İçeriğe Yönlendir

2008 Toyota Avensis Sallanıyor

Fatih Öztoprak

Recommended Posts

Fatih Öztoprak

Arkadaşlar 2008 d4d avensis aracımda, 10 ile 70 km hızla şehir içi kullanımlarda, araç enteresan bir şekilde rahatsız edici sallanıyor, san ki arkadan zıplama yapıyor ön denge kurayım derken anlamsız bir sarsıntı oluyor ve bozuk yolda da iyi yolda da yapıyor. Neyi var bu aracın çözemiyorum. Lastikler sıfır ön arka düzende sorun yok diyorlar.. Lütfen yardım.. 

Yorum bağlantısı
Fatih Öztoprak

Lastikler yazlık yeni aldık. Aracımda yeni aldık. 

Alpay Sumer yazdı:

Kıslık lastikle yazın sıcakta kullanımda benzer durum yasamıstım. Lastikler yazlık degil mi?

Lastiklerimiz yazlık yeni aldık, aracıda yeni aldık, 3 yere kontrol ettirdim çözüm yok öneri yok anlama yok. 23 yıldır bir sürü araba kullandım böyle birşey yaşamadım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Aynı sallanmayı lastik tabanlarının bozuk olması nedeniyle focusta gördüm.

Yorum bağlantısı
Yasin Aygün

Muhtemelen arka süspansiyon sisteminizde sorun var helezon yayları veya amortisörlere bakılmalı

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Lastik değişimi öncesi var mıydı sorun? Yeni lastiklerin sorunlu olması geliyor aklıma

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

60 -70 km hızla giderken aracı boşa atıp yol aldığınızda da sallanma oluyor mu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Öztoprak yazdı:

Lastikler sıfır ön arka düzende sorun yok diyorlar.. Lütfen yardım.. 

yeni mi takıldı söküldü jantlar? bijon gevşek olmasın?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Öztoprak
Mustafa Gökmen yazdı:

60 -70 km hızla giderken aracı boşa atıp yol aldığınızda da sallanma oluyor mu?

Aynen oluyor. Ön z rot lar değişti biraz düzelir gibi oldu ama çok birşey değişmedi. Artık bu sallantı normal kabul ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Arkadaşımın 2 yaşındaki octaviasında da kışın benzer sorunu yaşamıştık, araba giderken hoplaya hoplaya gidiyordu. Biraz gidince düzeliyordu. Kışın çok soğuklarda kısa süreli yaptığı için amortisördeki yağın falan donduğunu veya donmasa bile sertleştiğinden yaptığını düşünmüştük. Havalar sıcakken donma katılaşma olmaz ama belki amortisörde sıkışma vs olabilir mi. Ayrıca lastikler yeni demişsiniz, eski lastikler takılıyken sorun var mıydı. Belki lastiklerde fabrikasyon sorun vardır. Boşta giderken de yapıyorsa çok büyük ihtimal lastik dahil y0rüyen aksamdandır bence.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...