İçeriğe Yönlendir

Peugeot 106 Rölantide Dalgalanma

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

tu3jp motor 106 bir takım sıkıntılar yaşıyoruz. 

*Rölantide dalgalı çalışıyor , bazen stop ediyor. Hareket edip ışıkda beklendiğinde stop ediyor.  Benzinde ve lpgde bu şekilde çalışıyor : 

https://photos.google.com/share/AF1QipPXy40-p1llshgmBQThjDEoKdZJe-jXjUafcG6A3-uI4YLdWWLssYyw9-p2JQ7lag/photo/AF1QipMR4NTQaBUKUfWeAryVrWhFW1O2Byyir2B8Lrca?key=c1ExU2NnaF9WVFE4NV9DXzE5UUpKbnJZSkpKWTZR

*LPG'de araba yakıt azaldığında araba 3000 devirde gaz kesiyor.  Ayağını gaz pedalından çekmiş gibi oluyor. 

*Emme kutusu yerine böyle bir parça var. Yağ buharı geri dönüşü açıkta kalmış. Buram buram yağ buharı geliyor. Bu arabanın orjinal hava filtre kutusunu bulmamaız mümkünmü. 

AM-JKLX-9hYYOBuYmAgnNX_vJ0ArIUgjufSxORnE

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Abimin GTI ı var motor sporları ile ilgileniyor yarış aracı. Geçtiğimiz aylarda ihtiyacı oldu orijinal hava filtre kutusunu zor da olsa bulduk. Geri dönüş hortumu ucuna yağ yakalama tankı takabilirsiniz böylelikle hem koku kesilmiş olur hem de motora her zaman daha yüksek kalitede hava girer. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Gaz kelebeğini temizleyin. Rölanti sensörü gibi bir şey vardı, arızalı olabilir. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selçuk Keleş yazdı:

Gaz kelebeğini temizleyin. Rölanti sensörü gibi bir şey vardı, arızalı olabilir. 

Gaz kelebeğni temizledik, malesef işe yaramadı . maf sensörü yerinde düzgün durmuyor. Ama düzgün durduğun dada aynı şekilde ses yapıyor. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Rölanti sensörü değil ben yanlış hatırladım oksijen (lambda) sensörü olacaktı.

Yorum bağlantısı
Emre Demir

*LPG'de araba yakıt azaldığında araba 3000 devirde gaz kesiyor.  Ayağını gaz pedalından çekmiş gibi oluyor. 

yazılımsal bir durum olabilir .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Cem Işık yazdı:

http://PEUGEOT 106 CİTROEN SAXO HAVA FİLTRE KUTUSU İlan No: 911996063

Bu ve benzer birkaç ilan var . Forum düzgün yönlendirmiyor, kopyala yapıştır öyle bak Ali:)

Bunun eksik olan parçalarınıdan bulmak lazım. Biraz araştıracam. Arabanın sahibinin parasal sıkıntıları oluştu bu araba yüzünden. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bulamazsan yağ havalandırma hortumuna takılan küçük filtreler var. Hiç olmazsa toz girişini önler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

peugeot 106 rolanti sorunu

sihirli cümle, gagılda binlerce yazısı vardır, çözebileni azdır, rölantiyi biraz yükseltip gezilebilir.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu arabaya hava filtresi kutusu ve boruları arayışımız devam ediyor :(. Ustalarda veya çıkmacılarda bulunmuyor . Sıkıntımız araca en uygun hangisi onuda bilemiyoruz. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Beyler harika bişiy oldu.  

Arabayı tamir etmeyi başardım.  Arabanın rölanti motorunun fişini çektim. Rölanti motoru olmadan marş bastırdım. Araba çiçek gibi çalıştı . Benzinde mükemmel rölanti tutuyor. Sonra kapatıp rölanti motorunun fişini taktım. Araba sorunsuz benzinde çalışıyor. Çiçek gibi oldu araba . 

Ama tabiki ne oldu. LPGde araba düzgün çalışmıyor. Benzini düzeltince lpgsi bozuk çalışmaya başladı. Miss. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Rölanti motoru olmadan marş bastırdım. Araba çiçek gibi çalıştı . Benzinde mükemmel rölanti tutuyor.

trafiğe çıkıp turlandı mı? deneme sürüşü yapıldı mı

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

trafiğe çıkıp turlandı mı? deneme sürüşü yapıldı mı

3 gündür gidiyor. araba sahibi mutlu.  Ben bunu 3 gün evvel yaptım abi. Unutmuşam yazmayı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...