İçeriğe Yönlendir

Bulunduğum Belediye Usulsüzlük mü Yapıyor?

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Selam abiler başında bir olay var, 2 Ay önce yaza kadar açılırlar yumurtasını yerim diye ve sevdiğim için 19 tavuk 2 tane horoz aldım müstakil yapımda özel ayırdığım alanda yayılmaya bıraktım, sonra bir haber geldi kuş gribi diye yan 2 mahallemde ne kadar tavuk besleyen adam varsa ulaşmışlar ve zorla da olsa tavukların varillerin içerisine sıkış tıkış basıp ilaçla öldürüp loader ile gömüyormuş saniyesinde. İşin garip yanı şu; Türkiyenin hiç bir yerinde aktif kuş gribi vakası yok. Tavuklar her zamankinden çok daha sağlıklı tüyleri bile ışıl ışıl, bir mahalle tavuklar dan temizlenirken pazar yerinde tavuk satılıyor benim olduğum başka bir mahallede de Kuş gribinden ölme riskim varken anons ile uyarıda bulunmuyorlar. Yani kuş gribi olacağım varsa bile inşallah onlar gelip tavukları mı öldürene kadar yakalanmam gibi bir mevzu oluyor. Zabıta ve temizlik görevlileri ile müstakil yapıda ki tavuklar böyle böyle katlediliyor. Eğer gerçek bir hastalık riski varsa başım gözüm üzerine ama bu iş bana usulsüz ve asılsız geliyor. Başına gelen var mı? Yorumlarınız nelerdir? 

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hangi belediye ?
Böyle bir şey varsa il yada ilçe sağlık müdürlüğü bilgisi vardır. Gidip sorsana

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Kahramanmaraş/Afşin - Başıma ilk defa geliyor ne yapayım bilemedim o yüzden size sormak ihtiyacı hissettim

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Selam abiler başında bir olay var, 2 Ay önce yaza kadar açılırlar yumurtasını yerim diye ve sevdiğim için 19 tavuk 2 tane horoz aldım müstakil yapımda özel ayırdığım alanda yayılmaya bıraktım, sonra bir haber geldi kuş gribi diye yan 2 mahallemde ne kadar tavuk besleyen adam varsa ulaşmışlar ve zorla da olsa tavukların varillerin içerisine sıkış tıkış basıp ilaçla öldürüp loader ile gömüyormuş saniyesinde. İşin garip yanı şu; Türkiyenin hiç bir yerinde aktif kuş gribi vakası yok. Tavuklar her zamankinden çok daha sağlıklı tüyleri bile ışıl ışıl, bir mahalle tavuklar dan temizlenirken pazar yerinde tavuk satılıyor benim olduğum başka bir mahallede de Kuş gribinden ölme riskim varken anons ile uyarıda bulunmuyorlar. Yani kuş gribi olacağım varsa bile inşallah onlar gelip tavukları mı öldürene kadar yakalanmam gibi bir mevzu oluyor. Zabıta ve temizlik görevlileri ile müstakil yapıda ki tavuklar böyle böyle katlediliyor. Eğer gerçek bir hastalık riski varsa başım gözüm üzerine ama bu iş bana usulsüz ve asılsız geliyor. Başına gelen var mı? Yorumlarınız nelerdir? 

Belediyeyi arayıp sorsanız? Ya da internet sitesinden baksanız. Böyle bir şey baröo diye? Yoksa zaten bir işlem hapamazlar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

İlçe sağlık müdürlüğüne, yine ilçe veterinerlik müdürlüğüne sorulabilir. Elinden bir şey gelmez, gelip bahsettiğin işlemi yapan emir kulu, git yap derler, gelir yapar...

Çağrı Alaf yazdı:

Bilgimiz yok İlçe tarıma sorun dedi İlçe Sağlık. 

Evet ilçe tarıma da sorulabilir. Hatta telefon ile de sorabilirsin, gitmene bile gerek yok.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Konu ile ilgili güncelleme; 

Kuş Gribi Maraş içerisinde görülmüş. 

Belediye İlçe tarım ve ilçe sağlık bir duyuru yayınlamadı. 

Tahlil ile Tazminatli İtlaf işleminde bulunuluyormuş. 

Mahalle Mahalle risk ve olası bulaş alanlarına göre itlaf şekillendiriliyor. 

Bu konuda Vatandaşın bu kadar habersiz bırakılması arkasında ki sebep nedir anlayamadım en azından anons yapılabilirdi. Ben bu bilgiyi tanıdık isim bulma eforu ile 2 gün araştırdığım halde zor öğrendim şansıma buraya yazdığım saatler birilerine ulaşabildim. 

Elbistan ilçesinde bir tavukçuda Virüs varmış ve tavukları Çevre ilçelere sattıktan sonra durum anlaşılmış. 

Maraş içerisinde ki vatandaşlar dikkat etsinler bölgede bir risk var Kanatlılara yaklaşma ve besleyenlerin dışarısı ile ilişiğini kesmesi noktasında temkinli olunmalı. 

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Çağrı Alaf yazdı:

Bu konuda Vatandaşın bu kadar habersiz bırakılması arkasında ki sebep nedir anlayamadım en azından anons yapılabilirdi. Ben bu bilgiyi tanıdık isim bulma eforu ile 2 gün araştırdığım halde zor öğrendim şansıma buraya yazdığım saatler birilerine ulaşabildim. 

kuş gribi var, ispanya italya vb. medyada konuşuluyor, hatta bazı kuşlarda daha acaip virüsler tespit edildi, kitlesel kuş ölümleri var. tıp bilgim sıfır detay bilmiyorum, sivrisineklerde ayrıca bir riskten bahsediliyor bu yaz, bizim medya veya sorumlu kurumların %100 tıbbi gerekliliğe uygun çalıştığını/açıklama yaptığını ben sanmıyorum.

zaten bunu siz yaşamışsınız, bile ,mesela  biz de marmara müsilajı olarak yeni yaşıyoruz bu eskiden gelen kirlenmeyi.

Geçtiğimiz kış, bu sene kuş gribi vs. diğer hayvanlarda türlü başka salgınlar görüleceği öngürülmüştü, vesile ile asya dan ülkelerin yöneticileri açık açık imdat çağrıları yapmakta, bildiğiniz ülke başkanı video çekip yayınlıyor. bunlar bizim medyaya, gündeme gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

benim kuşum olacak,sağlıklı olacak, eve sokarım da vermem hayvanımı, garibimi.

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

İl tarım müdürlüğüne, il sağlık müdürlüğüne sorun ilgilenen bir birim vardır buralarda. Belediyenin kendi kafasına göre itlaf yapabileceğini sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...