilenmiyor. Orayı dene bir de.

Oktay Göktaş yazdı:

Aman dikkat! Bunlar 0850 li numaralardan sonra peydah oldu. Onlar da aynısını yapıyordu. Ben engellemekten bıktım, bunlar aramaktan bıkmadılar. Yasal olarak da bir engelleri yok. Aynı seriden yüzlerce numara almışlar, engelleseniz de sonraki numarayla tacize devam. Tutturabildiklerini mağdur ediyorlar. Bezmiş durumdayım..

Tekrar aradılar ve TTNet böyle bir hizmeti olmadığını söyledi. Sizi gerekli yerlere şikayet ettim dolandırıcılık yapmayı bırakın dedim. Zaten herkes dürüst bir tek biz dolandırıcıyız diye cevap verdi. 😊

tarihinde Eyüp Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Eyüp Çetin yazdı:

bireysel bankacılık hakem heyeti

ttb sadece bireysel bankacılık hizmetleri konusuna bakıyor, bes e bakmıyor. önce bankaya şikayet dilkeçesi veriliyor, 30 gün cevap bekleniyor ve bu cevap genelde gelmiyor, ardından ttb ye başvuruyoruz o da uzun bir süre sonra ben buna bakmam diye cevap veriyor

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Toplantıdayım 20 dakika sonra arayın deyip telefon numarasını engelliyorum.  Çok fenayım dimi. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Ali Darbaz yazdı:

Toplantıdayım 20 dakika sonra arayın deyip telefon numarasını engelliyorum.  Çok fenayım dimi. 

En güzeli. 😆

Yorum bağlantısı
Alparslan Coban

Ben bu oyuna geliyordum çok az kalmıştı :) zaten TTNET ile DİGİTÜRK ortaklığı yeterince şüpheli velhasıl günün sonunda sadece digitürkünüz oluyor kazara ttneti arıyosunuz adamların olaydan haberi yok.Burada baya nitelikli dolandırıcılık var aslında sizi ttnetten aramış gibi yapıp baya abonelik başlatıyorlar daha ziyade -mış gibi yapıyorlar ortada tiyatral bir durumda var.

İlgili çağrı merkezlerine şikayette bulundum fakat fayda sağladıkları için midir bilinmez pek bir rağbet görmedi şikayet eden de çok kişi var 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bedensel engelliler sanat tiyatrosu 1, aboneliğiniz bitiyor 59 tl ye internet aboneliği araması 2. 
haftada 1-2 kez aranmazsam içim rahat etmiyor. Engellediğim numara sayısı 280 küsur idi yakın zamana kadar. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben açmıyorum ya da açıp anında geri kapatıyorum. Şimdiye kadar telefonda hiç abonelik satın almadım. Anne-babamı da tembihledim. İnternet falan diye ararlarsa kesinlikle yok deyip kapatın dedim. Sadece Turkcell taahhüt biterken yenisi için telefondan onay veriyorum, her seferinde de faturam tutarım ne olacak deyip onu duyduktan sonra başka bir ücret ödemeyi kabul etmiyorum deyip onay veriyorum. 

Emmi'den önce bir ara beni "kasko sigortanızın günü dolmuş ,mağdur olmamanız için yenileyelim. Kredi kartı bilgilerini verir misiniz" diye aradılar. Sen kimsin de benim sigortamı biliyorsun, kart mart vermem dedim kapattım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...