İçeriğe Yönlendir

Corsa D Baskı Balata Değişimi

Levent Şengül

Recommended Posts

Levent Şengül

Merhaba arkadaşlar Corsa 2009 1.2 Easytronic benzinli aracımın baskı balatasını değişticem Luk Marka baskı balata - 3 Lt otomatik şanzıman yağı - GM marka Debriyaj bilyası aldım

Her zaman gittiğim bir usta var her arabaya bakıyor fakat internette birisi yazmış Easytronic araçlarda baskı balata değişimlerinde Debiyaj bilyası havası ve Cihaz bağlanıp programlama yapılması gerekli diye bu doğru mu? benim gittiğim ustada cihaz yok farklı bir servise mi? gitmeliyim size danışmak istedim

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yetkili servis dışında değişim yaptırmayın sonra başınız çok ağrır, bu tip şanzımanlarda tüm markalarda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Şengül
Çağlar Bayur yazdı:

yetkili servis dışında değişim yaptırmayın sonra başınız çok ağrır, bu tip şanzımanlarda tüm markalarda

açıkçası baştan parçaları almasaydım dediğiniz gibi servis düşünüyordum ama parçaları aldım bu nedenle başka bir yere değiştirtmem gerekiyor maalesef peki bilya havası alınması ve cihaz ile bağlanıp kalibrasyon yapılması gerekiyor mu? teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Levent Şengül yazdı:

açıkçası baştan parçaları almasaydım dediğiniz gibi servis düşünüyordum ama parçaları aldım bu nedenle başka bir yere değiştirtmem gerekiyor maalesef peki bilya havası alınması ve cihaz ile bağlanıp kalibrasyon yapılması gerekiyor mu? teşekkürler

elinizdekini yarı fiyatına satın yetkili servste yaptırın yine de, totalde daha ucuza gelir. o baskının montaj prosedürü de var, aldığınız baskı balatanın.  hava laınıyor, kalibrasyon yapılıyor,

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Evet havasının alınması gerekiyor. Opelde ne kullanılıyor bilmiyorum fakat araştırarak bulunur. 

Diğer türlü ciddi sıkıntı olur ve eskisinden kötü olacaktır. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Easytronik şanzımana otomatik yağ mı koyuluyor ? Benim bildiğim şanzıman aynı sadece robot var ekstra.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

en azından servisten ayrılma donanımlı bir özel servis bulmaya çalışsanız. ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...