İçeriğe Yönlendir

Sele Zeytin Astra H 1.3 CDTI Enjoy Easytronic

Sinan Akgöl

Recommended Posts

Sinan Akgöl
Fatih Keskin yazdı:

plakası ayrı güzel çay içmeye çağırmadın ki inceleyelim arabayı

Neyyyy lütfenn, abi seninle konuştuğumuzda ne dedim hem Anadolu hem Avrupa yakasında gel yemek ismarliyim çay sonraki iş abi 

Fatih Evcin yazdı:

oooo kimler gelmiş kimler.

Sinan bey tekrardan hoş geldiniz :) Nasıl da mutlu oldun gördün mü Opel'le ekranda 3.8 gören herkes mutlu oluyor ister istemez :D 

hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun. Bir daha İstanbul'dan Erdek'e Bursa'ya uğramadan gidersen yollarda bir yerde kıstıracağım seni haberin olsun..

Yavv ilk sen biliyodun zaten 😂 Yokk bi sonraki gelişte kesin Bursa dayim direk Bursa bile yapabilirim 3.8 litre yakiyo biliyormusun 😆😆

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Benim ekranda sorun var herhalde 12.3 gibi bir değer var ama sıcaklık da olabilir, havalar serin gidiyor :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Hayırlı olsun Allah kazasız belası kullanmayı nasip etsin. :) 

Opel'in en sorunsuz araçlarından biri motoru kasasını da beğendiğim bir araçtır güle güle binin..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

:nazar:

Oğuzkan Erışık yazdı:

Hayırlı olsun güle güle kullanın. 

Bu kombinasyonu hep merak ederim kullanmak nasip olması. Benzinli easytronik var bizde. Deneyimleri de aktarırsanız bizler de faydalanalım. 

Denk getirirsen haber et. Ben manuelini denedim, iyiydi gayet. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Fatih Evcin yazdı:

Benim ekranda sorun var herhalde 12.3 gibi bir değer var ama sıcaklık da olabilir, havalar serin gidiyor :D 

12.3 mü ? yaptığın kilometre mi ? 🤡

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Oğuzkan Erışık yazdı:

12.3 mü ? yaptığın kilometre mi ? 🤡

ya hava sıcaklığı , yada gittiğim km :) yakıt değildir diye düşünüyorum :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Maşallah güle güle kullanın :nazar:

Fatih Evcin yazdı:

ya hava sıcaklığı , yada gittiğim km :) yakıt değildir diye düşünüyorum :)

Yol bilgisayarının fişini çekelim göz görmeyince gönül katlanırmış. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sinan Akgöl yazdı:

Neyyyy lütfenn, abi seninle konuştuğumuzda ne dedim hem Anadolu hem Avrupa yakasında gel yemek ismarliyim çay sonraki iş abi 

bana da sadece çay dedi , sen gelme ben giderim tek dedi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Yanlış anlaşılma var sen biraz geç gel dedim
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Çağlar Bayur yazdı:

Hiçç asla kabul etmiyorum hatta şöyle oldu Sinan bir Bentley var ne düşünüyorsun dedi dedim abi Pound kuru ile parça sıkıntısı olabilir. O zaman Bmw bakalim dedi olur dedim sonra konu kapandı. Abi gel yemek ismarliyim ustune çay kahve mocha icelatte içeriz dedim. Bostancı Bakırköy hangisi uygunsa 😂 Kurcalamalık Astra var multijet. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sinan Akgöl yazdı:

Hiçç asla kabul etmiyorum hatta şöyle oldu Sinan bir Bentley var ne düşünüyorsun dedi dedim abi Pound kuru ile parça sıkıntısı olabilir. O zaman Bmw bakalim dedi olur dedim sonra konu kapandı. Abi gel yemek ismarliyim ustune çay kahve mocha icelatte içeriz dedim. Bostancı Bakırköy hangisi uygunsa 😂 Kurcalamalık Astra var multijet. 

yok bak itiraf edio, ben ayırlı olsuna gideceğim ama sade çay varmış sen boşuna yorulup gelme abi dedi, selamını iletirim elçiyim dedi... yemek falan hiç demedi, kendi 1.5 yiycek

Fatih Keskin yazdı:

Yanlış anlaşılma var sen biraz geç gel dedim

:bambam:

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Hayırlı olsun abi gerçekten özlettin kendini, yor reise üzüldüm ama hayırlısı olsun, daha iyileri gelir inşallah, easytronic şanzıman, Corsa C de sinir hastası etmişti, bunda daha gelişmişi vardır. :)

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ebrar Tüfek yazdı:

Hayırlı olsun abi gerçekten özlettin kendini, yor reise üzüldüm ama hayırlısı olsun, daha iyileri gelir inşallah, easytronic şanzıman, Corsa C de sinir hastası etmişti, bunda daha gelişmişi vardır. :)

Ebrarim nasilsin valla hic uzulme beni uzdu baya gecti gitti gelir baskalari. Manuel araba gibi gayet guzel sanziman 1 ve 2 orani kotu kalkisi vs debriyaji korumak icin yapmislar heralde devri ayarlayinca salla baş ileri geride yapmiyormuş ögrendik. 😄

Mert Yeldan yazdı:

Hayırlı olsun Sinan hoşgeldin.

Sağolsin Mert hosbuldum adamsin 😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

Ebrarim nasilsin valla hic uzulme beni uzdu baya gecti gitti gelir baskalari. Manuel araba gibi gayet guzel sanziman 1 ve 2 orani kotu kalkisi vs debriyaji korumak icin yapmislar heralde devri ayarlayinca salla baş ileri geride yapmiyormuş ögrendik.

Seni gördüm daha iyi oldum abi sende iyisindir inşallah, 1 2 evet kötü özellikle 1. Viteste hafif gazla kalkınca silkeleme yapıyordu arada ama gaz pedalına alışınca daha pürüzsüz kalkıyor, bide şanzıman kalibrasyonu yaptır istersen abi benim kullandığımda emme basma tulumba gibi gidiyorduk kalibrasyondan sonra daha düzgün oldu. Ayak alıştıkça daha konforlu hale geliyor o araba :D

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ebrar Tüfek yazdı:

Seni gördüm daha iyi oldum abi sende iyisindir inşallah, 1 2 evet kötü özellikle 1. Viteste hafif gazla kalkınca silkeleme yapıyordu arada ama gaz pedalına alışınca daha pürüzsüz kalkıyor, bide şanzıman kalibrasyonu yaptır istersen abi benim kullandığımda emme basma tulumba gibi gidiyorduk kalibrasyondan sonra daha düzgün oldu. Ayak alıştıkça daha konforlu hale geliyor o araba :D

Nerede yaptiririm bu kalibrasyonu opel servisi lazim mi illa 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

Nerede yaptiririm bu kalibrasyonu opel servisi lazim mi illa 

Opel servisi daha iyi olur, kalibrasyon sonrası vites atma karakteri çok değişiyor eğer sallanma fazla ise. Ben çok farkını gördüm, corollaya da yapmıştık mmt şanzımana

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ebrar Tüfek yazdı:

Opel servisi daha iyi olur, kalibrasyon sonrası vites atma karakteri çok değişiyor eğer sallanma fazla ise. Ben çok farkını gördüm, corollaya da yapmıştık mmt şanzımana

Şimdi sana bir soru daha manuel sanzimanda baski balata bittigini nasil anlarim 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

Şimdi sana bir soru daha manuel sanzimanda baski balata bittigini nasil anlarim 

El frenini çekip 1. Viteste gaza basmadan yavaşça debriyajı kaldır ileri doğru kafa kaldırıyorsa debriyaj sağlamdır, stop ediyosa baskı balata bitiyodur, bide 5. 6. Viteste sakin giderken dip gaz bastığında motor devri hıza göre daha fazla artıyorsa balata bitik oluyor. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ebrar Tüfek yazdı:

El frenini çekip 1. Viteste gaza basmadan yavaşça debriyajı kaldır ileri doğru kafa kaldırıyorsa debriyaj sağlamdır, stop ediyosa baskı balata bitiyodur, bide 5. 6. Viteste sakin giderken dip gaz bastığında motor devri hıza göre daha fazla artıyorsa balata bitik oluyor. 

Bizim easyde nasi anlarim kacirma vs yokta. Hatta frenden ayagimi cektigim anda gaz vermeden tam otomatik gibi ileri geri gidiyor 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

Bizim easyde nasi anlarim kacirma vs yokta. Hatta frenden ayagimi cektigim anda gaz vermeden tam otomatik gibi ileri geri gidiyor 

Gaz vermeden yürüyorsa baskı iyidir, manuele çekip 5. 6. Vitese at devir 1.500 de iken gaza dip bas ama tam düğmesine basma ozaman vites düşürüyo, vites düşürtmeden son gaz bas, devir hıza göre fazla yükseliyorsa baskı balata bozuktur, bide ona genelde rampa testi yapıyorlar, rampa yukarı dur, N ye al sonra A ya çekip frenden hemen ayağını kaldır hafifçe gaza bas, devir yükselirken araba geriye kayarsa baskı balatan bitiktir. Şunu da söyliyim easy şanzımanlar arızayı önceden pek çaktırmaz, çat diye yolda bırakır, vites göstergesinde F işareti çıkıyor direk kalıyor araba. Bendekinde yolun kenarında vitesi boşa atıp kontağı kapattım F çıktı vites A da takılı kalmış ama kol boşta duruyo, vites A da kaldığı için marş basmadı, çekici çağırdım çekemedik ön tekerler kilitlendi araba viteste olduğu için, opel servisinden arkadaşı çağırdım cihazla beyinden hata kodunu sildiler sanayiye kadar gittim öyle

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...