İçeriğe Yönlendir

Araç Değer Kaybı Hakkında Kısa bir Soru?

Emin Merih Hız

Recommended Posts

Emin Merih Hız

Merhaba herkese,

- Araç değer kaybı için hazırlanan dilekçede tutar olarak ne yazılmalıdır, fatura tutarı mı yazılmalıdır ya da boş mu bırakılmalıdır ? 

- SBM'nin sitesinde eksper atama kısmına tıklandığında e-devlet üzerinden araç değer kaybı için eksper ataması yapılıyor. Bu aşamayı yapmalı mıyım ? SBM'yi aradığımda yapmanız gerekiyor dedi ama sigorta şirketi sadece dilekçe istedi. Bu kısımda kafam karıştı.. 

Mesajın linki
Cem Işık

Aracınızın değer kaybını neye göre belirleyeceksiniz? Sigortacınızla konuşup eksper ile aranızda irtibat kurmasını isteyin. Exper hasar belgelerinden değer kaybı tutarını belirleyecek, siz de dilekçenize o belirlediği rakamı yazıp sigorta şirketine göndereceksiniz. 

• Beğen 1
Mesajın linki
Emin Merih Hız

O zaman ilk olarak ben sbm'den değer kaybı eksperi atayım, Dediğiniz gibi mantıken dilekçe göndersem bu sigorta neye göre ödeme yapacak? Onların hesapladığı bir formül varmış ama her halükarda onlar da eksper atamayacaklar mı ? 

Mesajın linki
Cem Işık
Emin Merih Hız yazdı:

O zaman ilk olarak ben sbm'den değer kaybı eksperi atayım, Dediğiniz gibi mantıken dilekçe göndersem bu sigorta neye göre ödeme yapacak? Onların hesapladığı bir formül varmış ama her halükarda onlar da eksper atamayacaklar mı ? 

Siz elinizde kendi yaptırdığınız bir rapor olmadan başvurduğunuzda kafasına göre ödeme yapabilir. Misal değer kaybınız 5.000 tldir, sigorta 3000 tl öderse neye göre itiraz edeceksiniz? Onun için önden bir eksper raporu alırsanız zararınızı bilerek talepte bulunma imkanınız olabilir. Eksper 300 tl gibi bir bedele rapor hazırlıyor. Onun faturasını da başvuruyla beraber gönderiyorsunuz, o bedeli de ödüyorlar size değer kaybına ek olarak. 
ya da şöyle izah edeyim, ortada ihtilaflı bir alacak konusu var misalen, alacaklının hesaplaması mı karlıdır, borçlunun mu? Ben alacaklının hesabını tercih

ederdim:)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Mesajın linki
Emin Merih Hız

Tamamdır şimdi anlaşıldı. İlk ilk sbm den değer kaybı için eksper arayıp rapor almak sonrasında sigortaya bas vurmak 👍👍

Mesajın linki
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...