İçeriğe Yönlendir

Peugeot 308 Sw Karşınızda..

Alpay Sumer

Recommended Posts

Muhammet Ali Deli

Ben beğenmedim. Aracın sağı solu birçok yeri çok fazla eğik bükük. Görünüşü de hoş değil sağlam hissiyatı da vermedi bana. İçiyse geniş görünüyor buna artı puan. Tabi yakından görmekte lazım fakat ilk izlenimim bu yönde.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Yurdaer Elay yazdı:

Kilyoyu daha yeni aldın, niye araba bakiyon ki? ☺️

bakmıyorum zaten, şuan sadece motorsiklet hayalim var, araba olayını 5 sene en az kapadım gibi, sonrası ruh halime ve sağ kalıp kalmamama bağlı.... :)

bu arada bu yeniler fazla dijital ve ekran dolu olmaya başladı, tadı kaçıyor gibi, içi uzay aracından karışık geliyor bana, bu furyayı sevmedim, heryer dokunmatik heryer ekran bune, donanım olsun ama birazda klasik olsun şeklinde severim, kilyo dijitalleşme sınırımı biraz sınırımı aşıyor gibi bu arada.... 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

HB versiyonu zaten şıktı buda çok hoş olmuş.Kaç para olacağı önemli.SW bir araca sahip olmak isterim fazladan alan, ne güzel.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Yeni çıkan Ducati Multistrada V4S tam senin kaleminde. Güvenlik donanımları, adaptif hız sabitleyici vs vs. Fiyatı orta segment bi arabadan hallice ama orası ayrı konu 😂

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Psa gittikçe güzelleşiyor.

fiat bu grubu da aldı. yakında bozarlar. :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Ben beğendim, sıfır araba alacak vaziyete gelirsem düşünürdüm. Sw satmak zor diyorsunuz ama egea varken sw kasalarını almayı düşünüyordum. Sw fiyatları çok yüksekdi. Eskiden sw kasalar bir miktar çirkin olurdu, şimdi çok daha yakışıklılar. Bence satması da o kadar zor olmaz. Hele ki çok çocuklu ve suv alamayanlar için on numara araçlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Tasarım çok güzel, ancak;

- Aslan logosu bence daha güzeldi. Bu şekilde panjur bana çok bütün geldi.

- Jantlar çok kollu ince tasarımlı olabilirdi.

- Lansman rengi daha çekici/canlı olabilirdi. Mavi donuk kalmış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Bunu alacak olsam bunun yerine egea alırdım. Para daha çoksa tabiki Ford.

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bu arada bu yeniler fazla dijital ve ekran dolu olmaya başladı, tadı kaçıyor gibi, içi uzay aracından karışık geliyor bana, bu furyayı sevmedim, heryer dokunmatik heryer ekran bune, donanım olsun ama birazda klasik olsun şeklinde severim

+ 1

Hele birde benim gibi yakını gözlüksüz göremediğini düşünsene. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ersin Gökdemir yazdı:

+ 1

Hele birde benim gibi yakını gözlüksüz göremediğini düşünsene. :)

bendede yakın gözlük var zaten, 0.5 ama olsun sıkıntı oluyor numara büyükse büyük sıkıntı, gözlükte ona göre uzun kısa modda cam kullanman lazım, multifocal mesela, her türlü zor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bendede yakın gözlük var zaten, 0.5 ama olsun sıkıntı oluyor numara büyükse büyük sıkıntı, gözlükte ona göre uzun kısa modda cam kullanman lazım, multifocal mesela, her türlü zor...

Öneri için teşekkür ederim.

Şu anda uzakta hiç bir sıkıntı yok. Sadece yakın gözlüğü kullanıyorum. Araçta focus 1 olunca şimdilik problem yaşatmıyor. :)

Uzun yıllar proje çizip, çalışma hayatının son zamanlarında da bilgisayar kullanımı yoğun olunca, yakın sorunu kaçınılmaz oluyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ersin Gökdemir yazdı:

Öneri için teşekkür ederim.

Şu anda uzakta hiç bir sıkıntı yok. Sadece yakın gözlüğü kullanıyorum. Araçta focus 1 olunca şimdilik problem yaşatmıyor. :)

Uzun yıllar proje çizip, çalışma hayatının son zamanlarında da bilgisayar kullanımı yoğun olunca, yakın sorunu kaçınılmaz oluyor.

durumumuz aynı gibi bilgisayar kullanımı, arazide alet kullanırken yakını görememe, güneşe duyarlı hemde gözlerim, koyu renk cam lazım, uzakta sorunum yok, yaş 45 ten sonra hafiften yakını görememe başlıyor genelde, bende olanda bu, ilave olarak sol gözümde yine 0.5 astigmat var,  bu durumda gözlüksüz durunca ağrı yapıyor astigmat, uzak görüşümde sıkıntı olmasada ağrı rahatsız ediyor, birde bilgisayara telefona bakınca yakını görememe sorunuda olunca mecburen bu tip cam kullanmaya başladım,  tak çıkarda zor, multifocal ve kararan Transition Signature cam kullanıyorum, ilerde değişirsem bu kararma özelliğine Polarize özelliğinide ekleyeceğim, bu camada Transitions Vantage deniyormuş, güzel bir icat ama pahalı neyazıkki, bu tip cama uzak yakın astigmat falan herşeyi yükleyebiliyorsun, aynı anda gözlük çıkarmadan hem uzak hem yakın hem astigmat hem parlak ışık derdimi çözdü, ilerde gerekirse aklında bulunsun.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Ali Cihangiroğlu yazdı:

durumumuz aynı gibi bilgisayar kullanımı, arazide alet kullanırken yakını görememe, güneşe duyarlı hemde gözlerim, koyu renk cam lazım, uzakta sorunum yok, yaş 45 ten sonra hafiften yakını görememe başlıyor genelde, bende olanda bu, ilave olarak sol gözümde yine 0.5 astigmat var,  bu durumda gözlüksüz durunca ağrı yapıyor astigmat, uzak görüşümde sıkıntı olmasada ağrı rahatsız ediyor, birde bilgisayara telefona bakınca yakını görememe sorunuda olunca mecburen bu tip cam kullanmaya başladım,  tak çıkarda zor, multifocal ve kararan Transition Signature cam kullanıyorum, ilerde değişirsem bu kararma özelliğine Polarize özelliğinide ekleyeceğim, bu camada Transitions Vantage deniyormuş, güzel bir icat ama pahalı neyazıkki, bu tip cama uzak yakın astigmat falan herşeyi yükleyebiliyorsun, aynı anda gözlük çıkarmadan hem uzak hem yakın hem astigmat hem parlak ışık derdimi çözdü, ilerde gerekirse aklında bulunsun.

Evet. Benimde aynı yaşlarda başladı ve belli bir oranda zaman içinde yakın 2 numaraya kadar geldi. Uzakta hiç sıkıntı yok fakat ışığa duyarlılık olduğu için uzun süreli araç kullandığım zamanlar güneş gözlüğü veya dinlendirici gözlük  takmazsam benimde gözlerde ağrı ve baş ağrısı oluyor. Verdiğin bilgileri bir kenara yazdım, tekrar teşekkürler. 

Velhasıl yaşlanıyoruz işte. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

üff ihtiyarlar basmış burayı. :D

Ali Cihangiroğlu yazdı:

zeiss in acaip lensleri varmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Dogan Arsiray yazdı:

zeiss in acaip lensleri varmış.

bilmemmi, camın RR u, ama fiyatıda RR ayarında....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bilmemmi, camın RR u, ama fiyatıda RR ayarında....

optik te en iyilerden birisidir. hep çok pahalı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Dogan Arsiray yazdı:

Gözümüz iyi görmediğinden yanlış mı geldik yoksa. :)

Neyse biz bir şey görmedik. :crazy: 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Dogan Arsiray yazdı:

optik te en iyilerden birisidir. hep çok pahalı olacaktır.

optik elektronik ölçüm cihazlarıda vardı bizde bir ara, sağlam aletlerdir, fakat bu sektörden çekilde sanırım, sadece mercekle olmuyor tabii bu işler...

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Yakıını görmede zorlanıyordum ben de ..Tıp Fakültesine gittim..3 numara gözlük verdi..İlk kez gözlük kullanacak için çok yüksek bir numara olduğunu söylüyorlar..Pekte kullanamıyorum açıkçası..Düz nesneleri oval görüyorum..Sadece bilgisayar başında işe yarıyor..

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Metin Mankal yazdı:

Yakıını görmede zorlanıyordum ben de ..Tıp Fakültesine gittim..3 numara gözlük verdi..İlk kez gözlük kullanacak için çok yüksek bir numara olduğunu söylüyorlar..Pekte kullanamıyorum açıkçası..Düz nesneleri oval görüyorum..Sadece bilgisayar başında işe yarıyor..

3 numara gözlük kullanmak için yakını hiç göremiyor olmanız lazımdı. ( yani, telefonu, kitap yazılarını, kol saatini ) Sanki bir yanlışlık var gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...