İçeriğe Yönlendir

Temmuz Zamları

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Mert Yeldan yazdı:

Abi kendini geliştir sattığın daireyi bir başkasına bir daha sat 😅

O başka bir şeydi yav 😁

Arda Bülent Güzel yazdı:

Ev fiyatları dahada artacak arz talep meselesi. Ev Avrupa’daki gibi deli paralar edecek. Allah yeni evlenenlere yardımcı olsun.
Burda da temelden satan var ancak genelde insanlar bitmeden almak istemiyorlar. Ben yeni yere başlıyorum kısmetse ama bir yıl önce satın aldığım arsaya mecburiyetten başlıyorum. Ve temelden sattım bazı daireleri. Ancak sattığıma pişmanım. Çünkü sattığımı yerine koyamıyorum.

Kentsel dönüşümde artık teminat var. Çalıştığım ilçede boş arsa yok. Hepsi yıkılıp yapılıyor. Maliyetin %10’u kadar ruhsatta teminat veriyor müteahhit. O yüzden artık iskan almama gibi sıkıntılar yok. Ama bu neden sadece kentsel dönüşümde uygulanıyor onu anlamadım. 

yani kentsel dönüşüm projelerinde çok rahat topraktan ev alınır artık. 

Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Temmuzda verilen maaş zammı misliyle geri alındı verilmeden daha 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Otogaza diğer bayram öncesinde de sağlam bir zam yapılmıştı. Adeta oturun evde gezmeyin dercesine..

Çocuğun okul aidatı geçen sene 150₺ idi şimdi 280₺

Bizim maaşlar hariç her yere yansıdı zam.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Otogaza diğer bayram öncesinde de sağlam bir zam yapılmıştı. Adeta oturun evde gezmeyin dercesine..

Yok öyle değil.
Bayramda çok geziyorlar, çok yakacaklar, bu fırsatı kaçırmayalım.
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Dedelerimizin zamanından bağışıklığımız var böyle zamlara, korkmayın birşey olmaz.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mert Yeldan yazdı:

Abi kendini geliştir sattığın daireyi bir başkasına bir daha sat 😅

Eskiden bizim memleketin otobüs firmaları yapardı, bayram zamanı bi gidersin, aynı koltuğu üç kişiye satmışlar. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Porsiyonları küçültün , bugünler de geçer😀

Sizi öldürmeyen şey güçlendirir.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Öğle yemeği için şirket yemek kartı verdi. Ayrana 6 tl , Kolaya 7 tl para alıyorlar. Bende işyerimden yanımda küçük su alıp 6 -7 tl tasarruf etmeye başladım. 

Ayda 120 tl tasaruf ediyorum.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Alkole zam gelmeseydi iyiydi. Ayık olunca bünyem kabul etmiyor zamları. Güzelken mis gibi gonder gelsin :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

O başka bir şeydi yav 😁

Kentsel dönüşümde artık teminat var. Çalıştığım ilçede boş arsa yok. Hepsi yıkılıp yapılıyor. Maliyetin %10’u kadar ruhsatta teminat veriyor müteahhit. O yüzden artık iskan almama gibi sıkıntılar yok. Ama bu neden sadece kentsel dönüşümde uygulanıyor onu anlamadım. 

yani kentsel dönüşüm projelerinde çok rahat topraktan ev alınır artık. 

Iskan garantisi varda bitme garantisi yok ama dedigin dogru soyle diyim ustlenici firmayi gozun tutmadiysa %75+ ustu tamamlanmışı alinir. Ya da saglam protokolle hallolur islem. Ben Avrupa yakasindayim 2 tane yere basliyacagim kismetse boyle bir fiyat artisi gormedim. Hem maliyetler hem daire fiyati olarak. Taseronlardan aldigim teklifler hep 1 2 hafta gecerli diye belirtiliyor artik. Herkes kendini korumaya almış. Piyasa bozuk diyoruz ancak kime bozuk hala cozemedim. Allah herkesin yardimcisi olsun. 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Enflasyon belirlenene kadar zam yok maaş zamları belli olunca ver gelsin %15 zamlar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Öğle yemeği için şirket yemek kartı verdi. Ayrana 6 tl , Kolaya 7 tl para alıyorlar. Bende işyerimden yanımda küçük su alıp 6 -7 tl tasarruf etmeye başladım. 

Ayda 120 tl tasaruf ediyorum.

10196292862002.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Deneme mobil

Dene.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Deneme tapatalk

Oldu mu

mehmet yazdı:

deneme

bu sondu

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Emre Şimşek yazdı:

Dün benzin hortumunu elime aldım, marş ile beraber çatladı ve sürüş öncesi kontrollerimi yaparken rolantiden farkına vardım. Arkadaşımı arayıp arabayla gelmesini sanayiden hortum kestirmemiz gerektiğini söyledim, geldi ve beni aldı sanayi yolunu tuttuk dükkanlar yavaştan kapatıyor son bir parçacı kalmış dükkan önünde sigarayı bir çekti içine; "Dayı neyin var?" diye sormak geldi içimden. Önce, "Bana Keçeli benzin hortumu lazım 40 santim kes 20 - 20 olarak eşit şekilde böl." dedim. Ardından şakayla karışık; " Yorgun musun abi ? " diye ilave ettim. Maksat hal hatır sormaktı yol yapıyorum. "Geçen sene Çiftçiye 180 liraya verdiğim yağ 460'a geldi bu sene 40 lira kar etsem 500'e satacağım." dedi. Başka bir şey demedi. Cidden çok üzüldüm. Adam mal pahalandığı için talebin düşmesinden yara alıyor. Kar marjı aynı ama vatandaşın bu değersiz para ile işgücünü besleyebilmesi imkansız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yunanistan halkı asgari ücretle 460 litre benzin alıyormuş. Türkiye Agari ücretli 361 litre benzin alabiliyor :( 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Yunanistan halkı asgari ücretle 460 litre benzin alıyormuş. Türkiye Agari ücretli 361 litre benzin alabiliyor :( 

2 gün önceki data da aynıydkı, ne ara açıldı bu fark :) Ağustos temmuzdan da  iyi olacak mı

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

2 gün önceki data da aynıydkı, ne ara açıldı bu fark :) Ağustos temmuzdan da  iyi olacak mı

Data halen aynı diyor. Bu ay çıkartmışlar o datayı 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Çağrı Alaf yazdı:

"Geçen sene Çiftçiye 180 liraya verdiğim yağ 460'a geldi bu sene 40 lira kar etsem 500'e satacağım."

Daha da kötüsü bu adam satamayacak, çiftçi bilmeden sırf ucuz diye internetten çakma yağ satın alacak. Sonra bir kaç yıl içinde motoru yiyecek falan filan bitmez..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Enflasyon belirlenene kadar zam yok maaş zamları belli olunca ver gelsin %15 zamlar

O zamana kadar enflasyon düşer kesin. [emoji23]
2 gün önceki data da aynıydkı, ne ara açıldı bu fark [emoji4] Ağustos temmuzdan da  iyi olacak mı

Bir sebep mi var. ?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Data halen aynı diyor. Bu ay çıkartmışlar o datayı 

100 lt eksik alırken, data nasıl aynı diyor peki 2+2=5 diyor yani

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir sebep mi var. ?

çok sorma, ikna ol gitsin çok rahat dene bak

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...