İçeriğe Yönlendir

T-Roc

Serkan Maden

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

evet. Kullanım ömrü de 10 yıl yazar hocam :) 

Avrupadaki araçlar bizden çok dayanıyor ve daha eski araçlar var

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bizde çok al sat yapıldığı için bakıma önem verilmiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Evren Erakçora yazdı:

Bizde çok al sat yapıldığı için bakıma önem verilmiyor.

Baktığım araçlarda buna çok dikkat ediyorum.. 

Hangi sahibinde ne kadar süre ile kalmış. kaç el değiştirmiş. çok dikkat ediyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Baktığım araçlarda buna çok dikkat ediyorum.. 

Hangi sahibinde ne kadar süre ile kalmış. kaç el değiştirmiş. çok dikkat ediyorum. 

Arabaya bakım yaptırmamak, yahut çakma yerlerde çakma malzemeyle çakma şekilde yaptırmak bir hava atma sebebi. meraklı, işini düzgün yapan kendini geliştiren doküman okuyan usta sayısı yok denecek kadar az. sonuç olarak araçlarımız eskiyince prolemli araçlar haline dönüşüyor ve elden çıkarmak zorunda kalıyoruz. Bazıları 2-3 senede bir aracını bu nedenle yenilemeyi prensip bile edinmişler. Aslında sürdürülebilir bir dünya için çok araç değişmemek lazım. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Arabaya bakım yaptırmamak, yahut çakma yerlerde çakma malzemeyle çakma şekilde yaptırmak bir hava atma sebebi. meraklı, işini düzgün yapan kendini geliştiren doküman okuyan usta sayısı yok denecek kadar az. sonuç olarak araçlarımız eskiyince prolemli araçlar haline dönüşüyor ve elden çıkarmak zorunda kalıyoruz. Bazıları 2-3 senede bir aracını bu nedenle yenilemeyi prensip bile edinmişler. Aslında sürdürülebilir bir dünya için çok araç değişmemek lazım. 

o yüzden kitabına göre mümkün olan en iyi malzemeyle zamanında (bizde daha erken) bakım şart, sonra 10 sene boyunca keyfe bakılır, 10-15 sene aralığında ise 5 senelik boşlukta yeni araç gerekliyse aranır, geçilir :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

evet. Kullanım ömrü de 10 yıl yazar hocam :) 

o yedek parçadan kaçınmanın etik olmayan ancak yasal olan tarafı, vergiden de kaçınabilirsin ve yasaldır mesela

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Serkan Maden
(düzenlendi)

Vw karttan sigortalar yenilendi. Sigortacı (@Mehmet Ozyurek) 8. trafik sigortası  kademesine düşmemem için elinden geleni yaptı :)

tarihinde Serkan Maden tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Serkan Maden yazdı:

Vw karttan sigortalar yenilendi. Sigortacı (@Mehmet Ozyurek) 8. trafik sigortası  kademesine düşmemem için elinden geleni yaptı :)

Hayırlı olsun. 8. basmak seneye inşallah.. :fiuw:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tevfik Işık

Ortalama 79 ise 100-110 arasi gidilmiş demektir. Bu da 150bg benzinli bir arac icin mukemmel bir deger

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Tevfik Işık yazdı:

Ortalama 79 ise 100-110 arasi gidilmiş demektir. Bu da 150bg benzinli bir arac icin mukemmel bir deger

90 100 arası gittim. Sollama hariç 110 'na çıkılmadı hiç.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

150 beygir için gayet güzle değerler.. 

Daha da az yaktırılabilir bu.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serkan Maden
Serkan Maden yazdı:

tgixhka.jpg

Sisleri led yaptım

Ledleri söküp orjinal sarı sisler geri taktım. Ledlerin pervane kısmından su giriyor. Yıkama ve yağmurda su almıyor. Fakat aşırı yağışlarda yolda 10 15 cm su birikince su giriyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alpay Sumer yazdı:

beyaz halojen tak.. Pervane mervane islerine girme..

uuu beyaz halojen. Bende bi aydınlanma oldu sanki

gerçekten beyaz mı yoksa günışığı gibi mi, arada bi renk mi

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

uuu beyaz halojen. Bende bi aydınlanma oldu sanki

gerçekten beyaz mı yoksa günışığı gibi mi, arada bi renk mi

Aydınlanma derken ? Yağmurda, siste daha iyi aydınlanirsın halocenle 😄

Adam led takmıs, cıkarmıs halojen tavsiye edecez mecburen..

Ben beyaza yakın seviyorum.. Ama tam sarı en iyi olan..

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alpay Sumer yazdı:

Aydınlanma derken ? Yağmurda, siste daha iyi aydınlanirsın halocenle 😄

Adam led takmıs, cıkarmıs halojen tavsiye edecez mecburen..

Ben beyaza yakın seviyorum.. Ama tam sarı en iyi olan..

farba bence iyi far üretemiyor. Orijinal ampüllerle olmuyor. Led istemiyorum. Güçlü halojen alacağım. Bunlara da bakayım diye dediydim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

farba bence iyi far üretemiyor. Orijinal ampüllerle olmuyor. Led istemiyorum. Güçlü halojen alacağım. Bunlara da bakayım diye dediydim

beyaz halojen denen şey, mavi camlı sarı halojen abi zaten. dandiklerinin camı şeffaf, üstü boya, kaplama vs oluyor. safi şekil, girmemek lazım. güçlü halojenler de genelde kısa ömürlü, ali'den şekil olarak halojen gibi olan ledlerden almak lazım, 4300k falan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Maden

29 binde ilk muayeneye girdik. Adêt gereği sonradan cam filmi yapılmış notuyla hafif kusurlu geçtik.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serkan Maden

Öncamı iki yıl aradan sonra yine çatlattık. Ankaradan Samsuna akşam 9 gibi geldik. Yolda hiç taş sesi duymadım sabah gördüm çatlağı. Toplu iğne başı kadar bir yerden yürümüş. Bu aracın camı bariz ince. 

20240202_221411.jpg

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Çok geçmiş olsun. Enteresan bir durum. :unsure2:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Serkan geçmiş olsun. Montaj hatası da olabilir. 
Cam kasıntılı takılırsa kolay kırılır. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Mehmet Ozyurek yazdı:

Serkan geçmiş olsun. Montaj hatası da olabilir. 
Cam kasıntılı takılırsa kolay kırılır. 

Orjinal cam kırılırken de büyük bir darbe almamıştı. Önceki araçlarım ne taşlar yedi ama hiçbiri kırılmamıştı. Çatlak büyümezse havalar ısınınca mayıs gibi değiştireceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...