İçeriğe Yönlendir

Ahşap Bağ Evi Yapımı

Kemal Korkmaz

Recommended Posts

İlkay Başaran

maliyeti ne kadar sakıncası yoksa? Yerel yönetimden izin vb gerekiyor mu?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Maşallah güzel olmuş, yaş tahtamı kullandı acaba yaş tahta kuruyunca çekiyor. Yerel yönetim çok göz önünde değilse ve şikayet olmadıkça sıkıntı çıkartmıyor sanırım. Bizde yaptırdık bizim baya maliyetli oldu yaklaşık şu anda 50.000 TL civarı daha da geçecek. Bahçe %40-45 eğimli yerde o yüzden sıkıntılı oldu. Elektrik ve suyu mevut 70 metre yukarıda bulunan evimizden direkt alıyoruz daha bitmedi.  Biz içerisine tuvalet ve şofben koyacağız, önüne perde beton attırdık, mutfak olacak, içi komple osb kaplandı, tabanı parke yapacağız, ormana bakan taraf komple cam olacak şekilde birşeylerle uğraşıyoruz bakalım.

Kardeşinizin videosunu daha geçen hafta mı ne izlemiştim beğenmiştim :) Kusura bakma bu arada @Kemal Korkmazabi senin konuya fotoğraflar koydum sıkıntı olur dersen düzenleme aktifken kaldırabilirim :) 

n6lwjwb.jpeg

42o22v6.jpeg

29e36g1.jpeg

d7t8sef.jpeg

7h3t74u.jpeg

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
Arif Aykın yazdı:

Maşallah güzel olmuş, yaş tahtamı kullandı acaba yaş tahta kuruyunca çekiyor. Yerel yönetim çok göz önünde değilse ve şikayet olmadıkça sıkıntı çıkartmıyor sanırım. Bizde yaptırdık bizim baya maliyetli oldu yaklaşık şu anda 50.000 TL civarı daha da geçecek. Bahçe %40-45 eğimli yerde o yüzden sıkıntılı oldu. Elektrik ve suyu mevut 70 metre yukarıda bulunan evimizden direkt alıyoruz daha bitmedi.  Biz içerisine tuvalet ve şofben koyacağız, önüne perde beton attırdık, mutfak olacak, içi komple osb kaplandı, tabanı parke yapacağız, ormana bakan taraf komple cam olacak şekilde birşeylerle uğraşıyoruz bakalım.

Kardeşinizin videosunu daha geçen hafta mı ne izlemiştim beğenmiştim :) Kusura bakma bu arada @Kemal Korkmazabi senin konuya fotoğraflar koydum sıkıntı olur dersen düzenleme aktifken kaldırabilirim :) 

Kuru kereste kullandı kendi ve bir kaç arkadaşının çabasıyla yaptılar . Senin bahçe eğimli olduğu için seninki illaki maliyetlidir . Hayırlı olsun çok güzel olmuş  Fotoğraflarda çok  güzel 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bende şu an konteynerin arkasına ve üstüne ek yapıyorum. İnşaat malzemeleri inanılmaz zamlandı. Demir geçen seneden beri neredeyse%130arttı, kereste birkaç ayda 2 katına çıktı. Hedefim bu yaz herşeyiyle tamamlamak.

hy1pb4j.jpgbeymo6p.jpgfrwbqyz.jpegsn28yzi.jpeg

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Vayyy,

herkesin eline sağlıkk. Hepsini ayrı ayrı çok beğendim.
@Kemal Korkmaz abi senin de maliyete çok şaşırdım. Bir kaç yerden fiyat aldım ; istediğim gibi bir yapı için m2 1900-2200 arası fiyat veriyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erhan Doruk yazdı:

Bende şu an konteynerin arkasına ve üstüne ek yapıyorum. İnşaat malzemeleri inanılmaz zamlandı. Demir geçen seneden beri neredeyse%130arttı, kereste birkaç ayda 2 katına çıktı. Hedefim bu yaz herşeyiyle tamamlamak.

hy1pb4j.jpg

Kaçak kat çıkmışsın... güle güle otur :)

Kemal Korkmaz yazdı:

Benim birader kendi bahçesine küçük bir bağ evi yaptı kendi çabasıyla bunun da bütün evrelerinin fotoğrafını çekip slayt yapmış ...

https://www.youtube.com/watch?v=ASTcc3opaEk

https://www.youtube.com/watch?v=G3fDztZrzUE

Çok beğendim. şahane olmuş.. 

Arif Aykın yazdı:

42o22v6.jpeg

İyi cesaret :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Neden abi eğimden dolayı mı şikayet olursa diye mi?

@Erhan Doruk abi dediğin gibi 19 günlük kapanma önce OSB yi 110 TL aldık kapanma sonrası 230 TL neredeyse, en basit örneği bu bunun gibi nicesi x2 olarak hesaplanıyor artık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arif Aykın yazdı:

Evet eğimden dolayı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Arif Aykın yazdı:

@Erhan Doruk abi dediğin gibi 19 günlük kapanma önce OSB yi 110 TL aldık kapanma sonrası 230 TL neredeyse, en basit örneği bu bunun gibi nicesi x2 olarak hesaplanıyor artık.

18 Mayıs'ta 95 liradan aldığım osb yi geçen hafta sonu 235 tl den aldım. Kg 6.5 tl olan demir profil şu an 11 lira . Nisanda 1000 lira olan ahşabın m3 ü şimdi 1900 lira.  Fiyatlar felaket arttı. 

Çakallar krizlerde para kazanıyor. Nasıl olsa bahane hazır. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Kaçak kat çıkmışsın... güle güle otur :)

Çok beğendim. şahane olmuş.. 

İznini önceden halletmiştim, aslında pek kaçak sayılmaz. Projesi bana ait, demir, ahşap, osb, betopan karışımı bir yapı olacak. Herşey iyi de tek başına yapmak çok zor. Çatı işi beni aştığı için yardım aldım.  

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

İznini önceden halletmiştim, aslında pek kaçak sayılmaz. Projesi bana ait, demir, ahşap, osb, betopan karışımı bir yapı olacak. Herşey iyi de tek başına yapmak çok zor. Çatı işi beni aştığı için yardım aldım.  
Benzer sekilde arkadasim yapti sizin gibi izin aldi af zamani komsusu sikayet etti 20 bin tl ceza ile.kendisi yikmak zorunda kaldi hocam umarim basiniza gelmez sikayet halinde memur arkadaslarin yapabilecegi bir sey yok gibi.

Tek care bu gibi 37dd1fc6027e12a19141c7250c0e3f78.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Levent Güzelkalp yazdı:

Benzer sekilde arkadasim yapti sizin gibi izin aldi af zamani komsusu sikayet etti 20 bin tl ceza ile.kendisi yikmak zorunda kaldi hocam umarim basiniza gelmez sikayet halinde memur arkadaslarin yapabilecegi bir sey yok gibi.

Tek care bu gibi 37dd1fc6027e12a19141c7250c0e3f78.jpg

Herkesin ne güzel yeri var imkanları var. biz istanbulda beton arasında soluyacak oksijen bulamıyoruz.

Kıskandım valla.

Levent hocam sen bu resmi atınca ilk aklıma gelen bu oldu :D

237783a6499471cbd22d0fc5daaa60b6.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Arif Aykın yazdı:

n6lwjwb.jpeg

42o22v6.jpeg

29e36g1.jpeg

d7t8sef.jpeg

7h3t74u.jpeg

çok zor coğrafya yahu.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Dogan Arsiray yazdı:

çok zor coğrafya yahu.

Öyle valla uğraştırdı vs ama inşallah güzel birşey ortaya çıkacak gittiğinde.

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Arif Aykın yazdı:

Öyle valla uğraştırdı vs ama inşallah güzel birşey ortaya çıkacak gittiğinde.

Arif, çok güzel oluyor.

Yalnız, alttan yapılan desteklerde eksiklik var gibi geldi. Kaynak yerine civatalı sistem olması daha emniyetli olurdu. Ayrıca taban profilleri ve destek borularının yeterli olup olmadığı konusunda, teknik olarak destek almışsınızdır umarım. Bana biraz zayıf gibi geldi. (tabii resim yanıltıyor olabilir.)

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ersin Gökdemir yazdı:

Arif, çok güzel oluyor.

Yalnız, alttan yapılan desteklerde eksiklik var gibi geldi. Kaynak yerine civatalı sistem olması daha emniyetli olurdu. Ayrıca taban profilleri ve destek borularının yeterli olup olmadığı konusunda, teknik olarak destek almışsınızdır umarım. Bana biraz zayıf gibi geldi. (tabii resim yanıltıyor olabilir.)

Kolay gelsin.

Ersin amca resimden kaynaklı öyle görünüyor olabilir, 100 lük Çelik boru kullanıldı, 10x10 kutu profil kullanıldı, köşebentler destek ve sarsıntı alması İçin yapıldı dedi, tanıdık mimar var aynı zamanda müteahhitlik yapıyor ona çizdirdik bi zemin etüdü yapılmadı diğer türlü herşeyiyle kendisi ilgilendi. Civatalı değilde ek yerleri komple kaynak dolgusu yapıldı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Abi bu konu benim konum. Zeytin bahçemin içerisine böyle birşeyi o kadar çok istiyorum ki; Ama bir türlü projemi gerçekleştiremiyorum. Kemal abi senin biraderi Osmaniye'ye mi davet etsek ne yapsak, Bir koyun keserek.... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...