İçeriğe Yönlendir

Partikül Filtresindeki Kaynak İzi

Yasin Aygün

Recommended Posts

Yasin Aygün

Selamlar. Linea 1.3 multijet aracımın partikül filtresi önceki sahibi tarafından kaldırıma sürtülerek veya yoldaki sert bir şeye vurularak ezilmiş. Düzeltmek için bir miktar açıp düzeltip geri kaynatmışlar. Aracı almadan önce ustamla bakarken bu kaynak izi muayenede sorun çıkarabilir demişti. En kötü çıkma bişey bulup takarım veya alt kısmı kaynakla değiştiririz diye düşünmüştüm ama iş güç derken muayene tarihi geldi çattı. 3cm kenarlara sahip bir üçgen kaynak gibi. Bir süre önce temizlemek amacıyla partikül filtresi sökülüp kontrol edildi, katalizör ve partikül filtreleri yerlerinde sorun yok. Duman sorunum da yok. Ses sorunum da yok. Egzoz muayenesinden geçtim bugün. Yarın genel muayeneye giricem en azından bilerek gideyim sürpriz olmasın. Bu konuda bilgisi olan var mı ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ihtimal ancak çok uzakkk bir ihtimal, zaten dpf in muayene ile ilgisi yok,kaynak görünce katalizatör şüpheli duruma düşer ancak , egzos muayenesinden zaten geçmiş, %99 birşey olmaz

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yasin Aygün

Çok teşekkür ederim. Umarım dediğiniz gibi olur. Sonucu da buraya eklerim net cevap olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Muayene teknikerinin dikkatine bağlı, gıcık birine denk gelirseniz usul olarak bırakır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kalacak olsan Egzozdan kalırdın
Muayenede bakmazlar artık diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Aygün

Muayeneden hafif kusurla geçtim. Kusurlar arasında egzoz yoktu, cam filmi, motor numarası okunamıyor olarak geçmiş. Fazla meraktan başımıza bir şey gelmesin düşüncesiyle sormadım :D Muhtemelen sorun olmuyor çünkü güncel ağır kusur listesinde bu konuyla alakalı bir madde bulamadım;

AĞIR KUSURLAR - EGZOZ SİSTEMİ

Egzoz sistemi: Hasarlar/Bağlantılar

Egzoz: gürültülü çalışıyor

Egzoz bağlantısı: gevşek

Egzoz bağlantısı: kırılmış

Egzoz bağlantısı: yok

Egzoz sistemi: Model

Egzoz: ilgili yönetmeliğe uygun değil

Egzoz: çıkış boru(ları)nın yönü uygun değil

Egzoz emisyonu

Geçerli egzoz emisyon ruhsatı yok

Umarım benim gibi arkadaşlara yardımcı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...