İçeriğe Yönlendir

2000 Liralık Masrafı 15 Liraya Halletmek

Ali Can Ebren

Recommended Posts

Ali Can Ebren

Herkese Merhaba,

Bugün sizlerle bir konuda hasbihal yapmak istiyorum. Geçen 1 aydır direksiyonumdan bir gıcırtı geliyordu, sanayide arabamın bakımlarını vs yaptırdığım ustama gösterdim. Aracın direksiyonunu çevirdi eğildi altına baktı amortisörleri değişecek dedi, direksiyon pompası değişecek 2000 Lira masraf çıkardı, teşekkür ederek ayrıldım dükkandan, daha sonra internetteki araştırmalarım sonucunda WD40 ile direksiyonun eklem yerlerini vs yağlayınca gıcırtıların geçeceğini tesbit ettim ve uygulama yaptım, açıkcası ne olacak eski gıcırtı gelecekmi diye 8-10 gün bekledim hiç bir problem yok velhasılı kelam,

2000 liralık masrafı 15 Liraya halletmiş oldum (gıcırtının yerini aracı devamlı kullandığım için direk tesbit edebildim o kadar masraflık bir durum olmadığını düşünüyordum) ama kafama takılan nokta ustanın böyle yok zamanda 3 dakikada 2000 liralık masraf tespiti yapması oldu, güvenim sarsılmadı değil ben mi yanlış düşünüyorum acaba ama sanayiye düşmek nil nehrinde timsahların önüne düşmek gibi birşey( Elbette işini doğru dürüst yapan, vicdanlı ustalarımız hariç).

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Wd 40 eğer gerçekten mevcut ise sadece sorunu öteler. Daha ehil ellerde sesin kaynağına yönelik (rotiller, körükler vs) detaylı bakılması lazım.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Bununla geçmiş olsun. Ben daha ziyade insanların genel olarak çalışmak istemedikleri için böyle bir yola başvurduğunu düşünüyorum. Birşey mi bozuldu değiştir gitsin mantigi artık çok fazla. Hemde garantili olmuş oluyor.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Bir daha gıcırtı gelirse wd 40 değilde sıvı gres sıkarsanız, sıkılan yerde daha kalıcı sessizlik oluşur. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar
Oğuzkan Erışık yazdı:

Bir daha gıcırtı gelirse wd 40 değilde sıvı gres sıkarsanız, sıkılan yerde daha kalıcı sessizlik oluşur. 

Bende diyorum Megane dan neden trim sesi gelmiyor 😂😂😂😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Can Ebren yazdı:

amortisörleri değişecek dedi, direksiyon pompası değişecek

nadirdir ama amortisör üst takozu dendiği olur, zor bir tespittir, fıslama ile geçen ses karakterine pompa denemez o çok güven sarsıcı...olmamış

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Zafer Bakar yazdı:

Bende diyorum Megane dan neden trim sesi gelmiyor 😂😂😂😂

Onunla alakası yok trime gres mi sıkılır. 

Ablamın (multijet değil ecotek motorlu) astra h gıcırtı sesi çıkardıkca sıvı gres basıyoruz. 😅

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ablamın (multijet değil ecotek motorlu) astra h gıcırtı sesi çıkardıkca sıvı gres basıyoruz. 😅

Taam taam biz anladık :D 

Bu arada İzmir'de değil misin? Tatil yap boşver meganı :) 

Gerçi kısıtlama saati gelmiş :(

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Osman SEVİM
Çağlar Bayur yazdı:

nadirdir ama amortisör üst takozu dendiği olur, zor bir tespittir, fıslama ile geçen ses karakterine pompa denemez o çok güven sarsıcı...olmamış

Yakın zamanda bende de aynısı oldu, takozlar deforme olmuş yenisi ile değiştirildi ve sorun halledildi. Tıkırtı geçti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

Taam taam biz anladık :D 

Bu arada İzmir'de değil misin? Tatil yap boşver meganı :) 

Gerçi kısıtlama saati gelmiş :(

Yok abi daha tatil başlamadı biraz daha var. 

Multijet demişken sabahları komşular laf etmiyor mu siz marşa basınca? 😅

Konuyu kirletmemek ve Ali beye saygısızlık etmemek için sizi whatsapa bekliyorum. 

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Yok abi daha tatil başlamadı biraz daha var. 

Multijet demişken sabahları komşular laf etmiyor mu siz marşa basınca? 😅

Konuyu kirletmemek ve Ali beye saygısızlık etmemek için sizi whatsapa bekliyorum. 

WP grubunuz var he.  Bende diyorum bunlar niye bu kadar aktif değil.  WP gözü kör ola. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ümit Türk yazdı:

WP grubunuz var he.  Bende diyorum bunlar niye bu kadar aktif değil.  WP gözü kör ola. 

Grup yok abi, normal görüşmeden bahsettim.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Benim direskiyona kartalda çok tanınmış bir opel servisi komple inecek 10 gün dedi. Ben Sadece direksiyon işi yapan firmaya götürdüm hiç bir arıza yok dedi. 

yutupdan arızanın amorsitör takozu olduğunu öğrendim :D

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Oğuzkan Erışık yazdı:

dagiliyrum. sikinti yok. 

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Benim direksiyondan da ses geliyor.. Usta amortisör değişecek geçmezse direksiyon kutusu komple değişecek dedi.. Kutu tamir edilmiyormuş..

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Mankal yazdı:

Benim direksiyondan da ses geliyor.. Usta amortisör değişecek geçmezse direksiyon kutusu komple değişecek dedi.. Kutu tamir edilmiyormuş..

Ustayı boşver, sana ülkenin en iyi direksiyon tamir firmasını tavsiye edeyim. Belki başka şehirlerde bayileri vardır.  Kurumsal direksiyon tamir firması 

https://www.koctorna.com/

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Metin Mankal yazdı:

Elektrikli direksiyon ise Bursa'da Türkben direksiyon var. İşçilikleri ve esnaflıkları düzgündür.

Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Direksiyon pompası ne alaka? İyi ki yaptırmamışsınız

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar
Oğuzkan Erışık yazdı:

Biz esnetme(sq ses sistemi) meraklısı olunca heryer esniyor bir kere. Seninki esneyemiyo çünkü pay yok 😘😃

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Zafer Bakar yazdı:

Biz esnetme(sq ses sistemi) meraklısı olunca heryer esniyor bir kere. Seninki esneyemiyo çünkü pay yok 😘😃

Sen akşama kahveyi koy bakalım bi konuşalım senle. :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar
Oğuzkan Erışık yazdı:

Sen akşama kahveyi koy bakalım bi konuşalım senle. :D 

Koyuyom bak gel ama abi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ümit Türk yazdı:

Telefon numaranı verirsen seni de rehbere ekleriz, sonra wp'den de görüşürüz :D 

Oğuzkan Erışık yazdı:

Grup falan, tövbe tövbe :crazy:

Zafer Bakar yazdı:

Koyuyom bak gel ama abi

Koyma, İzmir'den dönmedi daha :) Gelsin de toplanalım bir ara. 

Ümit Türk yazdı:

dagiliyrum. sikinti yok. 

Sıkıntı yoksa sıkıntı var demektir Ümit dostum :) 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

İzmir'den dönmedi daha

İzmir'de değilim daha gitmedim 😅

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İşi bilmek gerekiyor.. Maalesef çoğu usta sadece anahtar tutmayı biliyor..

Benim C5 kışın 15 gün hiç marşa basmadan yatınca, akü çökmüş ve fransız mantığı ile havalandırma çalışmaz olmuştu.. 

Klima kontrolleri çalışıyor ama fan çalışmıyordu.. 

Beyin diyen oldu, fan motoru değişecek diyen oldu.. 

Çağların yönlendirdiği usta telefonla bir metod tarif etti, uyguladım ve o gün bu gündür arıza tekrar etmedi..  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...