İçeriğe Yönlendir

TTNET+Digiturk Üyeliği!!! ( Dolandırıcılık)

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Ümit Türk
Mahmut Yıldız yazdı:

Ben açmıyorum ya da açıp anında geri kapatıyorum. Şimdiye kadar telefonda hiç abonelik satın almadım. Anne-babamı da tembihledim. İnternet falan diye ararlarsa kesinlikle yok deyip kapatın dedim. Sadece Turkcell taahhüt biterken yenisi için telefondan onay veriyorum, her seferinde de faturam tutarım ne olacak deyip onu duyduktan sonra başka bir ücret ödemeyi kabul etmiyorum deyip onay veriyorum. 

Emmi'den önce bir ara beni "kasko sigortanızın günü dolmuş ,mağdur olmamanız için yenileyelim. Kredi kartı bilgilerini verir misiniz" diye aradılar. Sen kimsin de benim sigortamı biliyorsun, kart mart vermem dedim kapattım. 

Kasko için merkezden aranmış olmayasanız ? 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ümit Türk yazdı:

Kasko için merkezden aranmış olmayasanız ? 

Firma tam hatırlamıyorum ancak, daha 5-6 ay vardı ve farklı bir firma ismi söylemişlerdi. Daha doğrusu "sigorta yenileme merkezi" gibi genel bir isimdi herhalde. Bir de kaskom yoktu, sadece sigorta vardı galiba. 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ümit Türk

Bu tür işlerin artık sistem girişleri var. Mobil uygulama üzerinden bile nedir ne değildir hepsi görünebiliyor. 

Teknolojiden bir haber insanlar bu tuzağa maalesef düşüyor. 

Kayınvalidemi arayıp size 1000 liralık migros hediye çeki vereceğiz.  Kartınıza yüklememiz için kredi kartı bilgilerinizi verebilir misiniz diyorlar. Tabi kayınvalide hemen hanımı arayıp durumu anlatıyor.  İlk dakikadan anlıyoruz dolandırıcı olduğunu. Bize kart var mı diye soruyor :D ya dedim kimse kimseye durduk yere 1000 liralık hediye çeki vermez.  100-200 tamamda  1000 nedir. Neyseki kartı yokda kaldı öyle. Yetmemiş face hesabını patlatıp onun adına konuşup arkadaşlarından kart istemiş.  Yetmemiş instagram hesabını patlatıp instagram üzerinden adına birileri sipariş vermiş ve parasını ödememiş. Kayınvalideyi ifadeye çağırdılar.   Ne var ne yok bütün hesapları kapattık. Belkide 1 senedir sosyal medya kullanmıyor. 

Çok dikkatli olmalıyız. 

Telefon üzerinden kandırılmak çok kolaylaştı artık. 

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Gün aşırı arıyorlar sekmiyor. Anlamadığım buaralarda çalışanlar kimler, hangi akla hizmet ediyorlar, yokmu içimizden biri onların arasında  tanıdığı olan?:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

İzinsiz arama ve mesajları buradan şikayet edebiliyorsunuz. Geçen hafta 2 şikayet yaptım. Birşey çıkar çıkmaz uzar uzamaz bilemiyorum ama deneyin
https://tiss.gtb.gov.tr/

Buradan da yasal olarak gönderenleri iptal edebiliyorsunuz.
https://vatandas.iys.org.tr/

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Gün aşırı arıyorlar sekmiyor. Anlamadığım buaralarda çalışanlar kimler, hangi akla hizmet ediyorlar, yokmu içimizden biri onların arasında  tanıdığı olan?:)

genelde yakalanınca 40-50 kişilik istanbul dışı şebeke olarak ortaya çıkyorlar, 17-18 sabıkalı .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Beni de 2 haftadır 4445148 arıyor.Türktelekomdan aradıklarını Dsmart aboneliğimin yakında biteceğini çok uygun teklifleri olduğunu söylüyorlar..Benim anlamadığım Dsmart abonesi olduğumu ve yakında biteceğini nereden biliyorlar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Beni de arıyorlar direk engelliyorum. Vakit kaybı.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Telefona 0850 yazıp arama yapıp sonra engellerseniz 0850 ile başlayan tüm numaralar artık ulaşamıyor size ama bu işin olumsuz tarafı dolandırıcı olmayan ama 0850 ile başlayan numaralar kullanan firma banka vs de ulaşamıyor

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bunu iş edinmişler var. Doğru dürüst ceza olmayınca adamlar ne yapsın. Binlerce kişiyi arayıp üç beş kişi düşürseler baya iyi kazançları oluyor. Dolandırıcıların banka, çağrı merkezi ağları da var. Bilgileri buradan çekip vurgun yapıyorlar. rahmetli Babamı da 10 yıl önce dolandırmışlardı. Dolandırıcılar yakalandı ancak suçları sabit görülmediği için beraat ettiler. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Bugün beni de 212'li saçma sapan bir numaradan arayıp Türk Telekom'dan aradıklarını söylediler. 

Bir seferinde yine benzer şekilde biri aradı dolandırıcıya ihtiyacım olmadığını söyledim ve bana "Herkes dolandırıcı bir tek siz iyisiniz." diye sitem etmişti telefondaki. 😂

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

BAnada aynisini yaptilar [emoji23]araba kullanıyor dum zor cakozladim diyo cezasi var tamam kesin gonderin dedim kapatti [emoji23][emoji23][emoji23]

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Bugün beni de 212'li saçma sapan bir numaradan arayıp Türk Telekom'dan aradıklarını söylediler. 

Bir seferinde yine benzer şekilde biri aradı dolandırıcıya ihtiyacım olmadığını söyledim ve bana "Herkes dolandırıcı bir tek siz iyisiniz." diye sitem etmişti telefondaki. [emoji23]

Yüzsüzlükte sınır tanımıyorlar. Pes doğrusu. Bu 850 li numaralar fazlaca ifşa olunca artık 212 li numaralardan aramaya başladılar.

Bu 850 li numaradan ilk aranmaya başlayınca Telekomu arayıp teyit etmiştim. 444 ile başlamayan numaralar bize ait değil, itibar etmeyin dediler. O gün bu gündür kurumsal firmaların 444 harici numaralarına ne itibar ediyorum ne de açıyorum. Engelle engelle bitmiyorlar ama maalesef..
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Oktay Göktaş yazdı:

444 ile başlamayan numaralar bize ait değil, itibar etmeyin dediler

İyide beni arayan numara 444 ile başlıyor..Telekomdan arıyoruz diyorlar..Gugılda biraz araştırdım ,yüzlerce insanı aynı numaradan Dsmarttan arıyoruz diye dolandırmaya çalışmışlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
İyide beni arayan numara 444 ile başlıyor..Telekomdan arıyoruz diyorlar..Gugılda biraz araştırdım ,yüzlerce insanı aynı numaradan Dsmarttan arıyoruz diye dolandırmaya çalışmışlar.

İyice neye güveneceğimize şaşırdık. Aklımda olsun o zaman. Galiba en güzeli, telefonda işlem yapmıyorum deyip kapatmak ve gerçekten işlemleri telefondan yapmamak.

Zaten sözleşme yenilemek için yüz yüze görüşmek lazım çünkü telefondan daha avantajlı fiyat veriyorlar. En azından bana böyle denk geliyor belki..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Kişisel bilgilerimiz herkesin elinde..İsteyen istediği numarayı kullanabiliyor..Atıyor oltayı sazan bekliyor..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bunların ortak özelliği,

Nereden aradığını hızlı ve seri söylemeleri. Arada da resmi bir ismi zikretmeleridir.. 

Mal mısınız, telekomdan arıyorsunuz da taahüdümün bitmesine daha daha 10 ay olduğunu bilmiyor musunuz diyorum.. 

Kızıyorlar :)

O kadar çok dolandırıcı peydah oldu ki.. 

Sürekli yeni sahalarla karşımıza çıkıyorlar. 

Hamit inan yazdı:

Buradan da yasal olarak gönderenleri iptal edebiliyorsunuz.
https://vatandas.iys.org.tr/

Turkcell'in ne kadar çok şirketi varmış öyle... hepsine satmış benim bilgileri. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Oktay Göktaş yazdı:

444 harici

8 sene önce 444 lu numaradan arandım. Sekerbanta hesabım vardı. Bankadan arıyoruz dedi annemin kızlık soyadının tamamını sordu. Netten kontrol ettim evet no Şekerbank. Adamın yuzune hakaret edip kapattım. Şubede çalışan arkadaşlarla görüştüm merkeze bildirdiler şaşkınlıkla... Kendi aralarinda ne yaptılar bilmiyorum ama çok dikkat etmek gerekiyor.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bunların ortak özelliği,

Nereden aradığını hızlı ve seri söylemeleri. Arada da resmi bir ismi zikretmeleridir.. 

Mal mısınız, telekomdan arıyorsunuz da taahüdümün bitmesine daha daha 10 ay olduğunu bilmiyor musunuz diyorum.. 

Kızıyorlar :)

O kadar çok dolandırıcı peydah oldu ki.. 

Sürekli yeni sahalarla karşımıza çıkıyorlar. 

Gecenki şikayeti yapmadan önce arayan kızı öyle zora soktum ki ağlıyordu az kaldı:)

Özellikle Superonline ve dsmart abonesi iseniz el altindan dagitiyorlar noyu

Usenmeyin linkine kadar verdim işlem 5 dakika sürmüyor şikayet edin. Arayan firma tesbiti yapılıp bağlı olduğu il ticarete havale ediyorlar. Sonuç alanlarda var iki sene bekleyenlerde :) bir kaç aya sonuç çıkmaz ise sistemi cimere gambazlicam :))

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim sürekli yüzüme kapatıyorlar. 

Geçen gün sigortayla ilgili bir şeyler satmaya kalktılar. 

Nasıl olacak o anlat hele dedim.. 

Anlattıkları şeyin olma ihtimali sıfırdı :)

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bunların ortak özelliği,

Aynen öyle, hızlıca söylüyorlar.

Anlayamadım, pardon bir daha söyleyebilir misiniz, rica etsem tane tane söyleyebilir misiniz diye 3-4 kez tekrar ettiriyorum. Konsantrasyonları sıfıra iniyor 🤣

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Süper online  fiber var  daha 2 ay var aradılar. Telefonla iş yapmam mail atın dedim.  mail ee ... ccc dedi ,koskoca super onlinenin maili yok mu diyorsunuz dedim peki dedi. Neyse gerçekmiş. Mail den  Teklif geldi. sıradan internet sitesine bakıp abone olanlara göre % 50 fazla geçirmeye çalışmışlar. (en eski müşterilerinden biriyim)

Kısaca; Telefonda bu tür işleri yapmayın, teklifi  mail ile isteyin. Ciddilerse zaten yollarlar. yoksa telefonda kabul ettikleriniz için Geçmiş olsun.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Benim sürekli yüzüme kapatıyorlar. 

Geçen gün sigortayla ilgili bir şeyler satmaya kalktılar. 

Nasıl olacak o anlat hele dedim.. 

Anlattıkları şeyin olma ihtimali sıfırdı :)

Özellikle banka adını kullanıyorlar, dediğin gibi gerçekleşme riski 0 olan bir ürün ve aşırı pahalı. 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Ben genelde konuşmalar kayıt altına alınıyor mu diye soruyorum, evet diyorlar. Sonra başlıyorum topunuzun ninininiyyy diyerek 🤣🤣

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Hiç birini dinlemeden direk kapatıyorum.Bankalarda dahil. Zaten bir ihtiyacım olunca ben onlara ulaşıyorum.Banka çalışanlarına direk sonra görüşelim toplantım var diyorum :) 

08 ile başlayanları direk kapat zaten dinleme bile.

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Çalışanlarda ceza gerektiren kelime yarı yarıya prim alanlar var.1000 lira koparırsa 500 kendine günde 2 kişi dolandırsa ayda en kötü 25 bin lira cebe atıyor.Bu işi yapan elemanımın arkadaşı vardı bu 1000-2000 de değil milletin kredi kartından telefon çekip 300-500 ucuza telefonculara satıyordu.6 ayda 1 milyon para toplamış.Ve beklenen haber içkili şekilde araba kazasında geberdi gitti.Milletin ahı çok erken çıktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...