İçeriğe Yönlendir

Temmuz Zamları

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
1. pek aramız bozuk sayılmaz, daha geçenlerde 50 milyon dolarlık yazılımı İsrail den aldık ve tüm ziraat ürünlerimiz , sulama sistemlerimiz ve hastane araç gereçleri İsrail den gelir

Hep almışız, bişey satıyor muyuz ?
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

1. pek aramız bozuk sayılmaz, daha geçenlerde 50 milyon dolarlık yazılımı İsrail den aldık ve tüm ziraat ürünlerimiz , sulama sistemlerimiz ve hastane araç gereçleri İsrail den gelir

2. Kıbrıs ı bile tanımadı Filistin dolayısı ile bizden pek haz ettiklerini sanmıyorum

Çam ve sakura’da hep japon ürünleri var abi. Ben oraya gidiyorum :) 

Ali Darbaz yazdı:

Az önce okudum... Hesap öderken Türk lirası ile burnunu silen turist Filistinli çıkmış... Vay anam babam! İsraille aramızı bu adamlar için bozduk. 

bizim olayımız filistin halkı ile değil zaten. Filistin ile

Ali Darbaz yazdı:

Google artık benzin fiyatlarını harita üzerinde gösteriyor

İstanbul’da benzin 7,75. Antalya’da 8 bile gördüm. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hep almışız, bişey satıyor muyuz ?

bilmem, ceviz falan fazla üretilmişse olabilir

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çam ve sakura’da hep japon ürünleri var

vesile ile sakura ismini hastaneye koymak ne bileyim garip... japon kültüründe hızlı ölümü çağrıştırır

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile sakura ismini hastaneye koymak ne bileyim garip... japon kültüründe hızlı ölümü çağrıştırır

Hızlı ama acısız. Acısız olması çok önemli bence. İnsan daha ne ister bir hastaneden 😁

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

Cevizi nasıl satacağız bize amerikadan geliyor ceviz. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Cevizi nasıl satacağız bize amerikadan geliyor ceviz. 

çok soruon ya, kes faturayı yolla işte

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Traktör yedek parçası satıcısı bir tanıdığım buğday kuraklığı olduğunu söyledi sohbet ederken. Günaydoğuda kuraklık ciddi seviyede imiş. Ekmeğe yakında zam gelmişti 2 tl şu anda daha da artarsa var garibanın haline

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Köksal Yılmaz yazdı:

Ekmeğe yakında zam gelmişti 2 tl

bizim burda uzun süredir 2.5. fırın ekmeği

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
bizim burda uzun süredir 2.5. fırın ekmeği
Sanırım 1 yıl oldu olmadı abi 1.5 tl den 1.75 e çıktı,1 ay kadar önce de 2 tl oldu.

Bir de neden fırın ekmeği bakkaldan pahalı oluyor onu anlamadım. Bikaç yerde denk geldim.
Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay

Kabın içinde suyu ısıtılan kurbağa gibiyiz.🤠

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kabın içinde suyu ısıtılan kurbağa gibiyiz.[emoji1783]

Mustafa Liman’ın kurbağa mı [emoji28]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Köksal Yılmaz yazdı:

Traktör yedek parçası satıcısı bir tanıdığım buğday kuraklığı olduğunu söyledi sohbet ederken. Günaydoğuda kuraklık ciddi seviyede imiş. Ekmeğe yakında zam gelmişti 2 tl şu anda daha da artarsa var garibanın haline

Kuraklık bu sene çok ciddi. Antalya'da bu sene doğru düzgün yağış olmadı yılbaşından beri. Buranın eskileri biz bu seneye kadar böyle yağmur yağmayan sene görmedik diyorlar. Rafting yapılan köprü çayında bile gözle görülür şekilde su azalması var. Allah sonumuzu hayır ede...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Asıl siz seneye görün fiyatları. Aklı olan buğday ürünleri, şeker, yağ stoklasın. Bu sene geç gelen yağışlardan dolayı buğday olmadı. Ankara da herkes tarlasını sürdü bıraktı seneye. Stoklar bitince fiyatlar zıplayacak. (2 ye 3 e katlayacak) 

Ayrıca yetersiz yağışlardan dolayı hidroelektril sanralleri yeterince elektrik üretemeyecek. Yük doğalgaz ve ithal kömür santrallerine binecek. Elektriğe Eylülde en az %30 ek zam bekliyorum. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Erhan Doruk yazdı:

Asıl siz seneye görün fiyatları. Aklı olan buğday ürünleri, şeker, yağ stoklasın. Bu sene geç gelen yağışlardan dolayı buğday olmadı. Ankara da herkes tarlasını sürdü bıraktı seneye. Stoklar bitince fiyatlar zıplayacak. (2 ye 3 e katlayacak) 

Bunu 15 gün önce babam söyledi tamam bakariz dedim. O bakariz dememe aldiris etmeden 1 senelik sivi yag un ve sekeri stoklamis al gotur dedi. Evde kiler bölümü suan banker bilodaki karaborsa deposu gibi. Bende yorumunuza arastirdiktan sonra kesinlikle katiliyorum.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sinan Akgöl yazdı:

....1 senelik sivi yag un ve sekeri stoklamis ..

Fiyat yükselmesinin sebebi bu aslında. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Mehmet Göktürk yazdı:

Evet suçluyu bulduk babam 😄

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Tek sebebi mi, bir sebebi mi hocam? Herkesin haberi var stok yapıyor da ben mi geri kaldım acaba.

Bir de ayçiçek yağlarında gördüğüm tüm markalarda ithat/yerli ürünlerden yapılmıştır diyor ama oran yok. Döviz zaten yükselişte yerlileri de kıtlık vuracağına göre 10 numara yağa mı geçeceğiz?
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Köksal Yılmaz yazdı:

Tek sebebi mi, bir sebebi mi hocam? Herkesin haberi var stok yapıyor da ben mi geri kaldım acaba.

Bir de ayçiçek yağlarında gördüğüm tüm markalarda ithat/yerli ürünlerden yapılmıştır diyor ama oran yok. Döviz zaten yükselişte yerlileri de kıtlık vuracağına göre 10 numara yağa mı geçeceğiz?

tek dedim mi?

Kıtlık olmayacak. tedarik zinciri kaynaklı sıkıntılar çözülecek çözülüyor. Zeytin bu sene var. Aralıkta zeytinyağı mevcut. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Köksal Yılmaz yazdı:

Bir de ayçiçek yağlarında gördüğüm tüm markalarda ithat/yerli ürünlerden yapılmıştır diyor ama oran yok.

dahası da var, ayç,çek oranı da belirisz, bitkisel diyor....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
tek dedim mi?
Kıtlık olmayacak. tedarik zinciri kaynaklı sıkıntılar çözülecek çözülüyor. Zeytin bu sene var. Aralıkta zeytinyağı mevcut. 
Emin olamadığım için sordum hocam laf atmak için değil.
Zeytinyağı pahalı bir yağ, ayçiçeğin fiyatını hesaplayana gelmez.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yağda patates kızartmak yerine ocakta makarna haşlarız diyordum. Ocağı yakacak gaza, makarna yapılcak tahıla zam geldi. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Köksal Yılmaz yazdı:

Emin olamadığım için sordum hocam laf atmak için değil.
Zeytinyağı pahalı bir yağ, ayçiçeğin fiyatını hesaplayana gelmez.

20 lira ayçiçek 30 lira zeytinyağı. daha yoğun olduğu için az kullanılır.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Çağlar Bayur yazdı:

yakıt fiyatını sabit tutan eşel mobil denen, zamları ötv sübvansiyonu ile karşılayan garip sistemde, lpg de ötv sıfırlanmış, benzin ve mazot ta da çok az ötv var artık, tüik yanıltıcı verileri için 1.5 sene dayandılar artık deniz bitti.

Ağlamıyorum gözüme para kaçtı 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Lastikten, aküye, camdan, işçilik maliyetlerine kadar tüm yedek parçalara yüzde 50 zam geliyor diye bir haber okudum. Ihtiyac varsa aklinizda olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Rusya ve Çin'in buğday depoladığı uzun zamandır konuşuluyor. Bizde de yağışların geç olması sebebiyle buğday verimi çok kötü. Trakya yine iyi diyorlar ama İç Anadolu hiç iyiye benzemiyor. Halen stok vardır ama seneye ne olur bilinmez. 

Susuz tarım, gelecek için iyi bir yatırım alanı gibi duruyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...