İçeriğe Yönlendir

Yakıt Verisi Nasıl?

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk

Merhabalar; 

2011 Dacia Logan 1.4 sedan(75HP) lpgli aracımla 500-500 git gel 1000 Km uzun yol yaptım. Yol süresinde benzine hiç almadım.  1000Kmlik yolun yaklaşık 200 Km oldukça dik eğilimli yer yer bozuk yolları olan rampalardı. 3. vitese nadir atmışlığım vardır.  Gerisi (800km) dümdüz asfalt.

İstanbuldan Kastamon'ya giderken bagaj full çakılı. Ön koltuk dahi doluydu. Ben hanım ve 1,5 yaşında çocuğum vardı.  Kastamonu'dan İstanbula dönüşte sadece ben vardım. Bagajda ağır olmayan önemsiz eşyalar vardı. Yeniçağ-İstanbul arası otobanda 120-140 arası kullandım.  

Kısacası 74 Litre ile 1000 KM yol yapmış bulunmaktayım.  Sizce azmı yakmış çok mu yakmış( Lpg'de) 

Shell İstanbul Tuzla  Litresi  3,77 TL 37 Lt. 139,49 TL

Aytemiz Kastamonu Cide Litresi 4,53 TL 37 Lt. 167,61

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Aynı yolu 6,4 ile giderdim ben logan ile. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

80 ile mi. 

Hız değişken , 90da 100de duruma göre. 65 km hıza bile düşebilirim. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Hız değişken , 90da 100de duruma göre. 65 km hıza bile düşebilirim. 

Ben o kadar sabırlı değilim ya. Ben zaten otobana çıkayım diye zor sabrettim. Çıkınca kayış koptu bastım çok daraldım.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

Ben o kadar sabırlı değilim ya. Ben zaten otobana çıkayım diye zor sabrettim. Çıkınca kayış koptu bastım çok daraldım.

Araba sürmeyi sevmiyon sen ozaman. Sıkıcı geliyor. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Araba sürmeyi sevmiyon sen ozaman. Sıkıcı geliyor. 

Çok değil. 

Ben araç kullanırken frene basmaktan vites atmakta, hız düşürmekten vs vs vs nefret ederim. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ümit Türk yazdı:

Çok değil. 

Ben araç kullanırken frene basmaktan vites atmakta, hız düşürmekten vs vs vs nefret ederim. 

Bu derdin devasını biliyorum Ümit :D 

Sen hypermiller olamazsın zaten de, otomatik araç lazım sana. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

bence normal. fikir vermesi açısından bugün 1.6 focusla 245 km gel git yolu, klima açık, hiç yakıt tasarrufunu düşünmeden, 100-130 km hızlarla, yer yer şehiriçide var tabi, 20 litre gaz ile tamamladım. lpgli atmosferikler aşağı yukarı hep bu şekilde yakıyor zaten. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Sahın yazdı:

Bu derdin devasını biliyorum Ümit :D 

Sen hypermiller olamazsın zaten de, otomatik araç lazım sana. 

Otomatik bulabilsem keşke valla hamallık manuel

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Deniz Kom

Bence yakıt verileriniz çok iyi. Geçen hafta toplam 2400km yol yaptım (2200 otoban). Sıcaktan ne tasarruf düşündüm ne başka bir şey. 130-140 km ortalamayla aldığım yolda 1.5 dci aracımın ortalaması 5.4 litre oldu. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...