İçeriğe Yönlendir

Distribütör Yağ Kaçırıyor

Sühan Bozdağ

Recommended Posts

Sühan Bozdağ
(düzenlendi)

İyi akşamlar. Daihatsu Feroza 1.6 aracımın distribütöründe hafif bir yağ kaçağı fark edince sanayiye götürüp oring'i değiştirttim, ancak yağ kaçağı kesilmedi. Park ettiğim her yerde aracın altında bir kaç damla yağ görüyorum. Distribütör sökülüp takıldıktan sonra  araç çekişten de düştü. Buradaki ustalara denize düştüğüm için sarılıyorum, değilse hiçbirine  zerre itimadım yok.  Bu hafif kaçak, kısa- uzun vadede sorun yaratır mı? Parçayı temiz bir çıkmayla değiştirsem sorun çözülür mü? 

tarihinde Sühan Bozdağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

distribütörde yağ olmaz, yani değişince değişen birşey olmaz, motora giren yerindeki conta keçe her ne varsa ona baktırmalı, içi yağlanırsa eteşleme zayıflar elektriğe mani olur

sökp takarken neresine ne yaptı bilemem de çekiş düşmüşse avans ayarı kaçmıtşır

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

vidasını gevşetin hafif..biraz döndürüp kullanın güç bozulursa diğer tarafa döndürün yeniden kullanın. en uygun noktada vidayı sıkın.

Biraz yağ kaçağı içine girmiyorsa sıkıntı yok. damlatsın. sürekli parkettiğiniz yere de bi karton kutu koyuverin.

distribütör kapağını inceleyin kırık çatlar vs kablolarda gevşek olmasın. Korkmazsanız kapağın içini de inceleyin.

• Beğen 2
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...