İçeriğe Yönlendir

Makyajlı Duster Tanıtıldı

Sani Gerşon

Recommended Posts

Emrah Altun

Otomatik vites eklenmiş ama hala herkesin beklediği fabrikasyon LPG'li otomatik vites maalesef yok. Civic ülkemizde sırf şu nedenle ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip ve bildiğim kadarıyla fabrikasyon LPG'li başka bir otomatik araç yok.

Bu arada geçen bi tweet gördüm Duster için: "zengini fakir, fakiri zengin gösteren araba" diye :D  

• Beğen 7
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Renegade'den araklanmış gibi duran stoplar gitmiş. İçi de gittikçe hoş hale geliyor. Bence olmak üzere :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erkut Uysal yazdı:

Neresini değiştirmişler tam olarak ?

Stop ve far yeterli demişler :D

Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Emrah Altun yazdı:

zengini fakir, fakiri zengin gösteren araba

+ vw passat..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Sani Gerşon yazdı:

Stop ve far yeterli demişler :D

İç kisimda bütün kol doyama getirmişler. Media oynatıcı bir tık daha büyümüş. Kapı kolları da değişmiş mi? Onu resimlerden tam anlayamadim

2018 dizel otomatik prestije paket bu aralar radarimda... Nasip bakalim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Emrah Altun yazdı:

Otomatik vites eklenmiş ama hala herkesin beklediği fabrikasyon LPG'li otomatik vites maalesef yok. Civic ülkemizde sırf şu nedenle ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip ve bildiğim kadarıyla fabrikasyon LPG'li başka bir otomatik araç yok.

Bu arada geçen bi tweet gördüm Duster için: "zengini fakir, fakiri zengin gösteren araba" diye :D  

çok güzel, çok doğru bir söz olmuş

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Şirkette kullanıyoruz girmem dediği yer yok. Bence hafif arazide işi olana ve takıntısı olmayana süper araba. Adamlar ingilterede şatoda oturuyor kapıda wv golf mk4 var sene 2021. Bizde "değiştirsene şu arabayı artık yhaa" var. Hiçbirşeyi araç olarak kullanamıyoruz nedense, araba cep telefonu vb ne varsa

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Metin Mankal yazdı:

+ vw passat..

Passata niyetlenmiştim böyle demeseydiniz iyiydi :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Emrah Altun yazdı:

Passata niyetlenmiştim böyle demeseydiniz iyiydi :biggrin:

niye fakir görünmekten mi korkuyorsunuz :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Aracın motoru yeni teknoloji. 2019 imalatı bir motor. https://www.youtube.com/watch?v=E_J1Ii71JP8

Değişken Valf zamanlaması yakıt tüketimini düşürür, motor gücünü artırır.  Valflerib üstünde rulmalar var. Egzantrik profilleri üzerinde yuvarlanıyor. Sürtünmeyi azaltmış. Yüksek basınçlı enjektörler kullanmışlar, Üçgen sislindir kafasına emme ve egzos manifoldlarını yaslamışlar. Egzos çıkışı en kısa yoldan Turboya ulaşıyor, elektrikli bir westgate kullanılmış. 

Tüketim testlerine bakılinca çok yakmadığı görünüyor.  https://youtu.be/mqqws-bZEis

Duster yernine aynı motoru Clioda tecrube etmek isterdim. 

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Fakiri zengin zengini fakir gösteren araç passattır. Yıllardır vardır bu söz :)

Dusterda bir değişiklik yok farlarla stoplar dışında iç malzeme kalitesini yükseltmişlerse binilebilir hale gelmiş olabilir..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Otomatik vitesin tekrardan seçeneklere eklenmesi çok iyi oldu. Gördüğüm kadarı ile farlar ve stoplar haricinde görünüşte bir fark yok.

https://www.log.com.tr/yenilenen-dacia-duster-turkiye-satis-tarihiyle-birlikte-gorundu/galeri/2/

kilyoyu alırken olaydı direk bunu almıştım, oto olmayınca yattıydı, şansa bak :angry:  yalnız kasa değişimide yakın bu arada...

Ali Darbaz yazdı:

Aracın motoru yeni teknoloji. 2019 imalatı bir motor. https://www.youtube.com/watch?v=E_J1Ii71JP8

Değişken Valf zamanlaması yakıt tüketimini düşürür, motor gücünü artırır.  Valflerib üstünde rulmalar var. Egzantrik profilleri üzerinde yuvarlanıyor. Sürtünmeyi azaltmış. Yüksek basınçlı enjektörler kullanmışlar, Üçgen sislindir kafasına emme ve egzos manifoldlarını yaslamışlar. Egzos çıkışı en kısa yoldan Turboya ulaşıyor, elektrikli bir westgate kullanılmış. 

Tüketim testlerine bakılinca çok yakmadığı görünüyor.  https://youtu.be/mqqws-bZEis

Duster yernine aynı motoru Clioda tecrube etmek isterdim. 

:D ettim merak etme, tokadı basıyor emin ol, duster 150  likle pis şaka yapılabiliyor....  atlamışsın silindir gömleğinde sanırım bir işlemde vardı kaplamamı ne varmış, ekonomiye gelince 85 e sabitle düz yolda kilyonun tüketim 2.7-2.8 lt. yeterlimi.... 

şimdi derler tokat olayını çokmu seversin diye, derdim milleti tokatlamak değil ama bastımmı gidecek araç arkadaş...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

tokatlamak

Abi 80 ile giderken kaç litre yakıyo. Gerci ben Fransız sevmiyom. Hem rakip firma , hemde bize düşman ülke. Ben toyota Corolla istiyom. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Abi 80 ile giderken kaç litre yakıyo. Gerci ben Fransız sevmiyom. Hem rakip firma , hemde bize düşman ülke. Ben toyota Corolla istiyom. 

90 la giderken 4 lt. altındaydı galiba, eve gideyim 80 ide denerim, az yakıyor harbiden, bassanda üzmüyor, dizelden sonra en ufak rahatsızlık duymadım desem yeridir, motoru güzel, bakalım uzun vadede ne yapacak...  Fransızı bende pek sevmemde gelişmeleri kaç senedir takip ediyorum, peco gibi renoda tipe donanıma kaliteye dikkat etmeye başladı güzel oldu...

sevmediğim yanı ise ufak tefek şeyler var ama en çok batanı direksiyonu, eskiye göre çok iyi ama bir Ford değil, Fiesta hala his konusunda bunu duman eder, 4000km. oldu biraz daha deneyebildim,  direksiyon turu tepkisi aracın tepkisi güzel ama yol hissi idare eder düzeyde (his derken aracın direksiyon harketlerine verdiği tepkiyi benim hissetme düzeyini kastediyorum, mesela arkayı kaydırdığımda direksiyon geriliminde titreşiminde verdiği his, daha açayım, Ford da gözüm kapalı viraja girerim ne yöne gittiğini ne kadar yattığı hangi tekerin kaydığını  falan hisseder gözü kapalı dozlerım, renoda bu geride, çalışmaları lazım daha), en sert ayarda kullanıyorum direksiyonu...

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

90 la giderken 4 lt. altındaydı

Sendeki motor 130 luk du dimi. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Sendeki motor 130 luk du dimi. 

yes, performans olarak 130-140-150-155-160 hp diye gidiyordu bu motor galiba, bu motorları kullanan modeller hemen hemen aynı hızlanmaya sahip, ağırlık faktörü sanırım,  dusterda biraz korkutucu olabilir yeni kullanan için, zira yüksek ve diğer modellere göre daha az yol tutuşa sahip bir araç, araziye ayarlı tabii doğal böyle olması, 150 lik tce biraz fazla sanki dustera ama alışınca güzel olur, dikkatli olmak lazım ama... Bana her türlü uyar sorun yok :tongue:

motora yabancıyım sayılır, daha detaylı bakamadım, acaba motor aynıysa donanım olarak, 160 hp ye çıkarmı, yazılım yetermi, örneğin 1.6 tdci 90 lik fiesta ile 1.6 tdci  focus motoru aynıydı, hatırladığım kadarıyla Turbo değişken geometriliydi Focusta ve olmuyordu fiestaya, bunun gibi donanımsal fark varsa değmez uğraşmaya, birde Tork olayı var, edc (getrag) 300 nm torka kadar dayanıklı (şuan 240 nm de motor), başıma iş açmıyım sonra :)  gerçi kilyoyu 160 yaparsak yolda durmaz bu alet sakat olur :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Duster kullanım amacına bakmak lazım...

Her yaz Duster ile berbat dağ yollarından sık yeşil alanlardaki patikalardan su geçişlerinden hatta kaya  parçalarının olduğu zeminlerden yaylaya çıkarım çekişine bozuk yollardaki manevra üstünlüğüne hayran kaldım.Kırsalda yaşasam ilk alacağım araç kesinlikle Duster olur bagajında dolu çuvaldan kesik kütüklere kadar herşeyi taşıdık her yere girer çıkar ve banamısın demez.

Şehir içinde belli dezavantajları var tabi...

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
İlkay BAŞARAN yazdı:

Şirkette kullanıyoruz girmem dediği yer yok. Bence hafif arazide işi olana ve takıntısı olmayana süper araba. Adamlar ingilterede şatoda oturuyor kapıda wv golf mk4 var sene 2021. Bizde "değiştirsene şu arabayı artık yhaa" var. Hiçbirşeyi araç olarak kullanamıyoruz nedense, araba cep telefonu vb ne varsa

Bizim enişte tarla satıp daha büyük güçlü traktör aldı, sırf kardeşi aldı diye... :D Nası zeka ? :D

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Erkut Uysal yazdı:

Bizim enişte tarla satıp daha büyük güçlü traktör aldı, sırf kardeşi aldı diye... :D Nası zeka ? :D

Bizim kültürde var o galiba. Burada adamın evinde çatı yok kapıda vito vip duruyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
İlkay BAŞARAN yazdı:

Bizim kültürde var o galiba. Burada adamın evinde çatı yok kapıda vito vip duruyor. 

Adamın 5 tane evi 600 dönüm toprağı var 12 yıldır 1995 model traktör kullanıyor. Binek olarak ise 2009 da aldığımız dobloya biniyor. 

Kimin zengin kimin fakir belli olmadığı memleketteyiz. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...