İçeriğe Yönlendir

Focus Titanium Triger Koptu

Özgür KARAKAŞ

Recommended Posts

Özgür KARAKAŞ

Arkadaşlar iyi günler aracım focus 2 Titanium modeli aracım 2 defa 2 ay arayla  krank dişlisi kırıldı haliyle triger koptu ve subaplar a zarar verdi ve yolda kaldığımda cabası... sormak istediğim bunun sebebi ne olabilir araç seyir halindeyken birden durdu ve araç hararet yapıp su kaynattı ve ondan sonra çalışmamaya başladı krank civatasi 2 defa nasıl kırılır ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim  zira arabaya binmeye korkuyorum 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motor tipi nedir? arızaları biraz daha açarmısınz, ilk arıza ile  2. arası kaç km kaç zaman sonra oldu, ilkinde / ikicisinde neler değişti?

Yorum bağlantısı
Özgür KARAKAŞ
Çağlar Bayur yazdı:

motor tipi nedir? arızaları biraz daha açarmısınz, ilk arıza ile  2. arası kaç km kaç zaman sonra oldu, ilkinde / ikicisinde neler değişti?

Focus 2 ilk ariza ile ikinci ariza arasında 2 ay var km olarak da en fazla 500km vardır ilkinde subablar değişti conta yanmıştı ikincisinde triger seti ve subablar değişti 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

benzinli anladığım kadarı ile, krank civatası kırılma olayı nasıl? o zaman ne değişti?

Yorum bağlantısı
Özgür KARAKAŞ
Çağlar Bayur yazdı:

benzinli anladığım kadarı ile, krank civatası kırılma olayı nasıl? o zaman ne değişti?

Evet benzin lpg li mart ayı içerisinde sabah aracı çalıştırdım ise gittim ise gittikten sonra bir yere uğramak için çalıştırdım araba da triger sıyırmış  ve krank dişlisi kırılmış araba cekici ile gitti 2 ay sonra tekrar yolda giderken araba birden durdu hararet yaptı su  kaynatti ve gene çalışmadı triger kopmuş ve krank civatasi kirilmis

Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Krank dişlisi durduk yere neden kırılır ki? Bu yapan ustalar neden kırıldığını tespit etmediler mi? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Özgür KARAKAŞ yazdı:

sonra bir yere uğramak için çalıştırdım araba da triger sıyırmış  ve krank dişlisi kırılmış

bu tamirde neler değişti? kaç tl ödendi?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

bu tamirde neler değişti? kaç tl ödendi?

Krakın neresi kırıldığını anlayamadım. Dişliden kasıt neresi. 

Formguss_Kurbelwelle_Eisen_Sand.png

2191123.png

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

krank kasnağının civatasıdır, granka kasanğın bağlanmasıiçin öndeki civata da arızayı tam bir anlayalım adım adım , veri lazım analiz için

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Dışardan bi gözle bakınca ilk kopma ihmal( bakımsızlık-yan sanayi adi mal kullanma) ikincisi de ustadan gibi. Çok geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Özgür KARAKAŞ
Görkem Karakaş yazdı:

Dışardan bi gözle bakınca ilk kopma ihmal( bakımsızlık-yan sanayi adi mal kullanma) ikincisi de ustadan gibi. Çok geçmiş olsun

Ne yapmak lazım 

Çağlar Bayur yazdı:

krank kasnağının civatasıdır, granka kasanğın bağlanmasıiçin öndeki civata da arızayı tam bir anlayalım adım adım , veri lazım analiz için

Evet kaynağın  cıvatasi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Özgür KARAKAŞ yazdı:

Ne yapmak lazım 

arıxzaları ve tamiratları tam  bilmeden neyi ne yapmak lazım bilinmez. ustanız ne dedi?

Ali Darbaz yazdı:

dişli değilmi. 

değil

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Montajı yaparken havalı tabancayla zart diye sıkıldıysa ve kullanılan malzemede kalitesiz ise çatlayıp dağılmıştır. 

Rölantide çalışsa bile netice aynı olur bu durumda. Ama anlamadığım 2 defa ısrarla aynı hatayı yapmak ya da aynı şeye sebep olmakta kolay değil. 

Yorum bağlantısı
Özgür KARAKAŞ

Bugün itibariyla krank tamamen kırıldı araç yolda kaldı cekici ile tamirciye götürdüm araç komple rektefeye girecek 1 haftadan fazla tamircide kalacak ve masraf çok çıkacak ben bu arabayı 2 defa tamirciye niye götürdüm dunya kadar parayı neye verdim bilmiyorum

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Özgür KARAKAŞ
Ü.Emre Kartal yazdı:

Montajı yaparken havalı tabancayla zart diye sıkıldıysa ve kullanılan malzemede kalitesiz ise çatlayıp dağılmıştır. 

Rölantide çalışsa bile netice aynı olur bu durumda. Ama anlamadığım 2 defa ısrarla aynı hatayı yapmak ya da aynı şeye sebep olmakta kolay değil. 

Şu an ustada onu söylüyor krank vidasini çıkartırken ve  koyarken krank a zarar vermiş vw krank kırılmış motor komple indi

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Özgür KARAKAŞ yazdı:

Şu an ustada onu söylüyor krank vidasini çıkartırken ve  koyarken krank a zarar vermiş vw krank kırılmış motor komple indi

Ne yazıkki kolaya kaçıp havalı tabanca kullanmak, düzgün yürüyor mu diye bakmadan sıkmak en temek etken. 

Bununla geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Geçmiş olsun

Ustanızı değişin. 

Ford için söylemiyorum tüm araçlar için konuşuyorum. Bir araç kolay kolay triger koparmaz. Takılırken filan sorunlu takılmıştır usta işin ehli değildir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...