İçeriğe Yönlendir

Yağ ve Yakıt Katkıları Hakkında İzlenimler, Kullanıcı yorumları (Sohbet)

Mert ER

Recommended Posts

Çağlar Bayur

vesile ile katkı değil de, tüketim tasarruf cihazının sahtesini nasıl sattığını, satanın kendisi anlattı, su arıtma cihazını traktörlere , tasarruf cihazı diyr satmış, bayi desteği ile. okulda seminerde anlatıyor, öğretmenler müdürler dinleyiciler bu anlatımı alkışlamış ama o ayrı bir psiko analiz gerektirir.

teknikte mucize olmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Arıkan
Mustafa Arıkan yazdı:

İlaveten, bir abimizin aracında yine Ceratec kullanmaya başladık. (Benim aracın aynısı). Onun aracında çok ciddi yağ eksiltme var. Ancak ne duman var ne de kaçak. Motor açılması gerek dedikleri için abimiz de kaybedecek bir şey yok Ceratec deneyelim dedi. Henüz yeni eklediğimiz için sonuç paylaşamam ama ileriki zamanlarda bir etkisi olup olmayacağını göreceğiz. (Ceratec yağ kaçak önleyici değil, ancak abimiz yine de ceratec kullanmayı istedi.)

Yeteri kadar km yapıldığı için artık sonucu yazabilirim.

Öncelikle; bir önceki yağ bakımında Liqui Moly yağ kaçak önleyici kullanıldı. Ancak net bir sonuç alınamadı. Kullanılan yağ malesef LM değildi.

En son bakımda LM Top Tec 4600 ile birlikte Cera Tec kullanıldı. 
Araçta aşırı bir yağ eksiltme vardı. Duman çok az. Şöyle ki abimizin dediğine göre 5000km’de yaklaşık 3lt yağ ekliyormuş.

Cera Tec kullanalı tam 5000km oldu ve sadece 1lt yağ eklediğini söyledi. 
Bundan sonraki bakımda LM yağ ile tekrar yağ kaçak önleyici kullanıp deneyeceğiz. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Arıkan yazdı:

Yeteri kadar km yapıldığı için artık sonucu yazabilirim.

Öncelikle; bir önceki yağ bakımında Liqui Moly yağ kaçak önleyici kullanıldı. Ancak net bir sonuç alınamadı. Kullanılan yağ malesef LM değildi.

En son bakımda LM Top Tec 4600 ile birlikte Cera Tec kullanıldı. 
Araçta aşırı bir yağ eksiltme vardı. Duman çok az. Şöyle ki abimizin dediğine göre 5000km’de yaklaşık 3lt yağ ekliyormuş.

Cera Tec kullanalı tam 5000km oldu ve sadece 1lt yağ eklediğini söyledi. 
Bundan sonraki bakımda LM yağ ile tekrar yağ kaçak önleyici kullanıp deneyeceğiz. 

en ucuz yağa 40 tl lik rom ekonomizer koyun , aynı şekilde yağ eksiltmeyi keser, bu düzeldi ve iyi bir şey demek değildir, motor içinde aşınmış olan parçalar daha hızla aşınmaya hatta daha da hızlı aşınmaya devam eder, kaçınılmaz son olan rektifye masrafı da her km gidildikçe artar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Katkı işine hiç sıcak bakmadım ancak geçen hafta İstanbul'daydım.  Fiat egea, 768 bin km'de ve orijinal enjektör olduğunu iddia etti. Dizel aracın uzun ömürlü olması için saf antifiriz kullan bir de bir depo mazota 10 liralık benzin kat diyor. Hem enjektör temizler hem de dpf daha az dolar diye de ekledi. 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Korcan Güneş
Mahmut Yıldız yazdı:

Katkı işine hiç sıcak bakmadım ancak geçen hafta İstanbul'daydım.  Fiat egea, 768 bin km'de ve orijinal enjektör olduğunu iddia etti. Dizel aracın uzun ömürlü olması için saf antifiriz kullan bir de bir depo mazota 10 liralık benzin kat diyor. Hem enjektör temizler hem de dpf daha az dolar diye de ekledi. 

EGR aktifse sorun olmaz mı hocam gerçi şuan 10 liralık benzin 1lt yapıyo ama

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...