İçeriğe Yönlendir

Araçta Çıkan Şase Sorunu

Ufuk Derdiman

Recommended Posts

Ufuk Derdiman

Araç alacağım için ekspere götürdüm.  Ön iki şase uçlarında işlem var . Motor sıfır yapılmış Direksiyon kutusunda yağ sızdırması ve aks körüklerinde yağ damlamalari mevcut digerleri yapılacak ama kafama takılan ön iki şase de olan işlem . Bu bana ilerde sorun yaratır mi satış konusunda problem yaşar mıyım . Airbag lambası da yanıyor aracın ama eksper paket içerisinde olmadığı için bakmadı airbag lambası yanıyor ve ön  iki şase işlemli  kafam karıştı.  Araç 2001 model 1.4 fiesta fun kafam allak bullak oldu çokta anlamıyorum yardımcı olur musunuz ?

Yorum bağlantısı

araç kaza yapmış şaselerinde işlem olmuş. yüksek ihtimal airbag yoktur araçta

ucuz alınıp ucuz satılabilir. güvenliği illaki daha düşük olur

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ufuk Derdiman

Araçta airbag mevcut ama açılıp açılmadığını bilmiyoruz.   46 bin tl demişti tekrar pazarlık yapacağım masrafları falan var diye 42 ye falan alınır mı sizce  ali bey ? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

satış rakamı nedir istenen? 46 imiş. anlatıklarınıza göre o rakam çok yüksek. 3X li olması lazım

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ufuk Derdiman

46 bin ama yeniden pazarlık yapacağız ben şuan için net birşey söylemedim satıcıya.  

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ufuk Derdiman yazdı:

Araçta airbag mevcut ama açılıp açılmadığını bilmiyoruz.   46 bin tl demişti tekrar pazarlık yapacağım masrafları falan var diye 42 ye falan alınır mı sizce  ali bey ? 

Airbag gözle görüldü mü? Airbag yuvasına kırpık bez, çocuk bezi vs dolduruluyor artık, dokunulduğunda aynı sertlik hissi için. Dolandırıcılıkta sınır tanımıyoruz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ufuk Derdiman yazdı:

eksper paket içerisinde olmadığı için bakmadı

Demek ki eksper değilmiş bakan.

Ayrıca ben olsam o arabadan kaçarak uzaklaşırım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

alınıp da başa bela edilecek bir araç değil bence. muadili temiz araçlara yönelin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Aygün

Bence hiç o işlere girmeyin çok pişman olursunuz. Airbag tamir edildiyse hele hiç önermem. Bomba gibi patlayan airbag tamirleri gördüm, airbag olmasaymış daha iyiymiş dersiniz. Satarken de çok zorlanırsınız. Hepsi bir yana o bütçeye sahipseniz daha temiz örneklerini bulabilirsiniz zaten 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Bu kadar kusur varken neden zorluyorsunuz, daha temiz araç mı yok 🙂 

Rakam olarak 46 demişse size pert çıksa 35 e vermez yani. Bence hiç para harcamadan başka araç bakın konuşmayla aracın durumu düzelmez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ve şanzıman da çatlakmış? diğer konudan okudum, 29 bin e hayılrı olsun denir bu araca, veya 27

Yorum bağlantısı
Ufuk Derdiman

Hepinizin fikirleri için teşekkür ederim araçtan vazgeçtim . Baska araçlara bakacağım insallah .

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kaza var, onarım var. kaza olur ama çatlak şanzıman nasıl öyle  bırakılır. koşarak kaçardım o arabadan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ufuk Derdiman
(düzenlendi)

Şanzıman indirmeye gerek yok boyle kullanılır  dedi tamirciler taşa sürtünce çatlamış ucundan ama bildiğiniz elimize geldi yani tutunca parca bende çok şaşırdım.  Baskı balata değişirken indiririz kaynatır geri takarız dediler ama dediginiz gibi uzaklaştım koşarak 😆

tarihinde Ufuk Derdiman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Çağlar Bayur yazdı:

ve şanzıman da çatlakmış? diğer konudan okudum, 29 bin e hayılrı olsun denir bu araca, veya 27

Oda sanayiye alışkın ise arkadaş. Ucuza alıp sanayide uğraşmaya başlayınca bin pişman olur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...