İçeriğe Yönlendir

Temmuz Zamları

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

İsmini özelden bekliyorum, izlemediysem izleyim.

isimde sıkıntı yok,tivibu da dizilerde yayında, ama foto iliştirmem :rofl:

David Hasselhoff un Baywatch,

arabalar efsane üstü açık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Sahın yazdı:

Afiyet olsun kardeşim. Senin araba kaç yakıyor şimdi? :D 

Saldım sinirden klima açıyorum. Gazın bitmesi umrumda bile değil. 

3.77 den alıyordum şimdi 4,37.

yakında çekoilden doldurmaya başlıcam :ireful1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Murat Sahın yazdı:

Dinde zorlama yoktur, İnsan özgürdür elbette. İsteyen bu dünyada pişer, İsteyen ahirette ..

Ahirette yanmayasın sonra hocam :) 

Denemeden pantolon, gömlek, ayakkabi aliyomusun Murat hocam ? 

Bunuda denesek nolur yani ? 

Sonunu düşünen Tosuncuk olamaz hocam... :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

15'er 15'er gelen zamlar 30'ar 30'ar gelecek zamların habercisi..

Verin yetkiyi görün etkiyi(!)

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Mert Gulkokan yazdı:

450 tl gdldi doğalgaz
Seneye 500 tl
2 artı 1 ev kuzsy cephe
Elektrik 150 tl ortalama
Şimdi kurutucu da alacağız
O zamn a500 plus falan alayım da elektrik harcamasın

Eyyyyy Mert Gulkokan...

Bunlar gelmeden önce evinde buzdolabi, çamaşır makinası, kurutucumu vardı ? 

Bu yönetimden önce önümüzde, arkamızda yaprak, elimizde mızrak öyle geziyorduk...

Rahmetli dedemin de dedigi gibi 

"Puçyu hends ap in the eir" 

Yani; Camileri ahır yapmışlardı ahır

🤣

N O T : Çamaşır kurutucusu çok iyi ama... 1 senedir kullanıyoruz çok faydalı bisi... 😉

• Beğen 4
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Elhamdülillah bugün de utandık..

'' Döviz kurunun Türk Lirası karşısında yükselmesi ile Türkiye'ye gelen turistlerin Dolar, Euro veya diğer cinslerdeki paraları gün geçtikçe daha da değerlendi. Hal böyle olunca da turistler, Türkiye'de çok daha ucuza tatil yapabiliyorlar. Sosyal medyaya düşen bir videoda ise bir turistin hesap öderken Türk lirasının değersizliğini göstermek için para ile burnunu silmesi tepki çekti. ''

Ayrı başlık açmak istemedim hazır konusu varken burada paylaşayım dedim. Artık tepki bile veremiyorum eskiden olsa nasıl olur nasıl yaparlar filan diyordum da nasıl bir şey varsa toplum olarak üzerimizde tepkisizleştik her türlü rezilliğe..

Bunu biz avrupada yapsak ihbar edilir ters kelepçeyle nezarete atılırdık. Bu rezil turistlere o kadar ihtiyacımız var ki adamlar da bunun bilincinde her şeyi yapacak cesaret buluyor. Bugün burnunu silen yarın ne yapar...

s-2ebf7ba5ccc8ead300518c55ba955a6076b38f

Kaynak: https://sondakikabilgi.com/foto-galeri/turkiyeye-gelen-turistlerin-turk-lirasi-ile-burun-silip-hesap-odemesi-reaksiyon-cekti/

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Erkut Uysal yazdı:

Denemeden pantolon, gömlek, ayakkabi aliyomusun Murat hocam ? 

Bunuda denesek nolur yani ? 

Sonunu düşünen Tosuncuk olamaz hocam... :D

Ayakkabı olmazsa ayağına, birine verebiliyorsun. Cehennemdeki hakkını başkasına devredebiliyorsan neden olmasın :D 

Erkut Uysal yazdı:

Eyyyyy Mert Gulkokan...

Bunlar gelmeden önce evinde buzdolabi, çamaşır makinası, kurutucumu vardı ? 

Bu yönetimden önce önümüzde, arkamızda yaprak, elimizde mızrak öyle geziyorduk...

Rahmetli dedemin de dedigi gibi 

"Puçyu hends ap in the eir" 

Yani; Camileri ahır yapmışlardı ahır

🤣

N O T : Çamaşır kurutucusu çok iyi ama... 1 senedir kullanıyoruz çok faydalı bisi... 😉

Tamam, @Mehmet Ozyurek emmi, silivide yanımda kim olacak belli oldu :D 

Erkut artık sizi bizi kaldırıyorum, hücre arkadaşıyız. İlerde anlatırız birlikte işkenceye bile girdik diye :D 

Muhammet Ali Deli yazdı:

Elhamdülillah bugün de utandık..

'' Döviz kurunun Türk Lirası karşısında yükselmesi ile Türkiye'ye gelen turistlerin Dolar, Euro veya diğer cinslerdeki paraları gün geçtikçe daha da değerlendi. Hal böyle olunca da turistler, Türkiye'de çok daha ucuza tatil yapabiliyorlar. Sosyal medyaya düşen bir videoda ise bir turistin hesap öderken Türk lirasının değersizliğini göstermek için para ile burnunu silmesi tepki çekti. ''

Ayrı başlık açmak istemedim hazır konusu varken burada paylaşayım dedim. Artık tepki bile veremiyorum eskiden olsa nasıl olur nasıl yaparlar filan diyordum da nasıl bir şey varsa toplum olarak üzerimizde tepkisizleştik her türlü rezilliğe..

Bunu biz avrupada yapsak ihbar edilir ters kelepçeyle nezarete atılırdık. Bu rezil turistlere o kadar ihtiyacımız var ki adamlar da bunun bilincinde her şeyi yapacak cesaret buluyor. Bugün burnunu silen yarın ne yapar...

s-2ebf7ba5ccc8ead300518c55ba955a6076b38f

Kaynak: https://sondakikabilgi.com/foto-galeri/turkiyeye-gelen-turistlerin-turk-lirasi-ile-burun-silip-hesap-odemesi-reaksiyon-cekti/

Söylenecek çok söz var da, cezayı katlamayalım...

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Önümüz bayram, akraba ziyaretinde falan Türkiye avrupada en uygun elektriği kullanıyormuş diyen bir dayı amca çıkar elbet. Herkes inanmak istediğine inanıyor. 

şöyle iyisinden kaliteli bir kürek alasım var.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Dogan Arsiray yazdı:

Nasıl oluyor bilmiyorum ama hala onlar çoğunlukta, kürekle dövmesinler sonra?

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

Tamam, @Mehmet Ozyurek emmi, silivide yanımda kim olacak belli oldu :D 

Erkut artık sizi bizi kaldırıyorum, hücre arkadaşıyız. İlerde anlatırız birlikte işkenceye bile girdik diye :D 

İyide hocam ben zaten Silivri de yaşıyorum... :D Yani ben evcide çıkabilirim, bence başka birini bul yanına bu arkadaşlık seni mutlu etmez... :D

İlla gelicem, ben orayı çok merak ediyorum diyosan anlatim hemen...

Koğuşlar 2 katlı dublex üst kat yatak hane alt kat yaşam alanı, her koğuşun küçük havalandırması var, televizyon serbest, suça göre bazı işlerde calişadabilirsin market, oto yıkma, berberlik bölümleri var... 

Ben bunları nereden biliyorum; bi kaç seçim sandık görevlisi olarak gittim ceza evine yani içerde yatmadım iyi insanim merak etmeyin yani... :D

Tabi bazen artistlik yapmak için benim Cezaevinde yatmişlığımda var diyorum dışarda... :D

tarihinde Erkut Uysal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Kürek ağızlarına vurmak için değil üzerlerine toprak atmak için.Ne kadar kalabalık olurlarsa olsunlar bir tane yağlı urgan çözer
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Sanki bu konuda yakında kilitlenip silinecek gibi :)

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Furkan Bakırel yazdı:
Murat Sahın yazdı:

Kürek ağızlarına vurmak için değil üzerlerine toprak atmak için.Ne kadar kalabalık olurlarsa olsunlar bir tane yağlı urgan çözer

Tecrübe edildi kardeşim, çözmüyor. Aradan 75-80 yıl geçince yeniden türüyorlar...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Muhammet Ali Deli yazdı:

Bugün burnunu silen yarın ne yapar...

venezuella da otel odası videoları vardı, 100 dolar bozdurana bir yatak dolusu para vermişlerdi zaten kardeş ülke sayılır :rofl:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mehmet Ozyurek yazdı:

Böyle filmlerin çekilmesine artık rtük izin vermez diye düşünüyorum. 

Özellikle de Zübük vb filmlerin ☺️

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Akaryakıta ve doğalgaza gelen zamlar, diğer tüm ürünlere de dolaylı zam olarak yansıyacak.

Artık araba almayı bırakın yakında başımızı sokacak ev bulamayacağız. Şu anda arsa hariç m2 birim fiyatı 3.000 TL ye yaklaştı. Standart bir 2+1 daire arsa bedeli hariç sadece maliyet olarak 300.000 TL buldu artı arsa payı artı firma karı. Mersin için söylüyorum müteahhit firmalar artık bina bile yapmak istemiyor. 2 sene ustayla müşteriyle ve vergilerle uğraşıp % 20-30 para kazanana kadar bankaya parayı koyup % 20 faiz alıp keyiflerine bakıyorlar.

Neyse Allah hepimize yardım etsin.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Dogan Arsiray yazdı:

Kaliteli kürekleriniz değerinde nakit alınır😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
LPG ye zam böyle devam ederse zaten , benimde leonun lpg sigortasını söktügüm gibi benzine direk geçerim heralde.  Ahh iş yerim bi yakın olsa.
Ayda bin km yaptigim kendi aracimda lpg aktif hanim 200-300 km yapiyor onun lpg sigortasini söktüm . Simdi yeni bir araba alsam lpg.ile falan hic ugrasmam guzel bir kittin fiyati 3-4 bin tl olmuş
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Akaryakıta ve doğalgaza gelen zamlar, diğer tüm ürünlere de dolaylı zam olarak yansıyacak.

Artık araba almayı bırakın yakında başımızı sokacak ev bulamayacağız. Şu anda arsa hariç m2 birim fiyatı 3.000 TL ye yaklaştı. Standart bir 2+1 daire arsa bedeli hariç sadece maliyet olarak 300.000 TL buldu artı arsa payı artı firma karı. Mersin için söylüyorum müteahhit firmalar artık bina bile yapmak istemiyor. 2 sene ustayla müşteriyle ve vergilerle uğraşıp % 20-30 para kazanana kadar bankaya parayı koyup % 20 faiz alıp keyiflerine bakıyorlar.

Abicim firmalar ev yapmayinca ikinci el biraz guzel evlerde korkunc prim yapti 2015 te 220 bin tl sifir aldigim ev şu anda 1 milyonun üstünde deger görüyor. Köşe 5 kat imarli 300 metre kare arsayi vermek istiyoruz firmalar pek yanasmiyor 2 yil once tejlif ustune teklif yapiyorlardi. Allah ev alacaklarin yardimcisi olaun
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Arda Bülent Güzel yazdı:

Orda nasıl bilmiyorum abi, burda projeden satan çok. Yani ortaya çok para koymadan yapıyorlar işi ama tabi güvenilir olduğu bilinenler. 

Bizim bir Zeki amca var, meslektaşın, daha temel kazılırken daire kalmıyor elinde :D Ama tabi 30 yılı aştı, müteahhit kendisi, sattığı daireyi alan herkes mutlu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Abicim firmalar ev yapmayinca ikinci el biraz guzel evlerde korkunc prim yapti 2015 te 220 bin tl sifir aldigim ev şu anda 1 milyonun üstünde deger görüyor. Köşe 5 kat imarli 300 metre kare arsayi vermek istiyoruz firmalar pek yanasmiyor 2 yil once tejlif ustune teklif yapiyorlardi. Allah ev alacaklarin yardimcisi olaun

Ev fiyatları dahada artacak arz talep meselesi. Ev Avrupa’daki gibi deli paralar edecek. Allah yeni evlenenlere yardımcı olsun.

Orda nasıl bilmiyorum abi, burda projeden satan çok. Yani ortaya çok para koymadan yapıyorlar işi ama tabi güvenilir olduğu bilinenler. 
Bizim bir Zeki amca var, meslektaşın, daha temel kazılırken daire kalmıyor elinde [emoji3] Ama tabi 30 yılı aştı, müteahhit kendisi, sattığı daireyi alan herkes mutlu. 

Burda da temelden satan var ancak genelde insanlar bitmeden almak istemiyorlar. Ben yeni yere başlıyorum kısmetse ama bir yıl önce satın aldığım arsaya mecburiyetten başlıyorum. Ve temelden sattım bazı daireleri. Ancak sattığıma pişmanım. Çünkü sattığımı yerine koyamıyorum.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Arda Bülent Güzel yazdı:

Ev fiyatları dahada artacak arz talep meselesi. Ev Avrupa’daki gibi deli paralar edecek. Allah yeni evlenenlere yardımcı olsun.
Burda da temelden satan var ancak genelde insanlar bitmeden almak istemiyorlar. Ben yeni yere başlıyorum kısmetse ama bir yıl önce satın aldığım arsaya mecburiyetten başlıyorum. Ve temelden sattım bazı daireleri. Ancak sattığıma pişmanım. Çünkü sattığımı yerine koyamıyorum.

Abi kendini geliştir sattığın daireyi bir başkasına bir daha sat 😅

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Abi kendini geliştir sattığın daireyi bir başkasına bir daha sat [emoji28]

Satılık iki sahibi olan daire. Hocam Mert yeldandır. [emoji4]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...