İçeriğe Yönlendir

Westfalia Kepler One

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Çok üzülüyorum Türk milleti böyle arabalara binemiyor diye. Halbuki ithalat yapan galeriler bunları getiremez mi ? California mesela, yada t6, t7 multivanlar, ama manuel olacak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ebrar Tüfek yazdı:

Çok üzülüyorum Türk milleti böyle arabalara binemiyor diye. Halbuki ithalat yapan galeriler bunları getiremez mi ? California mesela, yada t6, t7 multivanlar, ama manuel olacak.

biz daha neleri yapamıyoruz neler...

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Türk milletinin tatil anlayışını 3 gün otelde kalmak olarak alıştıranlar utansın diyelim. Kafa dağıtma eğlenme işlerinde imkanlar arttırılmalı, bu sayede insanların daha verimli çalışacağına inanıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ebrar Tüfek yazdı:

Türk milletinin tatil anlayışını 3 gün otelde kalmak olarak alıştıranlar utansın diyelim. Kafa dağıtma eğlenme işlerinde imkanlar arttırılmalı, bu sayede insanların daha verimli çalışacağına inanıyorum.

Ya da yüzbinlerce lira harcayıp dipdibe ikiz villalar yapıp doğayı katletmek sonra mangal yapıp komşuyla kavga etmek. Her sene de temizlik ve çatı ile uğraşmak..

Denize diye giden akrabalar tanıdıklar oluyor sahil kentlerinde. Denize girmezler yüzme bilmezler balık tutmazlar tekneyle alakaları yok. Neymiş deniz kenarı yazlık..

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Parası olan Türkiye’de buna benzer bir tasarımı rahatlıkla yaptırabilir. O km mercedes otomobili alıp dayayıp döşeyip mercedes tarafından onaylanan garantisiyle birlikte 3 katı fiyatına Almanya’ya geri satan bir firmamız var bizim.

Link

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Göktürk yazdı:

Ya da yüzbinlerce lira harcayıp dipdibe ikiz villalar yapıp doğayı katletmek sonra mangal yapıp komşuyla kavga etmek. Her sene de temizlik ve çatı ile uğraşmak..

Denize diye giden akrabalar tanıdıklar oluyor sahil kentlerinde. Denize girmezler yüzme bilmezler balık tutmazlar tekneyle alakaları yok. Neymiş deniz kenarı yazlık..

Tabi herkesin tatil anlayışına saygı duyarım, ancak taşınmaz mülk dikmek yerine çekme karavan ile dönemlik yaşamak, Türkiyenin güzel doğasına çok daha fazla katkıda bulunacaktır. Bu anlattığımı da günümüz insanlarıyla yapmak çok zor, o yüzden izliyorum sadece. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Emre Şimşek yazdı:

Parası olan Türkiye’de buna benzer bir tasarımı rahatlıkla yaptırabilir. O km mercedes otomobili alıp dayayıp döşeyip mercedes tarafından onaylanan garantisiyle birlikte 3 katı fiyatına Almanya’ya geri satan bir firmamız var bizim.

Link

vipçilerden iğreniyorum. linke baktım kabarık deri koltuk döşemelerini ve ahşap görünümlü kaplamaları ve LCD leri görünce kapadım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Emre Şimşek yazdı:

Link

O parayı ona vermiyorlar işte, gidip yazlık alıyorlar yada o parayla 20 sene boyunca her yaz villa kiralıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ebrar Tüfek yazdı:

O parayı ona vermiyorlar işte, gidip yazlık alıyorlar yada o parayla 20 sene boyunca her yaz villa kiralıyorlar. 

araçla gidecek yer sınırlı bence. 2-3 senesi var daha "belki" gelişir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Göktürk yazdı:

araçla gidecek yer sınırlı bence. 2-3 senesi var daha "belki" gelişir.

Belki mi, bence değil. Göl kenarına karavanı park edeni fuhuş yapıyorlar diye tüfekle kovalayan vatandaş + trafikte yılda 1 2 ay anca gezen taşıttan, karavan ruhsatı adı altında 5 6 kat yüksek fiyat mtv alan hükümet varken o iş çok zor hocam. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mehmet Göktürk yazdı:

vipçilerden iğreniyorum. linke baktım kabarık deri koltuk döşemelerini ve ahşap görünümlü kaplamaları ve LCD leri görünce kapadım.

Bu adamlar lüks araç döşemesi yapıyor, verdiğim örnek ülkede erişilebilir olduğunu belirtmek içindi.

Ankara Sitelerdeki dayım bile kendi kendine bir minibüs almış içini karavan gibi döşüyor. 
Yapılır yani, yeter ki istesin vatandaş.

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Çok paralar harcamadan ikinci el bir araç alıp karavana çevirmek daha cazip geliyor bana..Ha paylaştığınız araç gibi  bir şeye de hayır demem tabii..İçinde emek olan her şey daha çok mutlu eder insanı..

Şu çifti takip ediyorum ve izlerken çok keyif alıyorum gerçekten..Karavanlarını sürekli geliştiriyorlar ve her şeyi kendi çabalarıyla yapıyorlar..

https://www.youtube.com/channel/UCpx7HRgjHoKSv72R4gMWqIQ

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Emre Şimşek yazdı:

Bu adamlar lüks araç döşemesi yapıyor, verdiğim örnek ülkede erişilebilir olduğunu belirtmek içindi.

Ankara Sitelerdeki dayım bile kendi kendine bir minibüs almış içini karavan gibi döşüyor. 
Yapılır yani, yeter ki istesin vatandaş.

açılır tavan yatak kaç lira bi sorabilir misin?

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Güzelmiş. Tuvalette yapmışlar. Bir tık üstü mercedes’de duş tekneside var. Uzaktan çalışılan iş olsa yurtdışına bile çıkılır bunlarla.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Çok farklı bir tasarım bence on numara

https://www.westfalia-mobil.com/modelle/kepler/kepler.php

gerçekten güzelmiş.üst yatak yazın sıcak kışın soğuk olur mu  .izolasyon nasıldır acaba.

Ebrar Tüfek yazdı:

Göl kenarına karavanı park edeni fuhuş yapıyorlar diye tüfekle kovalayan vatandaş 

Bafradaki olayı duymuşsundur .karavanda tartışma çıkıyor eski hükümlü karavandaki iki kişiyi vuruyor. sesleri duyup gelen yan karavandaki adamı da vuruyor. karavan işindeki en büyük sorun güvenlik şu an. iki şarap parası için yapmayacakları yok bazı insanların. hele ailecek geziyorsan "tenhada kafamı dinleyeyim" işi zor.

tarihinde Haluk Şentürk tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kepler ismi güzel  olmuş. Gece yıldızlara bakan pencerelerden dolayı Kepler ismi vermişler herhalde.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Haluk Şentürk yazdı:

Bafradaki olayı duymuşsundur .karavanda tartışma çıkıyor eski hükümlü karavandaki iki kişiyi vuruyor. sesleri duyup gelen yan karavandaki adamı da vuruyor. karavan işindeki en büyük sorun güvenlik şu an. iki şarap parası için yapmayacakları yok bazı insanların. hele ailecek geziyorsan "tenhada kafamı dinleyeyim" işi zor.

Evet duydum hocam, gece 4.30 da barajın kenarında arabayla yatmak iyi cesaret ister Samsun'da.

Karavanım olsa, güvenlikli karavan parkları harici konaklamazdım, yanımda silahım dolu şarjörle beraber yatardım. Polisle giden geri gelir ama imamla giden geri gelmez, böyle durumlarda karşı taraftan gelecek tehlike açıkca belliyse ondan önce davranmak gerekiyor malesef. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Haluk Şentürk yazdı:

gerçekten güzelmiş.üst yatak yazın sıcak kışın soğuk olur mu  .izolasyon nasıldır acaba.

şişlide 40m2 otopark için birbine kurşun sıkan toplamda 140 adet sabıkası olan grup da parkta çocuk gezdiren bir babayı öldürdü geçen gün... o temel bir sorun, her yerdeler.

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Çağlar Bayur yazdı:

westfalia dediysek de abartmış biraz :)

Arama motoruna takılmak için yazmış işte. :)

Bunlar 10 sene önce 1000 lira idi. Geniş bagajlı bir arabanın arkasında iş yapabilir aslında. Ama bi camper değil tabiki. Ucuz olması avantajı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
(düzenlendi)

https://www.google.com/search?q=hymer+mercedes+sprinter+vision&client=ms-android-xiaomi-rev1&ei=lQfGYITHNs_jsAfvib6YBw&oq=hymer+mercedes+sprinter+visi&gs_lcp=ChNtb2JpbGUtZ3dzLXdpei1zZXJwEAEYADIFCCEQoAEyBAghEBUyCAghEBYQHRAeMggIIRAWEB0QHjIICCEQFhAdEB4yCAghEBYQHRAeMggIIRAWEB0QHjIICCEQFhAdEB46BAgAEEc6BAgAEBM6CAgAEBYQHhATOgcIIRAKEKABUIpHWNJMYPpVaABwAXgAgAHkAYgBggiSAQUwLjIuM5gBAKABAcgBCMABAQ&sclient=mobile-gws-wiz-serp

Benim favorim bu. 

Mehmet Göktürk yazdı:

açılır tavan yatak kaç lira bi sorabilir misin?

Vestfalia muadili T4 T5 için 15 - 20 arası olmalı. Yataklı tavan için İzmir'de butik üretim yapan bir sanatkâr t 20 bin TL dedi. Ve çok güzel duruyordu. Renault trafic için yapıyordu ve sıra vardı.  4x4 Transporter veya Caravelle için açılır tavan üretimi yapan firma  seçenekleri artacaktır. 

tarihinde Cavit Çırakoğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...