İçeriğe Yönlendir

Nissan Micra K13 2017 - Yag / Balata Tavsiyesi

Murat Yalçın

Recommended Posts

Murat Yalçın

Selamlar ,

Nissan Micra  k13  2017  model arac için  yag tavsiyeniz  varmıdır ?  Uretici kitapcıgında  5w30 olarak  yazıyor  ( yada  0w20)    5w30  Castrol Edge  baktım 4 lt  üretim tarihi 2020 seklinde ,  bildigim kadarıyla   yagların  5 yıl raf omurleri var.

Burada uretilen  yagın tarihi ile ilgili neye  dikkat edilmesi lazım  , ornegin 2019 uretimi bir yag  2024 de  raf omrunu tamamladıgına  gore  ben bu yagı  2023 de  alıp 2024 de  degiştirdigim zaman  yagın kimyasal yapısında  ve korumasında  degişim olurmu?

Birde  Balata olarak hangi üreticilerin balatalarını tavsiye edersiniz ?   Teşekkürler ...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Yalçın yazdı:

ornegin 2019 uretimi bir yag  2024 de  raf omrunu tamamladıgına  gore  ben bu yagı  2023 de  alıp 2024 de  degiştirdigim zaman  yagın kimyasal yapısında  ve korumasında  degişim olurmu?

birşey olmaz kullanabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Murat Yalçın
Çağlar Bayur yazdı:

birşey olmaz kullanabilirsiniz

Tesekkurler   cağlar bey ,  peki  balata  konusunda  önerebileceginiz  üreticiler markalar varmıdır ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Yalçın yazdı:

Tesekkurler   cağlar bey ,  peki  balata  konusunda  önerebileceginiz  üreticiler markalar varmıdır ? 

ben orjinal logolu balata taraftarıyım ancak çok pahalı olabiliyor, o yüzden trw takılabilir, fabrikalara üretime parça sağlayan bir firma

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...