İçeriğe Yönlendir

Otomobil, Tasarım ve Zamansızlık

Selim Bilgin

Recommended Posts

Selim Bilgin

2010 yılında tanıtılan Giulietta, ufak tefek trimler hariç hiç değişiklik görmeden 2021'de bir reklam filminde oynuyor. Hiç görmeyen birine 2021'de çıktı bu araba desek, inanır mı?

Rengi de ayrıca güzel. Alfa'nın renk skalası çok iyidir.

https://www.youtube.com/watch?v=aP_vl_uqbDQ

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Alfa bu..Üretimden kalkmış 159 u koysa da farketmezdi..2022 de çıkacak modelleri ezer geçer..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bazı araçların tasarımı gerçekten eskimiyor, adamlar o kadar emek veriyor ki.... ama kopya veya birine benzemeye çalışanların ömrü iki yıl sonra bitiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Giulietta için ben biraz abartı buluyorum bunu ama hastası olan da oluyor. Yoksa aynadan görmek istemediğim yegane araba şu. Tırsıyorum yeminle. Böyle araba mı yapılır :) 

images?q=tbn:ANd9GcQg14b3ViED00eJXv2E_wS

• Beğen 13
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Giulietta için ben biraz abartı buluyorum bunu ama hastası olan da oluyor. Yoksa aynadan görmek istemediğim yegane araba şu. Tırsıyorum yeminle. Böyle araba mı yapılır :) 

Plakadaki bir harf değişik olsaymış tam senlik olurmuş. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bana göre zamansız tasarımlar:

Ford Focus 1 hb,

Vw beetle 1303,

Ford Ka,

Peugeot 206,

Mercedes Martı kanat

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Güzel reklam olmuş.

Alfa harika.

Bekar olsam düşünmeden alırdım :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Alfa'ya diyecek yok da bırakın kadını, ben erkek olarak böyle bir adamı hayatta arabaya almam. Gerisi bildiğimiz Cem Yılmaz, yine çok güzel.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

2-3 kere direkten döndüm, hatta 2 tanesine gidip baktım, kısmet değilmiş.

Bir gün temiz 1.8 TBi denk gelirse alırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Şu park sensörlerini beyaz bırakmak kimin fikri acaba

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bir corolla değil ama :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Selim Bilgin yazdı:

2010 yılında tanıtılan Giulietta, ufak tefek trimler hariç hiç değişiklik görmeden 2021'de bir reklam filminde oynuyor. Hiç görmeyen birine 2021'de çıktı bu araba desek, inanır mı?

Rengi de ayrıca güzel. Alfa'nın renk skalası çok iyidir.

https://www.youtube.com/watch?v=aP_vl_uqbDQ

Saç süpermiş :D
Tasarım İtalyan'ların işi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

bir corolla değil ama :D

Tııhhsss 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

Opetin reklamlarında zaten koçun sattığı arabalar kullanılıyor genellikle fiat ford ilk kez de alfa kullanılmış ,  Standart binek alfa reklamdaki çukura girse olduğu yere tüm ön takım dökülür :) 

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Öngür yazdı:

çukura girse olduğu yere tüm ön takım dökülür :) 

Alfanın bu şekilde anılması çok kötü bu yüzden 156 almaktan vazgeçmiştim. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ümit Türk yazdı:

valla ben hiç kullanmadım , ama iki yegenim de çeşitli modellerini 4 kere satın aldı ve bu insanlar çok naif kullanır bakımlarını zamanında önce yaptırırlar ama 4 araçdan 2 si 60 70 km hız ile giderken krang kırdı birisi yolda kasist de 100 km hız ile girdi yaylanır ken karteri çarpmadan yere yağlamayı kesti motor yedi sonuncusuda turbo kelebeğini parçaladı 100 110 km ile giderken . Bunlar yaşadıklarımız bir çevremizden duyduklarımız var özellikle krang kırma olayını belki 50 kere duydum. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Öngür yazdı:

valla ben hiç kullanmadım , ama iki yegenim de çeşitli modellerini 4 kere satın aldı ve bu insanlar çok naif kullanır bakımlarını zamanında önce yaptırırlar ama 4 araçdan 2 si 60 70 km hız ile giderken krang kırdı birisi yolda kasist de 100 km hız ile girdi yaylanır ken karteri çarpmadan yere yağlamayı kesti motor yedi sonuncusuda turbo kelebeğini parçaladı 100 110 km ile giderken . Bunlar yaşadıklarımız bir çevremizden duyduklarımız var özellikle krang kırma olayını belki 50 kere duydum. 

10 adım daha geri attım :) 

özünde çok güzellerde işte ne hikmetse düzeltemiyorlar. 

Düz renolar daha masrafsız :) Tümseğe dümdüzde girsen banamısın demiyor. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mert Yeldan yazdı:

Şu park sensörlerini beyaz bırakmak kimin fikri acaba

Güzelim arabaya kim mat siyah film çekmişse o yapmıştır.

Ümit Türk yazdı:

156 parasına göre alabileceğiniz en "araba" arabadır. Ne aradığınız önemli.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Evet kendine baktıran modelleri var Alfa'nın. İtalyan bunun burası dünyaya çizim satıyor. Gece elbisesinden piste çıkacak motoruna kadar.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

İtalyanlar başka. Giulietta ise bambaşka. İstediğim arabalardan biriydi nasip olmadı.

Bu araba alma işi de değişik. Almak istediğin zaman paran yetmiyor. Paran olunca araba eskiyor, temizini bulmak zorlaşıyor. Ya da diyelim ki temizini buldun fazla fiyat isteniyor. Bu paraya daha yeni araba alırım falan derken bir bakmışsın farklı bir arabaya biniyorsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bi arkadaşın alfası ile gezmiştim, ışıklarda beklerken bile bir acaip oluyor insan nedense... güzel şeyler yapıyor alfa, az çarpmıştım arabayı ancak arkadaş narkoz etkisinde olduğundan kapadık mevzuyu :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...