İçeriğe Yönlendir

Sele Zeytin Astra H 1.3 CDTI Enjoy Easytronic

Sinan Akgöl

Recommended Posts

Sinan Akgöl
Ebrar Tüfek yazdı:

Gaz vermeden yürüyorsa baskı iyidir, manuele çekip 5. 6. Vitese at devir 1.500 de iken gaza dip bas ama tam düğmesine basma ozaman vites düşürüyo, vites düşürtmeden son gaz bas, devir hıza göre fazla yükseliyorsa baskı balata bozuktur, bide ona genelde rampa testi yapıyorlar, rampa yukarı dur, N ye al sonra A ya çekip frenden hemen ayağını kaldır hafifçe gaza bas, devir yükselirken araba geriye kayarsa baskı balatan bitiktir. Şunu da söyliyim easy şanzımanlar arızayı önceden pek çaktırmaz, çat diye yolda bırakır, vites göstergesinde F işareti çıkıyor direk kalıyor araba. Bendekinde yolun kenarında vitesi boşa atıp kontağı kapattım F çıktı vites A da takılı kalmış ama kol boşta duruyo, vites A da kaldığı için marş basmadı, çekici çağırdım çekemedik ön tekerler kilitlendi araba viteste olduğu için, opel servisinden arkadaşı çağırdım cihazla beyinden hata kodunu sildiler sanayiye kadar gittim öyle

Şahane bilgiler sağolasın. Zf8 den sonra bu şanziman bana lokum 😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

Şahane bilgiler sağolasın. Zf8 den sonra bu şanziman bana lokum 😄

Rica ederim abi her zaman :)

Özellikle yakıt konusunda bmw'ye bindiğin günlere lanet okutur bu araba :D

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ebrar Tüfek yazdı:

El frenini çekip 1. Viteste gaza basmadan yavaşça debriyajı kaldır ileri doğru kafa kaldırıyorsa debriyaj sağlamdır, stop ediyosa baskı balata bitiyodur, bide 5. 6. Viteste sakin giderken dip gaz bastığında motor devri hıza göre daha fazla artıyorsa balata bitik oluyor. 

peki elektronik el freninde? ,😄

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Alpay Sumer yazdı:

Elektronik ise kolay, senin golf'e halatla bağlayacağız, o şekilde debriyajı bırakıp deneme yapacağız çekemeyeceği için fren etkisi yaratır :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Alpay Sumer yazdı:

Arka fren kaliper pistonuna 12v ver direk indirir. Izmirden gelirken çekici üstünde tüm taktikleri öğrenedim😄😄 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Tamam bu sele zeytinde o vites zeytinde denk gelen sap gibi [emoji23] Sonra tükenmez kalem... pardon o başka konuydu. Selamlar hayırlı olsun [emoji23]

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Mustafa Arıkan yazdı:

Hayırlı olsun.

Hocam nasilsin sagolasin tesekkur ederim

Metin Akbal yazdı:

Tamam bu sele zeytinde o vites zeytinde denk gelen sap gibi emoji23.png Sonra tükenmez kalem... pardon o başka konuydu. Selamlar hayırlı olsun emoji23.png

Bir saniye bir saniye easytronic sanzimanima laf ettirmem beton gibi robotize esnaf sanzimani. Ayrica soyle bisi var kodlama oluyor mu olur di mi? Ayrica gosterge tablosunu sokup ledleri ampulleri kontrol edicez daha buda opell 😂😂😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Sinan Akgöl yazdı:

Bir saniye bir saniye easytronic sanzimanima laf ettirmem beton gibi robotize esnaf sanzimani. Ayrica soyle bisi var kodlama oluyor mu olur di mi? Ayrica gosterge tablosunu sokup ledleri ampulleri kontrol edicez daha buda opell 😂😂😂

Acıp bakıyoruz lamba varmis kapatıyoruz 😂

Metin Akbal yazdı:

emoji23.png Sonra tükenmez kalem... pardon o başka konuydu. Selamlar hayırlı olsun emoji23.png

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Iyi ki bi led bulduk [emoji23] Tükenmez kalemin de hakkını yemeyelim.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

Iyi ki bi led bulduk emoji23.png Tükenmez kalemin de hakkını yemeyelim.

Bi led olsa yine dayanırdık.. "Acıp baktık toz varmıs" bile gördü bu forum 😂

Artik yûzbirlerde oto akseuar bolumlerinde tükenmez kalem satıyorlar 🤣🤣

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bi led olsa yine dayanırdık.. "Acıp baktık toz varmıs" bile gördü bu forum [emoji23]
Artik yûzbirlerde oto akseuar bolumlerinde tükenmez kalem satıyorlar [emoji1787][emoji1787]
Arkadaş tozları temizlemek için açtım ya ben onu [emoji16] Ledlerde üst donanımdaki gibi imiş. Sport modda kırmızı oluyor. Ha bende lpg mod var o ayrı [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

Arkadaş tozları temizlemek için açtım ya ben onu emoji16.png Ledlerde üst donanımdaki gibi imiş. Sport modda kırmızı oluyor. Ha bende lpg mod var o ayrı emoji16.png

lpg mod nedir? su 140 ile giderken 3.8 e dusme olayimi? Ya bende lpg yok ama modu varmis demek 😂😂😂

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
lpg mod nedir? su 140 ile giderken 3.8 e dusme olayimi? Ya bende lpg yok ama modu varmis demek [emoji23][emoji23][emoji23]
Buralarda bi Astra H vardı lpg li. [emoji8]
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Metin Akbal yazdı:

Buralarda bi Astra H vardı lpg li. emoji8.png

Ney lpg mi, hemde ecotec motora :D

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ebrar Tüfek yazdı:

Ney lpg mi, hemde ecotec motora :D

Bakımlı araba olunca hiic beni üzmedi. Zerre yormadı..

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Aracı 800km kullandim. Motor 1.3 90hp 200nm tork olmasina ragmen cekisinden memnunum. Yakit vs zaten girmiyorum o mevzulara.

Aynalarina alisamadim ozellikle sol ayna kör nokta kismina hala. 

Easytronic sanziman sıkışık trafikte 1 ile 2 arasinda ileri geri salinim yapiyor. 2. Vitese gecis deviri biraz yuksek. Bu yuzden arac dur kalk trafikte 2 ye hemen atmadigindan sanki devirli manuel arabada gazdan ayagi cekince olan salinim var. Gerci sanziman zaten manuel robotize o yuzden sikintisi yok. Ha bir de 2. Viteste rampaya geldiniz arac 1e dusurmede gecikme yasayabiliyor. Hatta 2den 1e atarken ki o ara gazini bile duyuyorum rahat gecis icin. Kamyoncu ara gazı gibi. Koltuklari rahat direksiyon ideal. 5 serisinden sonra park etmek aşırı kolay. Koltuklar rahat uzun yolda yormadı. Klimasi gayet başarılı.

Hız sabitleme benim araçta yok sanırım, varsa da ben aktifleştiremedim hala. 

Kullandıkça izlenimlerimi yazmaya devam.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sinan Akgöl yazdı:

Ha bir de 2. Viteste rampaya geldiniz arac 1e dusurmede gecikme yasayabiliyor. Hatta 2den 1e atarken ki o ara gazini bile duyuyorum rahat gecis icin.

çıtır bir yazılım yaptır,alt devir için, ehil bir yerde, vites geçişleri de acaip rahatlıyuor, çekiş düşmediği için vitesi ufaltmıyor aslında.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Çağlar Bayur yazdı:

çıtır bir yazılım yaptır,alt devir için, ehil bir yerde, vites geçişleri de acaip rahatlıyuor, çekiş düşmediği için vitesi ufaltmıyor aslında.

Abi kmden korkmuyor degilim biraz. Klima hacim dusuklugunden alt devirlerde gercekten etkiliyor çekişi. 

1den 2 ye geçiş 2500 2700rpm

2den sonrasi 2000 2200rpm.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Alpay Sumer yazdı:

sol Sinyal koluna bak Uc tarafında cc var mı?

Led gibi olucak. 

Baktım yokmuş. 😂😂 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sinan Akgöl yazdı:

kmden korkmuyor degilim biraz.

her yazılım da bol duman max beygir ve risk şart değil, çıtır, veya box, doğru ayarlanmış olan. bu tip şanzımanlılarda sürüş konforunu çok artırıyor

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Çağlar Bayur yazdı:

her yazılım da bol duman max beygir ve risk şart değil, çıtır, veya box, doğru ayarlanmış olan. bu tip şanzımanlılarda sürüş konforunu çok artırıyor

Abi tavsiye yer veya box markası var mi peki? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sinan Akgöl yazdı:

Abi tavsiye yer veya box markası var mi peki? 

box bana uzak, ondan servet anlar, yazılımda lisanımız aynı olan Bekir var

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...