İçeriğe Yönlendir

Düşük Wifi Hızı için Çözüm

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

mi box 4K 1300 Mbps

Mi box ile google photosa girip resimleri görmek mümkünmüdür. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Hiç kullanmadım ama bütün APK işleri yapılıyor kendi marketinde olmasa bile.

https://youtu.be/JKHuXjRi9dM

Sırada mi box almak var. Yutube bana kazık atıyor. lcd tv de 720 p ile sınırladı videoları. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Yanlışınız var. İnternet hızı Mbps olarak ölçülür, 50 Mbps deniliyorsa 50 mega bit per second dir. Yaklaşık 6 MB/s saniyede 6 megabayt ile indirme yapılır.

Modem 300 olsada bağlanan cihazı 150 ise bağlantı 150 Mbps olur. Bağlantı kalitesi %25 lerde olursa hızda 35 Mbps lerde gezer.

Benim AC1600 modem 5 GHz de 1300 Mbps sunuyor, %10 çekse bile 130 Mbps yapıyor ve 24 Mbps internet hızını sıkıntısız alıyorum.

Haklisiniz, olcum yapilan yerdeki Mbps'i farketmedim, kafamda hep lokal disk yazma hizlari kalmis, tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arkadaşlar kurulumu yaptım. İki katı hızım oldu. Mükemmel Sonuç aldım.. 

11632706156.png

ACtC-3eU8nKlXjXGRglQqBg2IKOmT6CpH-kuznWy

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Robotun çalışma performansı dahi değişti arkadaşlar. Bence çok ucuz iken alın bunlardan bir tane. Ben bayıldım alete. 2,4 ghz hızda bile oldukca iyi veri hızına sahip. Ama en güzeli evin en uzak noktasından bie 47 mbs veriyor olması 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Ali Darbaz yazdı:

Hele bir eve fiber optşk bağlantı gelsin. Ozaman Ttnet kendi modem getiriyormuş. O zamana kadar idare edecez. Muhtemelen 4 yılı bulur. 

Türk telekom ile bağlantı kurun ben de öyle diyordum 1 ay içinde tüm mahallede isteyenlere fiber hat çektiler, gpon ve router geri almak koşuluyla bedava verildi, router zte 5ghz destekli ama önceki 5ghz desteksize göre odalarda zayıf kalıyor. 

gpon nokia marka küçük bir kutu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Eklemek istediğim velinimet mevcut
O da, Keenetic modemlerin yazılımında Adguard Dns mevcut ve ücretsiz olması.
Tapatalk’tan tutun, Youtube’a kadar karşıma hiçbir reklam çıkmıyor.

Robotun çalışma performansı dahi değişti arkadaşlar. Bence çok ucuz iken alın bunlardan bir tane. Ben bayıldım alete. 2,4 ghz hızda bile oldukca iyi veri hızına sahip. Ama en güzeli evin en uzak noktasından bie 47 mbs veriyor olması 

Hocam hayırlı olsun. Sorununuzun çözüldüğüne sevindim. 5GHz sayesinde wifi ağındaki parazitler de olmayacak(kanal çakışması), hız düşmeyecek.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

İlk günün sonundaki sonuçları anlatayım. 

Evdeki bataryalı çalışan tüm notebook ve telefonların (ev içinde) batarya deşarj hızı düştü. En az %20 daha uzun süre çalışıyorlar. Özelikle Notebooklar çok farketti. 

Robot zaten çok hızlı tepki veriyor artık. Aşırı seri çalışıyor.  

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba dostlar.  Router Sıcak havalardan dolayı hararet yapıyor. Hararet yapıncada performansı düşüyor.  Aletin el kitabı bu konuda uyarıya sahip. Bu gün hava sıcaklığı 31 derece . Aletin operasyon sıcaklığı çok dar.  Isınınca performansında düşme oluyor. 5ghz sinyal menzilide 1 2 metre kısalıyor .  Yapacak bişey yok. Halen eskisinden çok daha iyi durumdayız. Mevsimsel anormalliklerden dolayı durum böyle. Geçiçi bir durum. :D

qqxl1ub.jpg

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba dostlar.  Router Sıcak havalardan dolayı hararet yapıyor. Hararet yapıncada performansı düşüyor.  Aletin el kitabı bu konuda uyarıya sahip. Bu gün hava sıcaklığı 31 derece . Aletin operasyon sıcaklığı çok dar.  Isınınca performansında düşme oluyor. 5ghz sinyal menzilide 1 2 metre kısalıyor .  Yapacak bişey yok. Halen eskisinden çok daha iyi durumdayız. Mevsimsel anormalliklerden dolayı durum böyle. Geçiçi bir durum. :D

qqxl1ub.jpg

Antep'te işe yaramaz o zaman. 

Bugün termometre 41 dereceydi. Hissedilene gelirsek ben diyim 45 sen de 50. 😊

tarihinde Eyüp Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Osman Karasu
(düzenlendi)

Modem minimum dual işlemcili olmalı ve adaptörünüzle birbiriyle tam uyum içerisinde olmalı. (Modem 300 mbps ve üzeri ise; adaptöründe aynı özelliklere sahip olması gerekir.Sınırını aşan boyutlardaki hızı modemden alamaz ve size gönderemez.)

Modem ve adaptör çevresindeki elektirik kablolarını mümkün olduğunca uzak tutmalısınız.

Evde çoklu kullanım ve sıkça çoklu video izleniyorsa bu tüm ağı etkiler, size özel olmasını istiyorsanız, siz 5G ağını, diğerlerine 2.4 GHZ ağını sunabilirsiniz.

https://www.hiztesti.com.tr/result/60f8877bcc7ed8232df8a7f2

https://www.hizliresim.com/6z6n4y0

tarihinde Osman Karasu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...