İçeriğe Yönlendir

Citröen C4 Confort plus 2011

Ali Osman SEVİM

Recommended Posts

Ali Osman SEVİM

Merhabalar,

Aracı 152k de yaklaşık 3 yıl önce aldım. Paylaşmak ancak 182k de kısmet oldu. Bu arabadan kurtul diyenlere inat ben çok memnunum 😄 çok şükür daha büyük bir arızasını da görmedik. İnşallah da görmeyiz.

98A7AA7A-A1D7-4DD0-86DA-9F3E19C20FA9.jpeg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

:nazar:

Ama olmadı bu :) Hem daha çok fotoğraf, hem aracı daha detaylı anlatmanızı isteriz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Osman SEVİM
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

:nazar:

Ama olmadı bu :) Hem daha çok fotoğraf, hem aracı daha detaylı anlatmanızı isteriz. 

Tabii ki birkaç anlatılacak şey oldu aslında ve bugün koltuk yıkama, zemin ve tavan temizliği yapıldı motoru yıkamayın aman ellemeyin arkadaşlar araç elektrik konusunda çok hassas dedim. 😆 yarın farklı birkaç foto daha çekip atarım. 😃

tarihinde Ali Osman SEVİM tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Güzel araçtır, vites kolu minicik olan sanırım bu. Allah kaza bela göstermesin

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Güzel günlerde kullanın.

Otomatiğini kullanma şansım olmuştu. Birinci vitesten 2 ye geçerken bariz hissettiriyordu.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Ali Osman SEVİM yazdı:

Merhabalar,

Aracı 152k de yaklaşık 3 yıl önce aldım. Paylaşmak ancak 182k de kısmet oldu. Bu arabadan kurtul diyenlere inat ben çok memnunum 😄 çok şükür daha büyük bir arızasını da görmedik. İnşallah da görmeyiz.

Ali Bey inanın ben '' Bu araçtan kurtul '' diyenleri hiç anlamış değilim. Sorsanız kurtul dediği araca hayatında binmemiştir. Bu ön yargı memleketi bitirecek :) Keyif aldığınız araç en güzel araçtır benim gözümde. Sorunsuz, az yakıyor vs diye kütük gibi arabalara binmek benim mantığıma çooook ters. Allah kaza bela vermesin sağlıklı günlerde binin inşallah... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Ali Osman SEVİM yazdı:

Merhabalar,

2012 Mcp exclusive olanı cam tavan ve navigasyon hariç 3 senedir kullanıyorum. Süspansiyon ve vites kararsizliklari hariç bence çok guzel bir araç. Vites olayını alışarak çözdüm. Suspansiyonu da böyle kabullendim. Elimizdeki para ile alinabileceken konforlu ve en donanımlı araç bu. Rabbim herkesin gönlüne göre versin. Kazasız belasız sürüşler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Gencay Bengli yazdı:

Vites olayını alışarak çözdüm. Suspansiyonu da böyle kabullendim

olay budur.. herşeyde arıza aranmaz, bazı mekanikler markanın karakterinden geliyor. rakamına göre teknik fydası çok olan bir model

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Gencay Bengli yazdı:

Süspansiyon ve vites kararsizliklari hariç bence çok guzel bir araç

Şanzıman herkes hemfikir konforsuz olduğunda (ilk kasa 5008 almama sebebim) süspansiyon olarak ne sıkıntısı var? ilk aldığınızda orijinal değildi siz yeni aldınız diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Şanzıman herkes hemfikir konforsuz olduğunda (ilk kasa 5008 almama sebebim) süspansiyon olarak ne sıkıntısı var? ilk aldığınızda orijinal değildi siz yeni aldınız diye hatırlıyorum.

Doğru hatırladınız. Bende spor yay ve amortisör vardı. Ben orjinal ekipmanlarla değiştirdim. Konforum biraz daha arttı ama istediğim seviyede değil. Sanırım 225*45*17 lastik olduğundan. C4 comfort paket kullanan arkadaşım var. O benim araca binince süspansiyon niye bu kadar sert diyor.  

Yorum bağlantısı
Ali Osman SEVİM
Cem Işık yazdı:

Güzel araçtır, vites kolu minicik olan sanırım bu. Allah kaza bela göstermesin

Evet vitesi ufak. Hatta bir aralar otomatik Megane 3 baktık sopa gibi vitesi görünce boşver robotize olsa da bunu alalım orta konsol çok güzel dedik. 😄 amin cümlemize.

Aydın Sert yazdı:

Güzel günlerde kullanın.

Otomatiğini kullanma şansım olmuştu. Birinci vitesten 2 ye geçerken bariz hissettiriyordu.

Teşekkürler, Evet 1-2-3. vites geçişleri hissettiriyor 4-5-6 nın geçişleri ise çok fazla hissedilmiyor.

Cem Dilmen yazdı:

Ali Bey inanın ben '' Bu araçtan kurtul '' diyenleri hiç anlamış değilim. Sorsanız kurtul dediği araca hayatında binmemiştir. Bu ön yargı memleketi bitirecek :) Keyif aldığınız araç en güzel araçtır benim gözümde. Sorunsuz, az yakıyor vs diye kütük gibi arabalara binmek benim mantığıma çooook ters. Allah kaza bela vermesin sağlıklı günlerde binin inşallah... 

Aynen katılıyorum bence kullanması keyifli bir araç. Elektrik-Elektronik arızası çok fazla oluyor gibi yer etmiş milletin aklında. amin cümlemize.

Gencay Bengli yazdı:

2012 Mcp exclusive olanı cam tavan ve navigasyon hariç 3 senedir kullanıyorum. Süspansiyon ve vites kararsizliklari hariç bence çok guzel bir araç. Vites olayını alışarak çözdüm. Suspansiyonu da böyle kabullendim. Elimizdeki para ile alinabileceken konforlu ve en donanımlı araç bu. Rabbim herkesin gönlüne göre versin. Kazasız belasız sürüşler.

(Elimizdeki para ile alinabileceken konforlu ve en donanımlı araç bu) Şu dediğiniz de çok doğru bende aynı fikirdeyim diye sonuç C4 oldu.Çok da iyi oldu. 😃 amin cümlemize.

Çağlar Bayur yazdı:

olay budur.. herşeyde arıza aranmaz, bazı mekanikler markanın karakterinden geliyor. rakamına göre teknik fydası çok olan bir model

Aynen abi. hatalarıyla kusurlarıyla ya da farklılıklarıyla kabullenmek gibi 😀

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Siz gencay bey'den alıntı yapmışsınız kendisi de cevap verecektir ama bende fikrimi söylemek isterim.

Bende kendi aracım için süspansiyon konusunu yakında ele almak istiyorum. Bu konu hakkında geçmişte yazdıklarınızı da okudum. Direksiyon tıkırtı yapınca ön takozları değiştirdim o sırada ustama kontrol edelim de gerekirse amortisörleri de değiştireyim çukurlarda çok konforsuzlar falan dedim. Herhangi bir kaçak yok ve kontrollerinde de sağlamlar gerek yok dedi. Baktım ön amortisörler monroe idi acaba bunlar en az bir kez değişmişmidir yoksa orjinalimidir diye sordum kendime. Geçtiğim çukurlar çok büyük olmasa da arka taraftan da hafif lokurtu geliyor baktık ona da birşey göremedik ama yakında daha detaylı inceleme yapacağız. Araç da 200k km ye yaklaştı, belki 4 amortisör ve arka takozları da değiştirirsem bir tık daha konforlu olur.

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
(düzenlendi)

Ben bir bilgilendirme daha yapayım , aracım 110000de. 100000kmde baskı balata değişimi yaptım. Şikayetim kalkışlarda titreme ve vuruntu vites geçişlerinde kararsızlık. Çıkan baskı balata haşat vaziyetteydi. Amortisör olayına ben çok kafa taktım. Yeni pert olan bir arabadan orjinal amortisör ve yay alarak aracımı olduğu gibi orjinal hale getirdim. Ama eksik birşey var. süspansiyon sisteminde. Bana da bunlar sert amortisör Monreonun yumuşak amortisörleri var denildi. Ben yine de orijinali tercih ettim.Olurda bu araçla devam edersem monreonun ürünlerini araştırıp onlardan birşeyler deneyeceğim.

tarihinde Gencay Bengli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

ama genel kanı genel görüş evet süspansiyon sert. Bize de eyvallah deyip alışmaktan başka çare kalmıyor. 

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Mert Gulkokan yazdı:
Gencay Bengli yazdı:
Ben bir bilgilendirme daha yapayım , aracım 110000de. 100000kmde baskı balata değişimi yaptım. Şikayetim kalkışlarda titreme ve vuruntu vites geçişlerinde kararsızlık. Çıkan baskı balata haşat vaziyetteydi. Amortisör olayına ben çok kafa taktım. Yeni pert olan bir arabadan orjinal amortisör ve yay alarak aracımı olduğu gibi orjinal hale getirdim. Ama eksik birşey var. süspansiyon sisteminde. Bana da bunlar sert amortisör Monreonun yumuşak amortisörleri var denildi. Ben yine de orijinali tercih ettim.Olurda bu araçla devam edersem monreonun ürünlerini araştırıp onlardan birşeyler deneyeceğim.

Pert olan araçtan çıkan amortisörün sağlam olduğuna nasıl emin oldunuz

pert durumuna baktım. ustam ile kontrollerini de yaptik. Benim ondan aldığım ön amortisör ve 4 yaydı. Araç kozmetik olarak iyi duruyordu bunu neden pert ettiler dedim. Airbagler patlamış dedi. Ama anlamadığım arkadan darbe almış ve yandan darbe almış. Resmini de çekmiştim bulamıyorum bulursam burdan eklerim.

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Mert Gulkokan yazdı:
Gencay Bengli yazdı:
pert durumuna baktım. ustam ile kontrollerini de yaptik. Benim ondan aldığım ön amortisör ve 4 yaydı. Araç kozmetik olarak iyi duruyordu bunu neden pert ettiler dedim. Airbagler patlamış dedi. Ama anlamadığım arkadan darbe almış ve yandan darbe almış. Resmini de çekmiştim bulamıyorum bulursam burdan eklerim.

Görsele bakmamak lazım amortisörde kaç km yol yapmış önemli olan o

ona da baktim 38binde 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Osman SEVİM
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Kazasız belasız güle güle kullanın. 🧿

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...