İçeriğe Yönlendir

Airbag İkazı

Gökhan DOĞAN

Recommended Posts

Gökhan DOĞAN

Merhabalar herkese iyi günler,

Arkadaşlar bugün 2003 fiesta ghia aracımı sabah 9 gibi park ettim hava bayağı sıcaktı güneşli bir yerde araç yaklaşık 4 saat park halinde kaldı. 4 saat sonunda aracımı çalıştırıp hareket ettiğimde airbag ikaz ışığının yanıp söndüğünü gördüm ardından sabit yanık vaziyette kaldı. varacağım yerde stop ettim koltuk altındaki soketlerle uğraştım tekrar çalıştırdım olay yine aynı oldu 3 4 kere yanıp söndü ardından ışık sabit kaldı. konunun sıcak havayla alakası olabilir mi veya neyden kaynaklanmış olabilir ne yapmalıyım teşekkürler. araç ghia paket olduğu için 8 airbag var

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Varsa koltuk doluluk sensörü arızalanmış ya da sokette temassızlık var

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aynen yanış formatı önemli.. en güzeli video çekmeniz.. Ona göre yorumlarız.. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Sizin motor ışığınız da yanıyor. Lpg li mi araç, lpg kaynaklı mı motor ışığı?

Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Önder Özcan yazdı:

Sizin motor ışığınız da yanıyor. Lpg li mi araç, lpg kaynaklı mı motor ışığı?

sormayın o da ayrı bir konu kanayan yaram.. araç lpgli oksijen sensöründen kaynaklı yanıyor.. bayağı kafa yordum  oksijen sensörünü değiştim 6 ay sonra yine yanmaya başladı bende bıraktım uğraşmayı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Gökhan DOĞAN yazdı:

sağ yolcu hava yastığı mı oluyor abi o dediğin

Evet sağ öndeki hava yastığı 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Lpg kaynaklı veya aküden bile olabilir. Lpg yi devredışı bırakın sigortasını vs sökerek. Bilgisayara bağlayup kodu silin bakalım yine çıkacak mı? Çıkar ise soketlerden başlamak lazım kontrole. 

Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN

dün gece itibariyle sorun çözüldü arkadaşlar. cihaza baglandı "sürücü yan hava yastığı ateşleme arızası" olduğu tespit edildi. yani sürücü koltuk hava yastığı.. 

Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Önder Özcan yazdı:

Çözüldü demişsiniz? Ne yapıldı, şimdi söndü mü ışık.

evet , soketlerle alakalı bi sıkıntı olmuş elektrikçi arkadaş halletti sağolsun söndü.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Önder Özcan yazdı:

Çözüldü demişsiniz? Ne yapıldı, şimdi söndü mü ışık.

dirençle kandırılmış.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Gökhan DOĞAN yazdı:

dün gece itibariyle sorun çözüldü arkadaşlar. cihaza baglandı "sürücü yan hava yastığı ateşleme arızası" olduğu tespit edildi. yani sürücü koltuk hava yastığı.. 

Sürücü yan olsa beş defa yanardı... 

Ha onda da sorun varsa bilemem. ama bu kodlar yanılmaz pek.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...