İçeriğe Yönlendir

1.5 Courier Yazılım

Murat Kırçal

Recommended Posts

Murat Kırçal

2014 model 1.5 tdci 75 hp courier'e yazılım atılarak 95 hp yapılabilir mi ? Yapılırsa motora veya  turbo ya sıkıntısı olur mu...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

olmaz diyemez kimse, 2 km sonra patlar da denemez. hali ile mkeanik ömürü azaltır , kullanıma bağlı olarak uzun veya kısa km

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

Yazılımı atıcak firma çok önemli ben yıllardır her turbo dizel aracıma attırırım herhangi bir zararını görmedim faydasını çok gördüm. Sadece gazlamalarda yakıtı arttırıyoruz tek eksi yanı.

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Murat Kırçal yazdı:

2014 model 1.5 tdci 75 hp courier'e yazılım atılarak 95 hp yapılabilir mi ? Yapılırsa motora veya  turbo ya sıkıntısı olur mu...

Profesyonel bir tuningde yaptırırsanız sorun çıkacağını sanmıyorum. Fordlar soft yazılımla çok iyi oluyor motoru kısıtlamışlar sanki o durum ortadan kalkıyor. Bahsettiğiniz modelde intercooler da mevcut. Yazılım yaptırdıktan sonra da normal kullanımınıza devam edin güçlendi diyerek sert bir kullanım şekline geçmeyin.

Çağlar beyin dediği mekanik ömrü azalır sözüne katılıyorum, firmanın motora biçtiği standart ömür az da olsa kısalacaktır daha çok efor sarfedeceği için. 

Yine de söyleyeyim bu tip işlemler her zaman risk içerir hiç beklediğiniz gibi olmayabilir de sonuç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...