İçeriğe Yönlendir

Jant Paslanması Hakkında.

Murat Memnun

Recommended Posts

Murat Memnun

Merhaba Arkadaşlar,

Bilmiyorum konuyu doğru yere mi açtım, muayeneye gittiğimizde Jantlar paslanmış değiştirseniz iyi olur dediler.
Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz yani çok acil birşey midir bu, ayrıca 1 ay sonra bu araba ile Istanbul-bodrum yapacağız.
Birde 4 jant fiyatı nedir sizce, bu celik jant değil üstüne tekrar plastik kapak takılacak cinsten jant ucuz yollu yani.

Bir kaç tane resim ekliyorum,

h5m9h5d.jpeg

qzdzku7.jpeg

llbqpuy.jpeg

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

boyayın. hatta pas üzerine boyanabilen demir boyaları var. onlardan bir tanesini alıp fırça ile bile sürebilirsiniz incelttikten sonra.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Jantların paslanması kullanmanıza mani değildir, ama boyansa tabiki güzel görünür.

Jantlarınız SAC malzemeden yapılma. Ama yenisini alacak kadar da değil sorun .

Önce zımpara ile zemin hazırlığı, sonra siyah sprey boya ile boyanabilir. Haftasonu için güzel bir meşgale olur. .

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yuzeysel pas denilen bir durum. Degismeye gerek yok. Forumda amatörce boyayan üyelerimiz vardi. Arastirirsaniz yardimci olacaktir konular.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Stepnenin olduğu yer biraz su almıştı haliyle kriko ve jant paslanmıştı. Hiç bir zararı yoktu ama gözüme hoş görünsün diye boyattım. Rahatsız etmiyorsa güvenlik açısından vs hiç bir sorun olmaz.

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

İyi bir zımpara üzerine boya ile çözülür. Üstte ustaların da dediği gibi yüzeyseldir değiştirip masraf etmeyin bence.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Memnun yazdı:

muayeneye gittiğimizde Jantlar paslanmış değiştirseniz iyi olur dediler.

aşmış kendini bnu söyleyen :rofl:

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Gayet normal bir durum değişimine hiç gerek yok her araçta fiziki şartlardan dolayı yüzeysel olarak görülebiliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...